סגור
ועידת תחזיות - משה ארבל שר הפנים בשיחה עם צביקה זרחיה כלכליסט
שר הפנים משה ארבל בוועידת התחזיות של כלכליסט, היום (צילום: יריב כץ)

שר הפנים החליט לדחות את הבחירות המקומיות ל-27 בפברואר: "700 מועמדים נמצאים בעזה"

השר משה ארבל שהתנגד עד כה לדחייה נוספת של הבחירות אמר מוקדם יותר היום בוועידת כלכליסט כי יתמוך בעמדת אנשי המקצוע בנושא. כעת, לאחר שקיבל את עמדת הרמטכ"ל, הוא החליט לתמוך במהלך שיאושר על ידי הממשלה ביום ראשון

שר הפנים משה ארבל החליט לשנות את עמדתו ולדחות את הבחירות לרשויות המקומיות בחודש ימים - מה-30 בינואר ל-27 בפברואר. ביום ראשון תתבקש הממשלה לאשר באופן סופי את הדחייה.
ארבל שהתנגד עד כה לדחייה אמר מוקדם יותר היום בועידת כלכליסט כי יתמוך בעמדת אנשי המקצוע בנושא. הערב נמסר מלשכתו כי " "השר ארבל קיבל את עמדת גורמי המקצוע העדכנית ולשכת הרמטכ״ל". על פי הודעת הלשכה, "בדיון שהתקיים היום בממשלה הוצג בעל פה נתון לפיו 700 מועמדים לוחמים בעזה בעת הזו. בשל כך עמדתו של השר היא כי יש לפעול לדחיית הבחירות ל-27 בפברואר".
אין צורך בחקיקה ראשית לדחיית הבחירות לפברואר, שכן במסגרת החוק שדחה את המועד המקורי של הבחירות מאוקטובר לינואר נקבע כי ארבל יוכל להביא לאישור ועדת הפנים של הכנסת דחייה נוספת במועד זה.
מוקדם יותר היום הנחתה הממשלה את צה"ל להעביר למזכירות הממשלה עד מחר (ה') את עמדתו באשר לאפשרות שחרורם של 2,189 מועמדים לבחירות שנמצאים כיום בשירות מילואים פעיל.