סגור
ערוץ 14
ערוץ 14 (צילום מסך ערוץ 14)

אחרי שטראוס: גם יבואנית מאזדה, פורד ו-BMW מפסיקה לפרסם בערוץ 14

דלק מוטורס הודיעה על הצעד אחרי הקריאה של עו"ד ארי שמאי בשידור לשחרור הרוצח יגאל עמיר. דלק מוטורס: "הערוץ רק מעמיק את הקרע בציבור ומרחיב את השסעים. מקווים שמהלך זה יביא את קברניטי הערוץ לערוך בדק בית פנימי". במקביל גם אבן קיסר מפסיקה את הפרסום בערוץ

אחרי שאתמול הודיעה שטראוס על הפסקת הפרסום בערוץ 14, הבוקר (ג') הודיעה גם יבואנית הרכב דלק מוטורס על הפסקת הפרסום בערוץ. דלק מוטורס שבשליטת איש העסקים גיל אגמון מייבאת בין היתר את מותגי הרכב מאזדה, פורד ו-BMW.
במכתב ששלח לערוץ יוגב ויס, מנהל התקשורת השיווקית של דלק מוטורס, נאמר כי "בחודשים האחרונים החברה הישראלית נקרעת תחת מחלוקת עמוקה שמציבה אותה באחד הצמתים הרגישים והמתוחים שידענו בהיסטוריה שלנו. בתקופה זו על כולנו לעשות את כל אשר לאל ידינו על מנת לשכך את הלהבות, להדגיש את המאחד ולא את המפריד. לדאבוננו ערוץ 14 לא רק שאינו עושה כך, אלא רק מעמיק את הקרע ומרחיב את השסעים".
בדומה לשטראוס, גם דלק מוטורס השאירה את הדלת פתוחה לפרסום עתידי בערוץ, אם הערוץ ישנה את התנהלותו: "אנו מאמינים כי אנחנו ועמיתינו העסקיים לא חייבים לשתף פעולה ולממן התנהלות מקוממת זו. לפיכך, הוריתי על הפסקה מיידית של פרסום מותגי הקבוצה בערוץ 14. אני מקווה שמהלך זה יביא את קברניטי הערוץ לערוך בדק בית פנימי. רק לאחר שינוי מדיניות מהותי נשקול מחדש את החלטתנו".
ההחלטה של דלק מוטורס מגיעה לאחר שביום ראשון קרא הפאנליסט בתוכנית "הפטריוטים", עו"ד ארי שמאי, לשחרר את יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין.
בתוך כך, גם חברת השיש אבן קיסר, המייצרת משטחי שיש ונסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 193 מיליון דולר, הודיעה על הפסקה מיידית של הפרסום בערוץ. מהחברה נמסר כי "אבן קיסר מכבדת את כלל לקוחותיה ללא הבדל דת, גזע, מין או דעה, ולפי שיקוליה מפרסמת את מוצריה במגוון כלי תקשורת ומדיות הפונים לציבור הישראלי. לאור האמירות ששודרו בערוץ בעניין שחרור רוצחו של רוה"מ יצחק רבין ז"ל, החברה עצרה את הפרסום בערוץ 14 וכעת בוחנת את צעדיה".