סגור
Dun's 100

עושים היסטוריה בתחום ההתחדשות העירונית באזור הצפון

הוועדה המחוזית החליטה לאשר תכנית להקמת 758 יחידות דיור, במקום 120 קיימות הכוללת עירוב שימושים למשרדים ומסחר

דרך שהחלה לפני כ-3 שנים הגיעה אמש לנקודת ציון משמעותית שרבים מהפרויקטים של התחדשות עירונית לא זוכים להגיע אליו. נוף הגליל רושמת היסטוריה עם אישור תוכנית פינוי בינוי בסדר גודל ענק לאחר לא מעט זמן ללא פרוייקטים חדשים באיזור בעיקר עקב חוסר כדאיות כלכלית ליזמים.
במסגרת הפרויקט, חברת תירוש מקבוצת בראל, יזמית ומבצעת הפרויקט, תקים 758 יחידות דירות חדשות, במקום 120 יחידות דיור קיימות שיפונו. לצד תוספת המגורים המשמעותית, יוקצו גם שטחים למשרדים בשטח של 3600 מ"ר, שטחי מסחר בהיקפים של כ -5000 מ"ר, מבני ציבור ושטחים ירוקים משמעותיים.
הבינוי המתוכנן מציע תמהיל יחידות דיור מגוון, שמתוכן כ25% יחידות דיור קטנות וכן, מבנים בגבהים שונים. בקרבת הפארק העירוני המרכזי יוקמו שני מגדלי מגורים בני 17-25 קומות ובקרבת רחוב תירוש יבנו מבנים מדורגים בגבהים של 14-15 קומות.
1 צפייה בגלריה
הדמיה התחדשות עירונית נוף הגליל חברת תירוש
הדמיה התחדשות עירונית נוף הגליל חברת תירוש
הדמיית הפרויקט
(הדמיה: דוברות עיריית נוף הגליל)
הליווי המשפטי של היזם בפרויקט התבצע ע"י משרד עורכי דין לאור, היועצים המשפטיים של חברת בראל, שליוו את הפרויקט החל מראשיתו. קידום התכנון בפרק זמן מהיר ואישורו להפקדה בוועדה המחוזית התאפשר הודות לתמיכה משמעותית של עיריית נוף הגליל בראשות ראש העיר וסגנו , וצוות הוועדה המחוזית, בראשות אורי אילן, מתכנן המחוז אדר' יונתן ליטאנט והאדריכלים ניצן קליש ועידו לוי.
אדריכלי הנוף בארי שלום, אורנה בן ציוני ונור סעד, אשר אחראיים לתכנון הנופי, שמו דגש על קישוריות שבילי הולכי רגל ואופניים אל השכונות הסמוכות, ובין המפלסים השונים במתחם עצמו, תוך מתן מרחבי שימוש, צל ומשחק רבים, תוך תשומת לב לתכנון מסלולים בטוחים לילדים המובילים לבתי הספר וגני הילדים.
עוד נמסר כי הקמת הפרויקט יוצרת התכנות כלכלית לשיפור וקידום משמעותי של תשתיות עירוניות ומבני ציבור אשר יבנו על ידי היזמים. במסגרת זו יוקמו מעונות יום וגני ילדים, בית כנסת, מבנה רב תכליתי, מבנה ספורט, מגרשי ספורט מתקני משחק ושטחים ירוקים . וכן, יפותחו כבישים, מדרכות ותשתיות עירוניות בהיקף הפרויקט לרווחת כלל דיירי השכונה.
האדריכלים עודד רוזנקיאר, שחר לולב, ניר טאוב ואיריס מרקין ממשרד אס. או אדריכלים דאגו לקשר בין הפארק העירוני המרכזי והמתחמים החדשים באמצעות שטחים ירוקים ציבוריים המשתרעים לאורך כל מתחם הפרוייקט.
ראש העיר רונן פלוט, אמר כי: "נוף הגליל עושה היסטוריה בהיותה חלוצה ופורצת דרך להתחדשות עירונית בסדר גודל שהיה עד כה נחלתם של ערים גדולות במרכז. החלטת הועדה המחוזית הינה בשורה של ממש לדיירים שממתינים מזה זמן רב להתקדמות ההליך שישנה ללא היכר את איכות חייהם. העירייה רואה בהתחדשות העירונית פתרון יוצא מן הכלל לבנייני המגורים הישנים בשכונות הוותיקות ובתוך כך נחושה להמשיך לתמוך ולקדם את הפרויקט לביצוע. אין לי ספק כי השכונה החדשה תהפוך את פניו של הרחוב המרכזי מקצה לקצה ועם הקמת הרכבת הקלה שעוברת בסמוך לבנייני המגורים המתוכננים השכונה תהפוך להיות פנינת העיר".
אריאל בבלי, מייסד ומבעלי קבוצת "בראל", מסר כי: "מעבר לכך שמדובר במיזם מגורים גדול וחדשני, פורץ דרך וראשון מסוגו בצפון המהווה בשורת התחדשות אמיתית, עבורי זוהי גם סגירת מעגל כמי שנולד וגדל בנצרת עילית אשר לימים שונה שמה לנוף הגליל. אני ושותפיי רואים בהקמת שכונת הדגל של הצפון משימה לאומית, אשר תשאיר את צעירי העיר ותמשוך אליה אוכלוסייה חזקה מכל אזור הצפון ותשפר משמעותית את איכות חייהם של הדיירים הקיימים. לשם כך יצרנו כאן תמהיל דירות מגוון הפונה לכלל הקהלים, לצד מרחבים ציבוריים חכמים, חללי עבודה רב תכליתיים, מתחמי ספורט ופנאי, משרדים, בילוי ומסחר, הכל מתחת לבית, נגיש, קרוב, זמין. רק בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן של כל הגורמים, הצלחנו בזמן כה קצר לתכנן ולהוציא לדרך פרויקט כה גדול ומורכב".
עו"ד אביעד סולימן, שותף במשרד עו"ד לאור: "אנו שמחים ונרגשים להיות חלק מההיסטוריה בצפון וגאים שהפרויקט אותו ליווינו מראשית דרכו, הגיע לנקודה משמעותית ביותר והוא הופך מחזון למעשה. בכל פרויקט התחדשות עירונית שאנו מלווים, עוד בכנסים הראשונים, כולם מקווים ומכוונים להגיע לאישור התוכנית. הפרויקט הזה מוכיח שעם היזמים הנכונים המלאים בתחושת שליחות, כמו האנשים בחברת בראל, ואנשי המקצוע הנכונים, ניתן לקדם ולבצע פרויקטים של פינוי-בינוי גם בפריפריה.
כשהוקם הסניף הצפוני, זה בהחלט היה החזון – להיות משרד פורץ דרך כל התחומים, המעניק ליווי מקיף ומלא ליזמים ותאגידים בצפון על מנת להגיע להישגים חסרי תקדים. אני רוצה להודות כל עורכי הדין במשרדנו מהמחלקות השונות שלוקחים חלק בקידום הפרויקט וימשיכו לקדם אותו "