סגור

דרעי ביטל את איחוד תל אביב ובת ים לרשות מוניציפלית אחת

במכתב ששיגר שר הפנים לראשי שתי הערים הודיע דרעי על ביטול ההחלטה שהתקבלה ב-2017, על רקע שיפור במצבה התקציבי של בת ים. ראש עיריית בת ים: "אני שמח וגאה על המהפך הכלכלי שביצענו"


שר פנים אריה דרעי הודיע היום (ג') לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, וראש עיריית בת ים צביקה ברוט, כי החליט לבטל אל החלטתו משנת 2017 לבצע איחוד בין שתי הרשויות לרשות מוניציפלית אחת. זאת על רקע שיפור במצב התקציבי של בת ים.
"בחודש יוני 2017 החלטתי לאמץ את המלצת וועדת הגבולות לאיחוד העיר בת ים עם העיר תל-אביב יפו, בשנת 2023", ציין דרעי במכתב, "עיקרה של ההחלטה נבעה ממצבה התקציבי של עיריית בת ים בשנת 2017. בהתאם לנתונים המקצועיים שבידי משרד הפנים, עיריית בת ים מממשת את תוכנית ההבראה עליה חתומה ועומדת ביעדי הגירעון המוגדרים בה. העירייה חתמה בסוף חודש דצמבר 2020 על חלקה השני של תוכנית ההבראה על פיה נקבע מתווה פוחת להפחתת הגירעון השוטף לשנים 2023-2020 והגעה לאיזון בשנת 2023. תוכנית ההבראה כאמור נבנתה לרשות המקומית במטרה לייצב את מצבה התקציבי של חולשת מקורותיה העצמיים שאינם מספיקים לצרכיהם הכלכליים. בהתאם להצהרות העירייה ונתוניה התקציביים בשלב זה, בתום שנת התקציב 2022 צפויה העירייה לעמוד ביעד של איזון תקציבי. לאור האמור, ולאחר ששקלתי את מכלול השיקולים, החלטתי על ביטול איחוד תל אביב יפו – בת ים".
1 צפייה בגלריה
צביקה ברוט זירת הנדל"ן
צביקה ברוט זירת הנדל"ן
צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים
(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
בעיריית בת ים ברכו על ההודעה על ביטול האיחוד והדגישו כי הגירעון צומצם מ-100 מיליון שקל בתחילת 2018, ל-19 מיליון שקל בלבד בשנת 2021. זאת כאשר הצפי הוא כי בשנה הבאה יעמוד הגירעון על אפס. "זהו יום חג לבת ים", מסר ראש העירייה צביקה ברוט. "אני שמח וגאה על המהפך הכלכלי שביצענו ועל האמון מצד המדינה. לכל אורך הדרך אמרתי כי עם ניהול מקצועי שקיפות וניקיון כפיים, ניתן להביא את בת ים לאיזון כלכלי ולשיפור דרמטי של השירות לתושב. עבדנו קשה מאוד עבור ההישג הזה, ובכוונתי להמשיך ולהוביל את העיר להישגים רבים גם בשנים הבאות".