סגור

דיווח שוטף
שר התקשורת יועז הנדל נדבק בקורונה; שאשא ביטון נגד אלרעי-פרייס: "חצתה כל קו אדום"

הבוקר נכנס לתוקף מתווה הבידודים בבתי הספר; בית הדין הארצי לעבודה הוציא צו מניעה ארעי נגד כוונת מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד להשבית את הלימודים; אחרי פייזר: מודרנה החלה בניסוי בחיסון נגד האומיקרון; משרד החינוך: תלמידים שאין ברשותם ערכות בדיקה יכולים להגיע ללימודים מבלי להיבדק

גל האומיקרון שוטף את ישראל - דיווחים שוטפים עם כל הנתונים וההתפתחויות

10:10 - שאשא ביטון נגד אלרעי פרייס: "ההתנהגות שלה חצתה כל קו אדום"
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון אמרה בריאיון שיפורסם במלואו מחר במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" כי ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, "חצתה כל קו אדום". זאת לאחר שאתמול פורסם ב-ynet כי אלרעי פרייס שוחחה בימים האחרונים עם מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד כדי ליצור לחץ שיוביל לדחיית מתווה הבידודים בבתי הספר, בניגוד לעמדתה של שאשא ביטון. לדברי שרת החינוך, "יש פה סיטואציה לא מקובלת שפקידה ועובדת ציבור במשרד אחד מתקשרת עם יו"ר ועד עובדים של ארגון אחר". (רענן שקד)

2 צפייה בגלריה
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון
(צילום: רפי קוץ)

08:18 - משרד החינוך: תלמידים שאין ברשותם ערכות בדיקה יכולים להגיע ללימודים מבלי להיבדק
לאחר שהרשויות המקומיות הודיעו כי אין בידן כמות מספקת של ערכות בדיקה, ממשרד החינוך נמסר כי התלמידים שאין בידם ערכה ומרגישים טוב יוכלו להגיע היום לבתי הספר מבלי להיבדק - וההערכה היא כי מדובר במאות אלפי תלמידים. הבדיקות יחלו החל מיום ראשון הקרוב. עוד נמסר כי "לתלמידים שיש ברשותם ערכה יבצעו בדיקה וידווחו על כך בפורטל". לפי ביטול מתווה הבידודים החדש שנכנס לתוקף היום, כל התלמידים היו צריכים לבצע בדיקת קורונה לפני ההגעה למוסדות החינוך, וכך עליהם לעשות החל מהשבוע הבא בכל ראשון ורביעי. (סיון חילאי)

07:18 - שר התקשורת הנדל נדבק בקורונה
שר התקשורת יועז הנדל אובחן כחיובי לנגיף הקורונה. "אמשיך לעבוד מהבית בהתאם להנחיות משרד הבריאות", כתב הנדל בטוויטר. (מורן אזולאי)
2 צפייה בגלריה
ח"כ יועז הנדל לשעבר ממפלגת כחול לבן
ח"כ יועז הנדל לשעבר ממפלגת כחול לבן
שר התקשורת יועז הנדל
(צילום: אבי מועלם)

06:01 - לאחר התערבות בית הדין לעבודה: הלימודים היום יתקיימו כסדרם
בית הדין לענייני עבודה בתל אביב הוציא צו מניעה נגד ההחלטה של מזכ'"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, להשבית את הלימודים, במחאה על ביטול הבידודים במערכת החינוך. בעקבות ההחלטה, הלימודים יתקיימו כסדרם. בית הדין נימק את ההחלטה בכך שהודעה לציבור המורים והגננות ניתנה כ-11 שעות בלבד לפני פתיחת יום הלימודים באופן שאינו מותיר די זמן לקיום דיון במעמד שני הצדדים. בית הדין קבע דיון במעמד הצדדים בשעה 14:00. (תמר טרבלסי חדד)

04:11 - אחרי פייזר: מודרנה החלה בניסוי בחיסון נגד האומיקרון
חברת התרופות מודרנה הודיעה כי החלה בניסוי קליני לקראת פיתוח מנת 'בוסטר' מעודכנת לחיסון שלה שיותאם לזן האומיקרון. בחברה דיווחו כי הנחקר הראשון קיבל את החיסון. בניסוי ישתתפו 600 אנשים שמחציתם קיבלו שתי מנות של החיסון של מודרנה לפני חצי שנה ויותר, לעומת החצי השני שקיבלו גם את החיסון השלישי. יממה קודם לכן הודיעה גם חברת פייזר כי החלה במחקר על החיסון המעודכן שפיתחה נגד הווריאנט המדבק. (ד"ר איתי גל)