סגור
צורי סיסו מנכ"ל מפלגת ליכוד מיזם בחירות זזים ימינה ועדת בחירות מרכזית
צורי סיסו מנכ"ל הליכוד. בדרך למיאמי? (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

פנייה ליועמ"שית נגד מינוי מנכ"ל הליכוד לקונוסול במיאמי: "בלתי כשיר לחלוטין"

לטענת עו"ד שחר בן מאיר, מלבד היותו של סיסו נטול כל כישורים לתפקיד הרי שלאחר המינוי, יזכה כנראה בנו של ראש הממשלה לקבל תפקיד באותה קונסוליה. "אזי יהיה מדובר בחשד לכאורה לעבירת שוחד של קבלת תפקיד כתמורה לטובת הנאה לבנו של ראש הממשלה", נכתב

עו"ד שחר בן מאיר שיגר היום (חמישי) מכתב אל היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה שבה טען כי הכוונה למנות את מנכ"ל הליכוד צורי סיסו כקונסול ישראל במיאמי הוא מינוי לא ראוי.
במיאמי מתגורר יאיר נתניהו, שאף פנה בחודש מרץ בבקשה לעבוד בקונסוליה. הוא ביקש להיקלט כעובד בסטטוס עובד אית"ן (אזרח ישראלי תומך נציגות) בלי תפקיד שידרש. הוא לא ציין באיזה תפקיד הוא מעוניין.
המינוי של סיסו יבוצע במסגרת אישור המינויים הפוליטיים למשרות בשירות החוץ. ההערכה היא שהוא עשוי לאשר את קליטתו של יאיר נתניהו בקונסוליה.
בן מאיר כתב כי "צורי סיסו שימש החל מסוף שנת 2016 כמנכ"ל של מפלגת הליכוד. קודם לכן שימש כאחראי על נושאי המיחשוב במפלגת הליכוד. במובן האמור לסיסו אין (ומעולם לא היו לו) כל כישורים לתפקיד של נציג קונסולרי של מדינת ישראל בשום מקום. לצורי סיסו קשרים פוליטיים הדוקים עם שר החוץ ועם ראש הממשלה, זאת לאחר שבמשך קרוב לעשור הוא שימש מנכ"ל המפלגה שלהם. כבר דבר זה אמור לפסול אותו מכל כהונה לתפקיד ממלכתי שהוא נעדר כל כישורים לגביו".
עוד נכתב, כי "העובדה כי מדובר במינוי של אדם בלתי כשיר לחלוטין ונעדר כל ניסיון בתפקיד של ייצוג מדינת ישראל בחו"ל, ואשר יש לו קשר פוליטי קרוב מאד לגורם הממנה, אמורה להוביל לכך שאמות המידה הללו יופעלו ביחס אליו לחומרה".
"כידוע לכל בנו של ראש הממשלה מתגורר מזה יותר משנה במיאמי. ככל שלאחר המינוי של סיסו, במידה ויאושר, יזכה בנו של ראש הממשלה לקבל תפקיד באותה קונסוליה, אזי יהיה מדובר בחשד לכאורה לעבירת שוחד ברורה, על כל הנובע מכך, של קבלת תפקיד כתמורה לטובת הנאה לבנו של ראש הממשלה", הוסיף בן מאיר .