סגור
תומר מור מנכ"ל איגוד מסעדנים חזקים ביחד
תומר מור מנכ"ל איגוד מסעדנים חזקים ביחד (צילום: יריב כץ)

ביהמ"ש ביטל הרשעת מנכ"ל "מסעדנים חזקים ביחד" בעבירה על חוק התחרות

המנכ"ל, תומר מור הודה בהסדר טיעון שהמליץ למסעדות להעלות מחירים. רשות התחרות ביקשה להטיל עליו 4 חודשי עבודות שירות. ביהמ"ש קיבל את בקשתו לבטל את ההרשעה הפלילית והטיל עליו 300 שעות של עבודות לשירות הציבור

הרשעתו של תומר מור, מנכ"ל "עמותת מסעדנים חזקים ביחד", בעבירה לפי חוק התחרות של "המלצה לקו-פעולה לאיגוד" תבוטל. כך פסק אתמול (א') שופט בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, עמי קובו.
מור הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של ההמלצה על קו פעולה, לאחר שהפציץ הודעה למסעדנים ואמר דברים בראיון לתוכנית רדיו מהם השתמעה קריאה להעלות מחירים.
מור כתב למסעדנים: "פועלים להכין את דעת הקהל לקבל העלאות המחירים, ולתת זווית לסיבות להעלאות המחירים שכבר קרו או שיקרו בעתיד הקרוב. עסק צריך לשמור על רווחיות ולאור העלאות המחירים המשמעותיות מצד הספקים יש והנושא מצריך פעולה מצד המסעדות למען שמירה על רווחיות".
בהמשך בראיון ברדיו אמר כי הרווחיות במסעדות נשחקה ו"צריך לעדכן מחירים" וכן כי "כשחומרי הגלם עולים, צריכים להעלות מחירים" ו"בשביל לשמור על הרווחיות של עסקים... בהחלט צריך להבין שבהקשר הזה נדרשת העלאת מחירים". מור, כך כתב האישום שבו הודה, העריך בראיון כי עליית המחירים תהיה בשיעור של "בין 5% ל-10% במחירי התפריטים".
במסגרת שלב הטיעונים לעונש ביקשו עורכי דינו של מור, צחי יגור וגלית בונה ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ, לבטל את הרשעתו, ולהסתפק בעבודות לשירות הציבור (של"צ). רשות התחרות, שיוצגה על ידי עורכי הדין אסנת שלזינגר ושיר יוגב, ביקשה מביהמ"ש להטיל על מור עונש של 4 חודשי עבודות שירות.
השופט קובו קבע שהעבירה שביצע מור היתה במדרג הנמוך של הרף-הפלילי מבחינת השלכותיה ונסיבותיה, ובנוסף בוצעה ללא הכנה או תכנון מוקדם, ובאופן ספונטני – כמענה לשאלת מראיין ברדיו. הוא הורה על ביטול ההרשעה הפלילית, תוך קביעה שמור ביצע את העבירה, והטיל עליו 300 שעות לטובת הציבור, וכן חתימה על התחייבות של 50 אלף שקל לא לבצע שוב את העבירה.