סגור
מלחמת עזה מיקום שטח ה מסיבה סופר נובה רעים 10.10.23
שטח מסיבת הנובה אחרי הטבח ב-7.10 (צילום: AFP/ JACK GUEZ)

כתב אישום: גנבו ציוד הגברה בשווי יותר ממיליון שקל מקורבן מסיבת הטבע ברעים שנרצח

כתב האישום מתאר כיצד רם שאהין ודניאל חסון הציגו למשטרה מצג שווא לפיו הגיעו לאסוף ציוד של חברם הנעדר, וכך נכנסו לשטח הסגור וביצעו את הגנבה. בהמשך לקחו רכב ועגלה מנאשם נוסף, סאן לוסיאן תבל, וחזרו כדי לגנוב מערכת נוספת. הפרקליטות מבקשת לעצור אותם עד תום ההליכים

מאז ה-7 באוקטובר תופעת ההתגייסות וההתנדבות של החברה האזרחית בישראל היוותה נקודת אור בתוך האפלה בעקבות מעשי הטבח והזוועות בדרום. אולם, בשוליים מסתבר שיש גם תופעות הפוכות: כתב אישום שהגישה היום פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית משפט השלום בבאר שבע מתאר מעשים נבזיים במיוחד שביצעו שלושה אזרחים ישראלים לאחר הטבח במסיבת הטבע נובה ליד רעים. השלושה מואשמים בגניבת ציוד הגברה בשווי של יותר ממיליון שקל מאחד מקורבנות המסיבה שנרצח, וכעת הפרקליטות מבקשת את מעצרם עד תום ההליכים.
הנאשמים הם רם שאהין (31) ודניאל חסון (27) מדאליית אל כרמל וסאן לוסיאן תבל (32) מנתניה. מכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ציון קינן, עולה כי בין הנרצחים במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר היה גם מתן ליאור ז"ל, איש הגברה שנתן שירות במסיבת הטבע. שתי מערכות הגברה השייכות לחברה בה הוא שותף, נותרו בשטח המסיבה.
לפי כתב האישום, ב-9 באוקטובר, כיומיים לאחר הטבח, "קשר הנאשמים קשר לביצוע פשע שהינו גניבת ציוד ההגברה אשר נותר בשטח המסיבה". לצורך כך הם יצרו קשר עם נהג משאית וביקשו ממנו לנסוע לאזור המסיבה ולהעמיס את אחת ממערכות ההגברה שהיו שייכות למנוח. על פי הנטען, הנהג העמיס מערכת ששוויה כ-400 אלף שקל וגנרטור שהיה במקום.
במקביל, נסעו שאהין וחסון לאזור המסיבה, תוך שהם מציגים לשוטרים שעצרו אותם ליד צומת בית קמה מצג שווא לפיו הם מגיעים לאסוף ציוד של חברם שנעדר. בעקבות זאת הותר להם להיכנס לאזור עוטף עזה לאזור המסיבה, בניגוד לצו האלוף.
בעקבות תנועת הגנרטור שהועמס על המשאית, הופעלה התראת איתוראן הקשורה לגנרטור, שסייעה למשטרת ישראל לעצור את נהג המשאית ולתפוס את הציוד שעליה. בשלב זה פנה שאהין למשטרה והציג מצג שווא לפיו הוא שותפו של מתן ליאור ז"ל, וכך שכנע לשחרר את המשאית עם המערכת הראשונה שנגנבה, והוא לקח אותה לביתו.
לאחר מכן, על פי כתב האישום, שאהין וחסון נסעו לנתניה ולקחו מתבל את רכבו ועגלה נגררת ששכר, וחזרו לאזור המסיבה ברעים על מנת לגנוב את המערכת השנייה בשווי של כ-600 אלף שקל. גם הפעם טען שאהין כי הוא מגיע לאסוף ציוד וכך הצליחו להיכנס לאזור.
עוד באותו יום, בעקבות חשיפת גניבת המערכת הראשונה, פנה שותפו של מתן ליאור ז"ל לתבל, וביקש להבין היכן נמצאת המערכת הראשונה. תבל קישר בין השותף לשאהין, שהתחייב להשיב אותה אך עשה כן רק לאחר פנייה למשטרה.
כל השלושה מואשמים בגניבה בנסיבות מחמירות, שאהין וחסון מואשמים גם בכניסה למקום צבאי ושאהין מואשם בנוסף גם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.
בבקשת המעצר טוענת הפרקליטות, כי הנאשמים "נכנסו לשטח צבאי סגור על מנת לגנוב רכוש השייך למתן ליאור ז"ל, אשר נרצח במתקפת הטרור של חמאס, כל זאת טרם שככו הקרבות וטרם פונו גופות הנרצחים". לטענת הפרקליטות במעשים אלה הוכיחו הנאשמים "כי הינם מסוכנים לציבור".
את החקירה ניהלה יחידת יואב של מחוז דרום במשטרת ישראל, במהלכה נעצרו חמישה חשודים בפרשה ולאחר חיפוש בבתי החשודים נתפס כלל ציוד ההגברה הגנוב. כאמור, כתב האישום לבסוף הוגש היום נגד שלושה נאשמים. בשבוע שעבר החזירו השוטרים לאביו של מתן ליאור ז"ל את ציוד ההגברה.