סגור
מלחמת עזה החטופות שהשתחררו 28.11.23
החטופות ששוחררו

הגיעו לישראל: אלו 10 החטופות ששוחררו משבי חמאס

החטופות הישראליות ששוחררו היום הן מיאה ליימברג בת ה-17, אמה גבריאלה (59) ודודתה קלרה מרמן (64); דיצה הימן (84), תמי מצגר (78), אופליה רויטמן (77), עדה שגיא (75), נורלין אג'וג'ו (60), רימון קירשט בוכשטב (36) ומירב טל (53). מלבדן שוחררו שני חטופים תאילנדים

22:53 - גורמים מדיניים: הסיכוי שקבוצות חטופים חדשות ישוחררו בהסכם הנוכחי - קלוש. על רקע הדיונים בקטאר על הארכת ההפוגה ושחרור חטופים נוספים, גורמים מדיניים מעריכים שיהיה קשה מאוד עד לא ריאלי להוסיף קבוצות חטופים חדשות בתוך מסגרת 10 הימים של הסכם הפסקת האש המקורי. לדבריהם, הם יהיו כנראה חלק ממשא ומתן על עסקה חדשה בהמשך. כמו כן, בישראל אמרו למתווכים שאין טעם לדבר על מתווה חדש לפני שחמאס מחזיר את כל הנשים והילדים. (איתמר אייכנר)
22:42 - גלנט בהערכת מצב: המטרה - להחזיר לבתיהם את תושבי העוטף מיישובים במרחק 4 עד 7 ק"מ מרצועת עזה בינואר. שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב על נושאי העורף שהתמקדה בהחזרת תושבי היישובים במרחק 4 עד 7 ק"מ מרצועת עזה, בהם מתאפשרים התנאים הביטחוניים והאזרחיים, החל מתחילת חודש ינואר.
"בזכות העבודה שמערכת הביטחון עושה על כל נגזרותיה, התושבים שיחזרו ליישובים יראו משהו חדש שהם לא הכירו. בהתחלה תהיה פה תפיסת ביטחון כוללת שתיתן מענה אחר", אמר גלנט בתום הערכת המצב. "בשביל שאנשים יחזרו ליישובים הם צריכים ביטחון וחוסן - ללא החיבור של שני הדברים האלה דבר לא קורה. בשלב הראשון אנו מחזירים מספר ישובים בחלק הצפוני של עוטף עזה בטווח שהוא מעבר ל-4 קילומטר".
34 צפייה בגלריה
שר הביטחון יואב גלנט מסיבת עיתונאים 18.11.23
שר הביטחון יואב גלנט מסיבת עיתונאים 18.11.23
שר הביטחון יואב גלנט
(צילום: דנה קופל)
גלנט הוסיף: "ברגע שצה"ל פועל בצפון העיר עזה הוא משנה סדרי עולם ומאפשר את התהליך. בקרוב נעבוד גם במקומות אחרים, נשנה בהתאם, נחזיר את האנשים למקומות האחרים. כל זה עם מעטפת מלאה של צה"ל ושל ממשלת ישראל. אנחנו מחויבים להישאר בעזה ולבצע את כל המשימות שלנו בשביל להחזיר את היישובים, אנחנו לא מפסיקים את המשימה עד שאנחנו גומרים את כל הבעיה הזאת שנקראת חמאס. זה מאפשר את החזרת היישובים, נותן ביטחון לאזרחי ישראל ומקרין גם על זירות נוספות". (יואב זיתון)
22:28 - במסוק, עם אמו שלא ראה 52 יום: איתן יהלומי בן ה-16 בדרך לביה"ח אחרי ששוחרר מהשבי אתמול | צפו
22:20 - בקטאר דנים בהארכת ההפוגה ובשחרור חטופים נוספים - בהם קשישים, אבות לילדים, צעירים וחיילות. בפסגת המודיעין המרובעת בקטאר, שבה משתתפים ראש המוסד דדי ברנע, ראש ה-CIA, שר המודיעין המצרי וראש הממשלה הקטארי, דנו בקבוצות נוספות שעשויות להשתחרר במסגרת הפעימות הבאות: קשישים, אבות לילדים ששוחררו, צעירים וצעירות עד גיל 24 שהשתתפו במסיבה ברעים, חיילות וגופות חללים. כמו כן מתקיימים דיונים על הארכת ההפוגה בין ישראל לחמאס. (איתמר אייכנר)
22:14 - הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס כעת בקריה
34 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל הרצי הלוי ו ראש הממשלה בנימין נתניהו ב ישיבת הקבינט 28.11.23 מלחמת עזה
הרמטכ"ל הרצי הלוי ו ראש הממשלה בנימין נתניהו ב ישיבת הקבינט 28.11.23 מלחמת עזה
הרמטכ"ל הרצי הלוי ורה"מ בנימין נתניהו בכינוס הקבינט
(צילום: חיים צח / לע"מ)
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה ה קבינט המדיני-ביטחוני ב קריה 28.11.23
מלחמת עזה ה קבינט המדיני-ביטחוני ב קריה 28.11.23
(צילום: חיים צח / לע"מ)
22:10 - לצד הפעימה החמישית, עשרות בני משפחות חטופים מחו מול הקריה: "להחזיר את כולם". לצד שחרור 10 החטופות הישראליות במסגרת הפעימה החמישית של העסקה מול החמאס, עשרות בני משפחה של חטופים הפגינו מול בסיס הקריה בתל אביב בקריאה להשיב גם את הגברים משבי חמאס ולא להשאירם מאחור. "להחזיר את כולם, כולם, כולם. לא לעצור עד שכל חטוף יחזור", קראו המוחים. בין המפגינות הייתה גם יוכבד ליפשיץ, ששוחררה משבי חמאס לפני כחודש ובעלה עודד עדיין בשבי. (סיון חילאי)
21:59 - גם שני תאילנדים שוחררו הערב - אלו שמותיהם. שמות שני האזרחים התאילנדים ששוחררו הערב במסגרת הפעימה החמישית של שחרור החטופים משבי חמאס הם פאת'ניוט תונסוקרי ואוואט סוריאסרי. (איתמר אייכנר)
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה שני חטופים תאילנדים ששוחררו הערב 28.11.23
מלחמת עזה שני חטופים תאילנדים ששוחררו הערב 28.11.23
שני החטופים התאילנדים ששוחררו הערב
21:55 - הג'יהאד האיסלאמי: חלק מהחטופים ששוחררו היום הוחזקו בידינו. הג'יהאד האיסלאמי מסר כי חלק מהחטופים ששוחררו היום מרצועת עזה הוחזקו בידיו. מדובר בשיתוף הפעולה הראשון של הארגון עם חמאס במסגרת מתווה שחרור החטופים. (עינב חלבי)
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה מחבלי חמאס ו ג'יהאד לוחצים ידיים אחרי שחרור החטופים 28.11.23
מלחמת עזה מחבלי חמאס ו ג'יהאד לוחצים ידיים אחרי שחרור החטופים 28.11.23
מחבלי חמאס וג'יהאד לוחצים ידיים אחרי שחרור החטופים
(צילום: AFP)
21:26 - אחרי יומיים: אביגיל עידן בת ה-4 שוחררה מבית החולים. אביגיל עידן בת ה-4, ששני הוריה רועי וסמדר נרצחו ב-7 באוקטובר ושוחררה שלשום משבי חמאס, שוחררה היום מבית החולים שניידר. (רענן בן צור)
34 צפייה בגלריה
חטופים שבים אביגיל עידן עם הדודה לירון
חטופים שבים אביגיל עידן עם הדודה לירון
אביגיל עידן עם הדודה לירון
( צילום: דוברות מרכז שניידר)
21:20 - החטופים ששוחררו הגיעו לשטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי יחידה מובחרת של הצבא וכוח שב"כ מלווים כעת בשטח ישראל את 10 החטופות הישראליות ושני החטופים התאילנדים ששוחררו משבי חמאס ברצועה. לאחר שיעברו הערכה ראשונית של מצבם הרפואי, הכוחות ילוו אותם עד להגעתם לחיק משפחותיהם בבתי החולים.
21:05 - דובר צה"ל על הפרת הפסקת האש: "אם מישהו מאויבינו חושב שזוהי שעת כושר - הוא טועה". דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי התייחס להפרת הפסקת האש היום בצפון רצועת עזה, בעקבות פיצוץ שלושה מטענים בסמוך לכוחות צה"ל, ואמר: "אם מישהו מאויבינו עלול לחשוב שזוהי שעת כושר, הוא טועה. ביטחון כוחותינו קודם לכל". לדבריו, "אנחנו ערוכים מאוד, וכל ניסיון לפגוע בכוחותינו ייענה באש חזקה מאוד". כשנשאל האם הפסקת אש פוגעת בדריכות צה"ל, השיב הגרי: "אנחנו דרוכים ומוכנים, ואנחנו מוכנים דואגים להחלפת המשמרות הנכונה - עושים רענונים מחוץ לשטח, מספקים ציוד, ומאשרים תוכניות להמשך המלחמה".
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה דובר צה"ל דניאל הגרי ב הודעה ל תקשורת מוכיח שהפגיעה ב בית החולים אל-אהלי מקורה בטיל של הג'יהאד האסלאמי 18.10.23
מלחמת עזה דובר צה"ל דניאל הגרי ב הודעה ל תקשורת מוכיח שהפגיעה ב בית החולים אל-אהלי מקורה בטיל של הג'יהאד האסלאמי 18.10.23
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי
(צילום: GIL COHEN-MAGEN / AFP)
20:53 - משפחות החטופות הגיעו לשיבא, ביה"ח: נערכים גם לטפל בכלבה שנשבתה. משפחות שמונה מהחטופות הישראליות ששוחררו מהשבי בעזה הגיעו לבית החולים שיבא תל השומר, בהן משפחה שמגיעה במסוק מאילת. בבית החולים נערכים גם לטפל בכלבה של מיאה ליימברג שחזרה יחד עימה, והדגישו כי לא יפרידו ביניהן. החטופות היחידות שלא יגיעו לשיבא הן רימון קירשט, שאמורה להגיע לבית החולים איכילוב, ומירב טל שתגיע לבית החולים שבו מאושפזים בניו של בן זוגה יאיר שעדיין בשבי - אור ויגיל יעקב. (יעל צ'כנובר)
34 צפייה בגלריה
היערכות בבית החולים שיבא לקליטת חטופים מרצועת עזה 25.11.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
היערכות בבית החולים שיבא לקליטת חטופים מרצועת עזה 25.11.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
היערכות לקליטת חטופים בבית החולים שיבא, שבת
(צילום: JACK GUEZ / AFP)
20:43 - צה"ל: החטופים הועברו למצרים. מדובר צה"ל נמסר כי נציגי הצלב האדום העבירו את 10 החטופות הישראליות ושני החטופים האזרחים הזרים למצרים. "שיירת החטופים השבים ארצה עושה דרכה בשטח מצרים לנקודת המפגש עם כוחותינו בכרם שלום. נציגי מערכת הביטחון יאמתו את זהות החטופים השבים בנקודת המפגש. נציגי צה"ל מעדכנים את משפחותיהם באופן שוטף", נמסר.
20:40 - נערה, תשע נשים ושני אזרחים זרים: אלו החטופים שהשתחררו היום מהשבי. החטופות הישראליות שהשתחררו היום מהשבי הן מיאה ליימברג בת ה-17, אמה גבריאלה (59) ודודתה קלרה מרמן (64) שנחטפו מניר יצחק; דיצה הימן (84), תמי מצגר (78), אופליה רויטמן (77) ועדה שגיא (75) שנחטפו מניר עוז; נורלין אג'וג'ו (60) ורימון קירשט בוכשטב (36) שנחטפו מנירים; ומירב טל (53) שבניו של בן זוגה שוחררו אתמול. מלבדן השתחררו מהשבי שני חטופים בעלי אזרחות זרה. בני הזוג של תמי, רימון ומירב עדיין בשבי בעזה, ובן זוגה של נורלין נרצח בטבח.
20:30 - 10 החטופות ושני אזרחים זרים הועברו מידי חמאס לצלב האדום ועושים את דרכם לישראל. מדובר צה"ל נמסר כי על פי המידע שנמסר מהצלב האדום, 12 חטופים - בהם 10 חטופות ישראליות ושני חטופים בעלי אזרחות זרה - בדרכם לשטח ישראל.
19:42 - הפלסטינים: במסגרת הפעימה החמישית ישוחררו 15 אסירות ו-15 אסירים קטינים. הפלסטינים הודיעו כי במסגרת הפעימה החמישית של מתווה החטופים, ישוחררו הערב 15 אסירות ו-15 אסירים קטינים. (עינב חלבי)
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה חגיגות שחרור אסירים פלסטינים ב ביתוניא 24.11.23
מלחמת עזה חגיגות שחרור אסירים פלסטינים ב ביתוניא 24.11.23
חגיגות שחרור האסירים הפלסטינים בביתוניא, ביום שישי
(צילום: AHMAD GHARABLI / AFP)
19:36 - גורם מדיני: אם תהיה הצעה קונקרטית להאריך את הפסקת האש מעבר ל-10 ימים - נבחן אותה. גורם מדיני אמר כי "יש מחויבות אמיתית מצד ישראל להמשיך את המלחמה עד להגשמת מטרת העל שלה שהיא חיסול החמאס - מדינית ובטחונית". לדבריו, "אם אפשר להוציא כמה שיותר חטופים ב-10 ימים זה מצוין. אף אחד לא ירד ממטרת המלחמה ואף אחד לא יסכים לדבר הזוי כמו פירוז. ראינו כבר מה זה לסמוך על כוחות בינלאומיים".
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה תמונות החטופים ב מוזיאון תל אביב לאמנות 22.11.23
מלחמת עזה תמונות החטופים ב מוזיאון תל אביב לאמנות 22.11.23
תמונות החטופים במוזיאון תל אביב לאמנות
(צילום: Amir Levy/Getty Images)
הוא הוסיף כי "כרגע לא מדברים על הארכה של הפסקת האש מעבר ל-10 הימים שהוגדרו. אם תהיה הצעה קונקרטית היא תובא לדיון בקבינט ובממשלה, אבל כרגע לא קיים דבר כזה. אם נראה שיש הצעה משמעותית - נבחן אותה. לא ניתן לארגון טרור למרוח אותנו".
ההסכם המקורי, נזכיר, היה ארבעה ימי הפוגה - ועוד שישה ימים בכפוף לשחרור עשרה חטופים בכל יום. בהסכם כזה עשויים להשתחרר גם צעירים מעל גיל 19, אבות מבוגרים וגופות חללים. (איתמר אייכנר)
19:30 - ברקע פסגת המודיעין המרובעת בקטאר: התקדמות לשחרור חטופים נוספים. בזמן הדיווחים על התקדמות במגעים להארכת הפסקת האש, בדוחא בירת קטאר מתקיימת פסגת מודיעין מרובעת - בהשתתפות ברנע, ראש ה-CIA וויליאם ברנס, ראש הביון הקטארי, ראש המודיעין המצרי עבאס כמאל, לצד ראש הממשלה הקטארי מוחמד א-ת'אני.
הדיונים שקיימו הארבעה היו עניינים ורציניים, והשיגו תוצאות. מטרתם הייתה ש-20 חטופים ישוחררו היום ומחר בהתאם להארכת ההסכם - וגם לשלב שחרור חטופים נוספים בימים הקרובים, ולא רק ילדים ונשים. בהסכם כזה עשויים להשתחרר גם צעירים מעל גיל 19, אבות מבוגרים וגופות חללים. (איתמר אייכנר)
34 צפייה בגלריה
ראש המוסד דדי ברנע
ראש המוסד דדי ברנע
ראש המוסד דדי ברנע
(צילום: רועי אברהם לע"מ)
19:27 - בישראל מאשרים: החלה העברת החטופות לצלב האדום. בישראל אישרו שהחלה העברת החטופות, תשע נשים מבוגרות ונערה בת 17, מידי חמאס לצלב האדום. לפי ההערכות, הן יועברו לישראל תוך כשעה. בישראל מקווים שהרשימה מחר תכלול יותר ילדים. (איתמר אייכנר)
18:57 - גורמים מצריים: יש הבנות ראשוניות על הארכת הפסקת האש ביומיים נוספים. גורמים מצריים מסרו לעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" כי הושגו הבנות ראשוניות להארכת הפסקת האש ביומיים נוספים באותם התנאים, בתיווך מצרי-קטארי-אמריקני. לדברי אחד הגורמים, חמאס מסר שהוא בקשר עם ארגונים ברצועת עזה שבידיהם נשים וילדים - קבוצת החטופים שעליה חלים תנאי המתווה.
הגורם הוסיף כי "קהיר ושאר המתווכים עושים מאמצים בלתי פוסקים לחייב את ישראל להכניס מספיק סיוע לצפון רצועת עזה", וציין ש"המתווכים הצליחו בעבר לחייב את ישראל להעביר סיוע לעיר עזה ולהפעיל כמה מחלקות בבית החולים שיפא". (ליאור בן ארי)
18:56 - הפלסטינים: כ-3,300 עצורים ביו"ש מתחילת המלחמה, בהם 145 קטינים. מועדון האסירים הפלסטינים הודיע כי יותר מ-3,290 נעצרו ביהודה ושומרון מ-7 באוקטובר, בהם 125 נשים ו-135 קטינים.
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה משוריינים של צה"ל במחנה הפליטים ג'נין 16.11.23
מלחמת עזה משוריינים של צה"ל במחנה הפליטים ג'נין 16.11.23
משוריינים של צה"ל במחנה הפליטים ג'נין
(צילום: FADEL SENNA / AFP)
18:37 - גורמים מצריים: החל תהליך העברת 10 החטופות לצלב האדום. גורמים מצריים מסרו כי החל תהליך העברת 10 החטופות, נערה ותשע נשים, מידי חמאס לצלב האדום במסגרת הפעימה החמישית של עסקת החטופים. כך דווח ב"וול סטריט ג'ורנל".
17:59 - נציג האו"ם יגיע לירדן: נשקלת פתיחת מעבר כרם שלום להכנסת סיוע הומניטרי לרצועה. מתאם הסיוע ההומניטרי של האו"ם מרטין גריפית'ס צפוי להגיע מחר לבירת ירדן עמאן, על מנת לבחון אפשרות של פתיחת מעבר כרם שלום לטובת הכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה.
לפני המלחמה, כ-60% מהסיוע ההומניטרי שהוכנס לרצועה - הגיע דרך המעבר. מתחילת המלחמה הסיוע לעזה נכנס רק דרך מעבר רפיח, שלא מיועד במקור לתנועת משאיות.
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה משאית עם סיוע הומניטרי ל רצועת עזה ב מעבר רפיח 22.10.23
מלחמת עזה משאית עם סיוע הומניטרי ל רצועת עזה ב מעבר רפיח 22.10.23
משאית עם סיוע הומניטרי לרצועת עזה במעבר רפיח
(צילום: EPA/KHALED ELFIQI)
17:50 - ארדואן ממשיך לתקוף את ישראל: "להעמידה לדין בגין פשעי מלחמה". נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שוב תקף את ישראל, ואמר למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש כי "יש להעמיד את ישראל לדין בבתי דין בינלאומיים בגין פשעי המלחמה שהיא מבצעת ברצועת עזה".
34 צפייה בגלריה
נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן 17.11.23
נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן 17.11.23
ארדואן
(צילום: Sean Gallup/Getty Images)
17:22 - הותר לפרסום: 3 לוחמי צה"ל נפלו ב-7 באוקטובר, גופותיהם מוחזקות בידי חמאס. הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה חללי צה"ל שנפלו ב-7 באוקטובר וגופותיהם נחטפו על ידי מחבלי חמאס. אלו שמותיהם: סמ״ר תומר יעקב אחימס, בן 20, מלהבים, קשר מפקד חטיבה; סמל קיריל ברודסקי, בן 19, מרמת גן, חפ״ק מפקד חטיבה; סמל שקד דהן, בן 19, מעפולה, לוחם בגדוד 77, חטיבה 7.
34 צפייה בגלריה
מימין: סמל קיריל ברודסקי ז"ל, סמ"ר תומר יעקב אחימס ז"ל, סמל שקד דהן ז"ל
מימין: סמל קיריל ברודסקי ז"ל, סמ"ר תומר יעקב אחימס ז"ל, סמל שקד דהן ז"ל
מימין: סמל קיריל ברודסקי ז"ל, סמ"ר תומר יעקב אחימס ז"ל, סמל שקד דהן ז"ל
17:18 - דיווח: ישראל תצטרך לשחרר אלפים מבתי הכלא תמורת החזרת חיילים, ולבלום את המתקפה בעזה. גורמים מצרים וקטארים בכירים אמרו ל"וול סטריט ג'ורנל" כי במקרה של הסכם הפסקת אש ארוכת טווח - "חמאס וישראל יצטרכו להסכים לפשרות קשות". הגורמים, שדיברו על רקע המגעים להארכת ההפוגה מעבר ליומיים שעליהם הוסכם עד כה, הוסיפו כי במקרה של עסקה לשחרור חיילים - ישראל תצטרך לשחרר אלפי אסירים ביטחוניים מבתי הכלא, במקביל לבלימת המתקפה ברצועת עזה. לגבי הצד של חמאס בהסכם פוטנציאלי להפסקת אש ארוכת טווח, הגורמים ציינו כי ייתכן וארגון הטרור יצטרך להסכים להתפרק מנשקו.
16:58 - גנץ מבהיר: "אחרי הפסקת האש, תתחדש האש. קבינט המלחמה מאוחד - נערכים להרחבת התמרון". יו"ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה, השר בני גנץ, אמר במהלך ביקור בדרום כי "מדינת ישראל נחושה להמשיך ולנצח במלחמה הזו כדי שכולם יוכלו לחזור לפה ולכל מקום. אנחנו נמצאים בימים שבהם אנחנו פועלים להשבת כל אחת ואחד שאפשר להחזיר מהשבי – ונמשיך להפעיל את כל האמצעים כדי שכולם יחזרו לבתיהם".
לדבריו, "אחרי הפסקת האש – תתחדש אש. כל קבינט המלחמה מאוחד בעמדה הזו ואין אופציה אחרת. אנחנו נערכים לשלבים הבאים במלחמה, ולהרחבת התמרון בכל רצועת עזה. לא תהיה שום נקודה שתהיה עיר מקלט למחבלים ולראשי חמאס. אנחנו מחויבים לביטחונם של תושבי הדרום והצפון ולכל אזרחי ישראל, ואנחנו לא חוזרים עד שמבצעים". (איתמר אייכנר)
34 צפייה בגלריה
בני גנץ 28.10.23
בני גנץ 28.10.23
בני גנץ
(צילום: Abir SULTAN / POOL / AFP)
16:53 - נתניהו בביקור באמ"ן, בצל חילופי ההאשמות על המחדל: "היחידה כאן עושה עבודת קודש". ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר ביחידת איסוף מסמכים ושלל טכני (אמש"ט) של אמ"ן במחנה גלילות, בצל הביקורת על התנהלות הצבא בכלל ויחידת המודיעין בפרט על רקע המחדל. נתניהו אמר כי "היחידה של אמ"ן עושה עבודת קודש".
ראש הממשלה קיבל סקירה מקצין מודיעין ראשי תא"ל אבי קינן וממפקד היחידה אל"ם ע' על אודות מחקר השלל הטכני שנתפס על ידי כוחות צה"ל מחמאס. המידע שנתפס מעובד ומופץ לכלל קהיליית המודיעין. נתניהו שיבח את פעילות היחידה המורכבת ברובה מאנשי מילואים, ואת יכולת הזרמת המודיעין שנאסף אל הכוחות הלוחמים בשטח. "עד עכשיו שחררנו 74 חטופים, מהם 50 ילדים ונשים שהיו במתווה המקורי. אנחנו מחויבים להשלים את המתווה הזה ולהביא לשחרור כל חטופינו - נשים וילדים, ובהמשך - כולם, בלי יוצא מן הכלל", אמר נתניהו. "אנחנו מחויבים להשלים את המשימות שלנו - שחרור כל החטופים, חיסול ארגון הטרור הזה מעל הקרקע ומתחת לקרקע, וכמובן שעזה לא תחזור להיות מה שהיא הייתה ולא תהווה איום על מדינת ישראל".
34 צפייה בגלריה
מלחמת עזה ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר ב מחנה גלילות 28.11.23
מלחמת עזה ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר ב מחנה גלילות 28.11.23
נתניהו במחנה גלילות
(צילום: חיים צח / לע"מ)
16:41 - שיפור במצבה של אלמה אברהם בת ה-84 שחזרה מהשבי במצב קשה. בית החולים סורוקה בבאר שבע עדכן כי חל שיפור במצבה של אלמה אברהם בת ה-84, שחזרה משבי חמאס במצב קשה. מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ד"ר מוטי קליין אמר כי "היא מגיבה יפה לטיפול שניתן לה ומתאוששת. חשוב לציין שכחלק מהטיפול הרפואי, אנו מלווים את בני המשפחה גם בתמיכה רגשית צמודה של השירות הסוציאלי בבית החולים.
34 צפייה בגלריה
אלמה אברהם
אלמה אברהם
אלמה אברהם
"למרות השיפור במצבה, היא עדיין זקוקה להמשך ניטור ומעקב במסגרת המחלקה לטיפול נמרץ. אנחנו אופטימיים ונעשה הכל כדי למצות כל אפשרות להביא להמשך התאוששותה של אלמה.
"היא סובלת ממחלות רקע רבות ובטרם נחטפה קיבלה טיפול תרופתי חיוני לחיים על בסיס קבוע. אחרי למעלה מ-50 ימים בשבי החמאס, ברצועת עזה, הועברה אלינו שלשום בערב באמצעות מסוק. במשך למעלה מיממה היתה שרויה בחוסר הכרה במצב קשה מאוד כשהיא מונשמת ומקבלת תמיכה למערכות הגוף שקרסו. בשעות האחרונות, נמסר, חל שיפור במצבה. היא בהכרה, נושמת בכוחות עצמה ואינה נזקקת לאותה רמת תמיכה שלה היא נזקקה עם הגעתה". (אילנה קוריאל)
16:21 - דיווח: ראש המודיעין המצרי משתתף בשיחות בקטאר להארכת הפסקת האש. הערוץ המצרי "אל-קאהרה אל-אחבאריה" דיווח מפי מקור מצרי בכיר כי "ראש המודיעין הכללי המצרי משתתף בשיחות בקטאר להמשך הפסקת האש".
מוקדם יותר נודע כי ראש המוסד דדי ברנע טס לדוחה, בירת קטאר, שם הוא צפוי להיפגש עם ראש ה-CIA וויליאם ברנס ועם אמיר קטאר וראש הממשלה הקטארי במטרה לקדם את המשא ומתן הנוכחי והעתידי לשחרור חטופים. (ליאור בן ארי)
16:15 - דיווח: המטענים בצפון הרצועה פוצצו על ידי אנשי הזרוע הצבאית של חמאס. העיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח כי גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, הם אלו שפוצצו שלושה מטעני חבלה בצפון רצועת עזה בסמוך לכוחות צה"ל. זאת בניגוד להסכמות ההפוגה. מוקדם יותר מסר דובר צה"ל כי "באחד המקרים בוצע גם ירי לעבר הכוח, כמה לוחמים נפצעו באורח קל. הלוחמים הגיבו בירי. בשני המקרים, כוחות צה"ל שהו בקווי ההפוגה המוסכמים".
15:58 - הרמטכ"ל: "צה"ל ואמ"ן כשלו ב-7 באוקטובר, אבל לא נכון שמפקדים יעסקו עכשיו באחריותם". הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי התייחס בפיקוד הצפון לביקורת על התנהלות הצבא לפני הטבח של 7 באוקטובר, ואמר כי "צה"ל ובתוכו גם אגף המודיעין, כשל באירועי 7 באוקטובר. לא נכון שמפקדי צה"ל יהיו עסוקים כעת בדיונים על אחריות אצל זה או אצל אחר – אני צריך אותם פועלים ביחד מול המשימות הרבות והמורכבות שבפניהם. עוד לא פגשתי מפקד אחד בצה"ל מתחילת המלחמה הזו, שלא ראיתי עליו תחושת אחריות כבדה".
בהתייחס לחטופים, אמר הלוי כי "כל אחד שחוזר זו הקלה גדולה, אך אין טיפת הקלה בכך שנותרו פחות. אנחנו נפעל להשיב את כולם. חזרתם של החטופים היא עדות נוספת לתוצאותיו של לחץ צבאי משמעותי, יצרנו את התנאים להחזרתם של אזרחינו הביתה".
הרמטכ"ל הוסיף בנוגע לזירה הצפונית: "נפגשתי עם ראשי הרשויות בצפון, התרשמתי מאוד מהמנהיגות שלהם בתקופה המורכבת הזו. אנחנו ביחד נבטיח שתושבי הצפון יחזרו למציאות ביטחונית אחרת, טובה ויציבה יותר. צה"ל יצא לתמרון בעזה, אזור צפוף מאוד ומורכב, כדי להשיג מטרה ראויה והכרחית. נדע, אם יידרש, להפעיל את כל העוצמות האלה גם בצפון, על מנת להשיב אתכם תושבי הצפון בביטחון ליישובים, לערים ולחבל הארץ היפה והכל כך חשוב הזה". (יואב זיתון)
15:51 - לקול מחיאות כפיים והנפת דגלי ישראל: יפה אדר השתחררה מבית החולים. יפה אדר, שחזרה משבי חמאס בפעימה הראשונה, השתחררה מבית החולים וולפסון לקול מחיאות כפיים של צוות המחלקה והנפת דגלי ישראל.
15:25 - לראשונה מהפסקת האש: ירי ומטענים על כוח צה"ל בעזה. הלוחמים השיבו אש, כמה נפצעו קל. שלושה מטענים הופעלו בשני מקרים שונים בצפון הרצועה בסמוך לכוחות צה"ל, בניגוד להסכמות ההפוגה. כך מסר דובר צה"ל. "באחד המקרים בוצע גם ירי לעבר הכוח, כמה לוחמים נפצעו באורח קל. הלוחמים הגיבו בירי. בשני המקרים, כוחות צה"ל שהו בקווי ההפוגה המוסכמים", נמסר.
34 צפייה בגלריה
עשן מיתמר בצפון רצועת עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 28.11.23
עשן מיתמר בצפון רצועת עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 28.11.23
עשן מיתמר בצפון רצועת עזה, היום
(צילום: גלעד כהן)
אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס, טען כי מחבלי ארגון הטרור ניהלו קרב עם צה"ל בצפון רצועת עזה. "כתוצאה מהפרה ברורה של האויב בהסכם הפסקת האש, נוצרו חיכוכים, והלוחמים שלנו טיפלו בכך. אנו מחויבים להפוגה כל עוד האויב מחויב לה, וקוראים למתווכים ללחוץ על הכיבוש לעמוד בכל תנאי הפסקת האש בשטח ובאוויר". משעות הבוקר הפלסטינים דיווחו על ירי באזור שכונת שייח רדואן. (יואב זיתון)
15:06 - בעזה מחפשים גופות מתחת להריסות: "מניין ההרוגים עלה ל-16,000". שרת הבריאות הפלסטינית מאי אל-קיילה טוענת כי מספר ההרוגים ברצועת עזה ממשיך לטפס עם מציאת גופות מתחת להריסות במהלך ההפוגה בלחימה, וכי כעת הוא עומד על 16,000. לדבריה 6,000 נוספים מוגדרים נעדרים ו-35,000 נפצעו. אל-קיילה דיברה במהלך ביקור פצועים פלסטינים בבית חולים במצרים, שלדבריה קלטה 470 פצועים. (עינב חלבי)
34 צפייה בגלריה
הרס ב רצועת עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 29.10.23
הרס ב רצועת עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 29.10.23
ההרס בעזה
(צילום: AP Photo/Hatem Moussa))
14:48 - אביה של אמילי הנד: "היא לחשה כי אסרו עליה לעשות רעש, היא חשבה שהיא מוחזקת שנה". תומאס הנד, אביה של אמילי בת ה-9 ששוחררה שלשום מעזה, מספר בריאיון ל-CNN על התקופה הקשה והממושכת שעברה בשבי חמאס. הנד מספר כי כמו חטופים אחרים גם אמילי איבדה משקל בשבי. "לפני שהיא הלכה היא הייתה ילדה שמנמנה, היא הורידה הרבה במשקל". הוא ציין כי קיבלה די מזון כדי "לשרוד", אבל הייתה כל כך רעבה עד שלמדה לאהוב לחם פשוט עם שמן. "היה להם תמיד ארוחת בוקר, לעתים ארוחת צהריים, ולפעמים משהו בערב".
34 צפייה בגלריה
חטופים שבים אמילי הנד תומס הנד
חטופים שבים אמילי הנד תומס הנד
אמילי הנד עם אביה תומאס אחרי שחרורה מהשבי
(צילום: דובר צה"ל)
תומאס אומר כי לצד עורה החיוור של בתו הדבר שהפתיע אותו יותר מכל היה האופן שבו דיברה – בלחש. "אי-אפשר היה לשמוע אותה. הייתי צריך לשים את אוזני מול השפתיים שלה",אמר. "הם אסרו עליהם להשמיע רעש כלשהו". הוא מוסיף כי אמילי חשה כאילו היא מוחזקת שנה שלמה בשבי: "חוץ מהלחישה, זה היה כמו אגרוף לבטן. שנה". לדבריו, אמילי סיפרה שלא הרביצו לה, וכי האחרים שהוחזקו עמה לא הורשו לעשות הרבה מעבר לציור או משחקים עם קלפים. לעזה, הוא הוסיף, היא קוראת כעת "הקופסה".
14:45 - דיווח: "ראש ה-CIA מקדם בקטאר עסקה נרחבת". ראש ה-CIA וויליאם ברנס הגיע לקטאר כדי לקדם "עסקת חטופים נרחבת" בין ישראל לחמאס. המטרה, לפי דיווח בוושינגטון פוסט, היא שהעסקה הבאה תכלול גם גברים וחיילים וכך גם תוארך הפסקת האש.
34 צפייה בגלריה
צעדת משפחות החטופים חטופים מקיבוץ גזר ללטרון 16.11.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
צעדת משפחות החטופים חטופים מקיבוץ גזר ללטרון 16.11.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
משפחות החטופים
(תומר שונם הלוי)
14:19 - "הכריחו אותם לצפות בתיעודי הזוועות": דודתו של איתן בן ה-12 חושפת את האימה שעבר בשבי. דבורה כהן, דודתו של איתן יהלומי בן ה-12, שנחטף לעזה מניר עוז ושוחרר אמש משבי חמאס אחרי 52 ימים, סיפרה בריאיון לערוץ הטלוויזיה הצרפתי BFM TV כי אחיינה עבר "זוועות" בתקופה הזו. לדבריה כשהובל לעזה אזרחים עזתים הרביצו לו, ובמהלך השבי מחבלי החמאס אילצו אותו לצפות בתיעודים מהזוועות ב-7 באוקטובר שאותם המרצחים צילמו. "בכל פעם שילד בכה, הם איימו עליו עם רובה כדי להשתיק אותו", היא סיפרה על אותו רגע שבו הוקרן סרטון הזוועות. "רציתי לקוות שהוא יקבל יחס טוב. כנראה שלא. הם מפלצות".
לעזה נחטף איתן לבדו, ואמש הוא התאחד עם אמו בת שבע ועם שתי אחיותיו. אביו אוהד, שהגן על משפחתו באותו בוקר ארור ב-7 באוקטובר, נורה על ידי המחבלים ונחטף אחר כך, לא שב איתו. הראיון עם הדודה, יצוין, נערך בצרפתית. יהלומי מחזיק באזרחות צרפתית, וסיפורו וסיפורם של שני חטופים נוספים ששוחררו אמש ומחזיקים באזרחות צרפת - סהר וארז קלדרון - מעורר תשומת לב רבה במדינה. הנשיא עמנואל מקרון בירך אמש על שחרורם.
14:00 - ראש המוסד דדי ברנע טס היום לדוחא בירת קטאר. שם הוא צפוי להיפגש עם ראש ה-CIA וויליאם ברנס ועם אמיר קטאר וראש הממשלה הקטארי במטרה לקדם את המשא ומתן הנוכחי והעתידי לשחרור חטופים. בישראל מעריכים שהפעימה היום לשחרור החטופים תעבור חלק, אם לא יהיו הפתעות. הרשימה של החטופים שישתחררו היום מורכבת ברובה מנשים, ונערה אחת בלבד. ישראל מנסה "לשפר" את הרשימה, אבל מבהירה כי אין משבר. (איתמר אייכנר)
34 צפייה בגלריה
דדי ברנע ראש המוסד
דדי ברנע ראש המוסד
ראש המוסד דדי ברנע
(צילום: חיים צח לעמ)
12:38 - קטאר: הארכת ההפוגה תלויה ביכולת חמאס לשחרר חטופים. קודם ילדים ונשים, ואז נדבר על חיילים. דובר משרד החוץ של קטאר אמר במסיבת עיתונאים כי בדוחא פועלים מהיום הראשון להאריך את הפסקת האש, "עד להגעה להפסקת אש קבועה". לדבריו, "יש לנו אישור שניתן לשחרר 20 חטופים מעזה ביומיים הקרובים". הוא ציין מה הוא סדר הפעולות הבאות מבחינת הקטארים: "אנו רוצים להבטיח את המשך כניסת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה. כרגע אנחנו מדברים על שחרור של נשים וילדים, אחר כך אזרחים (גברים, צעירות ונשים שאינן אימהות) - ואז נדבר על חיילים חטופים. אין משא ומתן מיוחד על שחרור חיילים כרגע". הוא ציין כי "הפוקוס שלנו" ב-48 השעות הקרובות יהיה להבטיח שהפסקת האש תימשך עוד: "זה תלוי ביכולת של חמאס לשחרור עוד 10 חטופים בכל יום". (ליאור בן ארי)
34 צפייה בגלריה
דובר משרד החוץ של קטאר מג'ד אל-אנסארי 28.11.23
דובר משרד החוץ של קטאר מג'ד אל-אנסארי 28.11.23
דובר משרד החוץ של קטאר, מג'ד אל-אנסארי, במסיבת העיתונאים
(צילום: REUTERS/Imad Creidi)
12:20 - בכיר אמריקני: "ביידן ביקש מישראל להגביל עקירת עזתים מבתיהם בדרום הרצועה". בכיר אמריקני אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ארה"ב ביקשה מישראל להגביל עקירה של תושבי דרום רצועת עזה מבתיהם, כפי שעשתה בצפון בשבועות הראשונים של המלחמה. "זו בקשה של ביידן והדרגים תחתיו", טען, "הדגשנו את המסר הזה באופן ברור מול ממשלת ישראל. חשוב מאוד שהתנהלות המערכה, אם היא תעבור לדרום, תהיה שונה. לא נוכל לקבל עקירה בדרום, כפי שהייתה בצפון". ביום חמישי הקרוב יגיע לישראל, בפעם הרביעית מתחילת המלחמה, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן. (רויטרס)
34 צפייה בגלריה
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ב ביקורו ב ישראל 18.10.2023
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ב ביקורו ב ישראל 18.10.2023
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בביקורו בישראל
(צילום: AP/Evan Vucci)
12:15 - משפחתו של רביד כץ, שנעדר מאז 7 באוקטובר, קיבלה הודעה על מותו. רביד כץ, שאחותו ושתי בנותיה הקטנות שוחררו משבי החמאס בעסקת החטופים, ונעדר מאז 7 באוקטובר, נרצח. כך הותר לפרסום. משפחות התבשרה אתמול על מותו. "אתמול התבשרנו בבשורה מרה שרביד כץ אינו בין החיים מאירועי 7 באוקטובר. רביד חי בקיבוץ ניר עוז, היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים לשחר ושירה, לעלמה הקטנה בת 6 חודשים בלבד ובן זוגה של רויטל. נזכור אותך לעד", נמסר. (לירן תמרי)
34 צפייה בגלריה
רביד כץ ז"ל
רביד כץ ז"ל
רביד כץ ז"ל
12:00 - הרמטכ"ל לראשי הרשויות בצפון: "נתכנן יחד את חזרת התושבים". הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי נפגש עם ראשי הרשויות בצפון ואמר להם כי הוא רואה חשיבות רבה לקשר בין צה"ל לשלטון המקומי. הוא התייחס לפינוי חלק מהתושבים בצפון ואמר כי זו הייתה החלטה קשה. "נתכנן יחד עם ראשי הרשויות את חזרת התושבים ואת העיתוי שלה, מתוך הבנה שלא נוכל לחזור למציאות שהייתה כאן לפני המלחמה", אמר. לדבריו, "זה שמונה שבועות שלוחמי צה"ל ומפקדיו נלחמים בנחישות ומגינים על הבית. אנחנו מוכנים להתפתחויות בזירות נוספות, גם בצפון".

12:10 - "המגן האנושי הכי קטן": התינוק כפיר שנותר בעזה על שערי העיתונים בבריטניה. בעולם עוקבים מקרוב אחרי עסקת החטופים, ותמונת התינוק שלא שוחרר אמש בפעימה הרביעית מתנוססת הבוקר בשער ה"דיילי טלגרף" ובכותרת הראשית של ה"דיילי מייל". המגן האנושי הכי קטן", נכתב באותיות ענק לצד תמונתו של כפיר בכותרת הראשית של ה"דיילי מייל", והיא עצמה מכריזה: "הגנרלים המעוותים של חמאס מסרבים לשחרר את החטוף הצעיר ביותר ובמקום זאת העבירו את כפיר ביבס בן 10 החודשים לארגון טרור פלסטיני אחר שפועל בעיר דרומית שאותה צפוי צה"ל להשמיד כשהפסקת האש תיגמר" (ההדגשה במקור).
תמונתו של כפיר הופיעה בענק גם על שער ה"דיילי טלגרף", אחרי שמשפחת ביבס פרסמה אמש הודעה שבה הביעה מפח נפש על כך שיקיריה לא נכללו בפעימה הרביעית בעסקה. בשער עיתון בריטי אחר, ה"טיימס" הלונדוני, הופיעה בענק תמונתה של אביגיל עידן בת ה-4, שנחטפה אחרי ששני הוריה נרצחו בטבח בכפר עזה ושבה שלשום אחרי 51 ימים בשבי.
34 צפייה בגלריה
התינוק החטוף כפיר ביבס בשער של הדיילי מייל, הבוקר
התינוק החטוף כפיר ביבס בשער של הדיילי מייל, הבוקר
התינוק החטוף כפיר ביבס בשער של הדיילי מייל, הבוקר
(צילום: ynet)

34 צפייה בגלריה
גם בשער הטלגרף
גם בשער הטלגרף
גם בשער הטלגרף
(צילום: ynet)

11:40 - תמונות מחזרת החטופים אתמול
34 צפייה בגלריה
איתן יהלומי ששוחרר משבי חמאס מתחבק עם אימו מלחמה בעזה
איתן יהלומי ששוחרר משבי חמאס מתחבק עם אימו מלחמה בעזה
איתן יהלומי ששוחרר משבי חמאס מתחבק עם אימו
(צילום?: דובר צה"ל)

34 צפייה בגלריה
רננה גומא מתאחדת עם בניה אור ו יגיל ששוחררו משבי חמאס
רננה גומא מתאחדת עם בניה אור ו יגיל ששוחררו משבי חמאס
רננה גומא מתאחדת עם בניה אור ויגיל ששוחררו משבי חמאס
10:45 - ירדן ובחריין מברכות על הפסקת האש. ירדן בירכה על הארכת הסכם הפסקת האש בתמורה לשחרור חטופים ביומיים נוספים. "אנו משבחים את המאמצים הדיפלומטיים של קטאר, מצרים וארצות הברית", נמסר. במקביל גם בחריין בירכה על הארכת הסכם ההפוגה בתמורה לשחרור חטופים ביומיים נוספים ו"הדגישה את הצורך בחיזוק המאמצים הדיפלומטיים להגעה להפסקת אש סופית, בהעברת סיוע לרצועה ללא הגבלות ובהקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים המזרחית, בהתאם לפתרון שתי המדינות וההחלטות הבינלאומיות".(ליאור בן ארי)
34 צפייה בגלריה
עבדאללה מלך ירדן
עבדאללה מלך ירדן
עבדאללה מלך ירדן
(צילום: REUTERS/Leah Millis)

9:40 - הפגנה מול משרד האוצר: "בזמן מלחמה לא שודדים את המדינה". במחאה על אישור תקציב המדינה, הכולל את הכספים הקואליציוניים, הגיעו הבוקר למשרד האוצר מפגינים וקיימו במקום מיצג מחאה. המפגינים נשאו את השלט "בזמן מלחמה לא שודדים את המדינה" ו"דורשים ממשלה אחראית".

9:30 - ג'יבריל רג'וב: "אירועי 7 באוקטובר? מלחמת הגנה פלסטינית. הפיצוץ הבא - בגדה". ג'יבריל רג'וב, יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ומזכיר הוועד המרכזי של פתח, אמר כי "מה שקרה ב-7 באוקטובר היה חלק ממלחמת הגנה מצד הפלסטינים, והפיצוץ הבא והאלים ביותר יהיה בגדה המערבית". הוא הזהיר מפני אפשרות של הטעיה מצד ישראל בנוגע להפוגה ברצועת עזה, וטען כי הסכם הפסקת האש נטול כל ערבות או מעקב אחר.
לדבריו, אירועי 7 באוקטובר חייבים להיות "נקודת מפנה". בריאיון ל-MBC Egypt הסביר רג'וב כי "זה לא הגיע משום מקום, מי שנושא באחריות הוא הכיבוש, שממשיך בפשעיו. לכן, הפיצוץ הבא והחמור ביותר יהיה עם יותר אלימות בגדה המערבית". (עינב חלבי)
34 צפייה בגלריה
ג'יבריל רג'וב בכיר ב רשות הפלסטינית
ג'יבריל רג'וב בכיר ב רשות הפלסטינית
ג'יבריל רג'וב, מזכיר הוועד המרכזי של פתח
(צילום: אוהד צויגנברג)

08:45- צה"ל הרס את בית המחבל שהרג את סמל מקסים מולצ'נוב במחסום מכבים. כוחות הביטחון הרסו הלילה בכפר דיר עמאר, מערבית לרמאללה, את בית המחבל שביצע באוגוסט את הפיגוע שבו נפל במחסום מכבים סמל מקסים מולצ'נוב, חייל בודד שעלה לישראל מאוקראינה. (עינב חלבי ואלישע בן קימון)
7:30 - ישראל קיבלה את רשימת החטופים שישוחררו היום במהלך הלילה. הפסקת האש נכנסת ליומה החמישי, וביומיים הקרובים צפויים להשתחרר 20 חטופים נוספים במסגרת ההסכם. משפחותיהם של 10 החטופים שישוחררו ביממה הקרובה כבר עודכנו, לאחר שישראל קיבלה את הרשימה העדכנית במהלך הלילה.
אמש שוחררו 9 ילדים ושתי אימהות - והמשפחות הותירו מאחוריהן אבות שעדיין נמצאים בשבי חמאס ברצועה. בנוסף, שוחררו 6 תאילנדים בעסקה נפרדת. בית החולים איכילוב עדכן כי מצבם של 11 החטופים הישראלים שהגיעו אליו אמש מוגדר "טוב": "זה לילה מרגש ומורכב גם יחד".
הממשלה אישרה לכלול 50 אסירות ברשימת האסירים האפשריים לשחרור, בהינתן ויתבצע שחרור חטופים ישראלים נוספים, ובהן עהד תמימי שנעצרה בתחילת החודש על הסתה לטרור. הממשלה אישרה לכלול את האסירות ברשימת האסירים המיועדים לשחרור, בהינתן ויתבצע שחרור חטופים ישראלים נוספים. זאת, בנוסף לרשימת 300 האסירים שפורסמה לשלב הראשון של המתווה.
34 צפייה בגלריה
איתן יהלומי בן ה-12 ששוחרר אתמול נפגש עם אימו
איתן יהלומי בן ה-12 ששוחרר אתמול נפגש עם אימו
איתן יהלומי בן ה-12 ששוחרר אתמול נפגש עם אימו
(צילום: דובר צה"ל)

34 צפייה בגלריה
החטופים ששוחררו 27.11.23
החטופים ששוחררו 27.11.23
החטופים ששוחררו אתמול