סגור
בחינת הסמכה משפטים עריכת דין סמסטר חורף
בחינת הסמכה במשפטים לעורכי דין (צילום: דוברות לשכת עורכי הדין)

בעקבות המלחמה: בחינות ההסמכה ללשכת עורכי הדין יידחו מדצמבר לפברואר 2024

אחרי הבחירות המקומיות שנדחו והשנה האקדמית שלא תיפתח במועדה, החליטה לשכת עורכי הדין לדחות גם את בחינות ההסמכה שלה. יו"ר הלשכה עמית בכר: "יודע כמה מאתגרת תקופת הלימודים למבחנים גם בימים כתיקונם, לא כל שכן בימים טרופים אלה"

בעקבות המלחמה: לשכת עורכי הדין דוחה את בחינות ההסמכה ללשכה לחודש פברואר 2024. הבחינות היו אמורות להתקיים ב-27 בדצמבר, אולם בעקבות המצב הביטחוני מינה ראש לשכת עורכי הדין עו"ד עמית בכר צוות מקצועי לדון בסוגיית מועד הבחינה. בתום דיון בנושא קבע הצוות שהבחינה תידחה ל-12 בפברואר 2024. ההחלטה על הדחייה אושרה באופן סופי על ידי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין.
אתמול פרסם בכר אגרת לכלל המתמחות והמתמחים וכתב להם: "אני יודע עד כמה משמעותית ומאתגרת היא תקופת הלימודים למבחני ההסמכה גם בימים כתיקונם, לא כל שכן בימים הטרופים הללו. אני מודע באופן מלא לכך שמועד הבחינה והיכולת להיערך אליה כראוי מטרידים את כולכם עד מאוד. רבים מכם נמצאים במילואים בצו 8, מתנדבים בארגונים השונים, מרותקים לבתים עם בני המשפחה וחלקכם דואגים לגורל יקירכם שבין משפחות הנעדרים והשבויים".
בכר הוסיף כי "אני מבקש להבהיר כי כל מי שלא יוכל להיבחן במועד יקבל פתרון שיאפשר לו ללמוד ולהתכונן מבעוד מועד. כחלק מהסוגיות הדחופות אליהן נדרשנו בימים האחרונים, הנחיתי על הקמה של צוות מקצועי בלשכה שכבר בוחן מספר אפשרויות לפתרון, כמו למשל אפשרות לדחיית מועד הבחינה או הוספת מועד חדש לבחינה. את ההחלטה הסופית נקבל בימים הקרובים ונעדכן אתכם".
כאמור, הצוות המקצועי שהוקם החליט לבסוף על דחיית הבחינה לחודש פברואר.