סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

"כל צהריים אנחנו מגיעים לאימון של נשימות, גמישות וכוח"

בחברת פיתוח השבבים "סלנו" מעודדים את העובדים לעסוק בפעילות גופנית במגוון דרכים, החברה אף בנתה עבורם חדר יוגה מפנק והקימה קבוצת כדורגל

נוסדה: 2005
מס׳ עובדים: 180 מתוך 20,000 ברנסס
מס׳ מרכזים/סניפים: מעל 20 מרכזי פיתוח בעולם
לפעמים מהפכות מתחילות מהשטח. כך קרה בוקר אחד לפני כמה שנים, בחברת סלנו (Celeno), כשארכיטקטית מערכת, אפרת אייזק, החלה לקיים אימוני יוגה יומיים במשרד שלה. לאט לאט, החלו עובדים ועובדות נוספים להצטרף לסשן היומי, עד שהמשרד הפך קטן מלהכיל את כולם.
חדר הישיבות הפך לחדר יוגה
״פינו עבורנו את חדר הישיבות הקטן של החברה, ואז את חדר הישיבות הגדול״, מספרת אייזק. ״בסופו של דבר, כשראו את ההתמדה והמסירות שלנו, בנו עבורנו חדר יוגה מפנק ומאובזר בכל מה שצריך. כל יום בצהריים אנחנו מגיעים לאימון של נשימות, גמישות וכוח. התגבשנו והתמקצענו והבאנו איתנו עובדים נוספים״. עם הזמן הפעילות התרחבה ונוספו שיעורי אירובי לעובדים פעמיים בשבוע ע"י מדריכה מקצועית.
3 צפייה בגלריה
תמונה מחדר היוגה במשרדי סלנו
תמונה מחדר היוגה במשרדי סלנו
תמונה מחדר היוגה במשרדי סלנו
(אפרת מסלנו)
סלנו, המתמחה בפיתוח שבבי WiFi, נרכשה בסוף אוקטובר האחרון על ידי ענקית השבבים היפנית רנסאס (Renesas) תמורת 315 מיליון דולר. התרבות הארגונית המשפחתית נותרה כשהייתה, כשאורח חיים בריא הוא אחד מהעקרונות המובילים שלה. ״מה שיפה בתרבות הארגונית שלנו הוא שזו סביבה נטולת שיפוטיות שמאפשרת לכל אחד להביא עצמו לידי ביטוי ומימוש״, אומרת, סמנכ״לית משאבי האנושי של סלנו, שרון שיין. ״כל אחד מוצא את המקום והדרך שלו. המודל ההיברידי של שילוב עבודה מהמשרד ומהבית מייצר איזון בחיים וגם פותח דלת לאנשים שגרים רחוק מהמשרד להצטרף אלינו. המעטפת המשלימה לכל אלה היא פעילויות ספורטיביות מגוונות״.
3 צפייה בגלריה
שרון שיין, סמנכ"לית משאבי אנוש סלנו
שרון שיין, סמנכ"לית משאבי אנוש סלנו
שרון שיין, סמנכ"לית משאבי אנוש סלנו
(ליאור שמחי )
העוגיות הוצאו מפינת הקפה
כל חברי ההנהלה של סלנו מעידים על עצמם כמי שעוסקים בפעילות ספורטיבית. לדברי שיין, החיבור לספורט מביא לחברה ערכים חשובים של הנעה מאתגרים, שיפור ביצועים, מחויבות ועבודת צוות. מדי רבעון יוצאים הצוותים השונים בחברה לפעילות גיבוש ספורטיבית מגוונת – מסאפ ועד טיולי אופניים. על הבסיס הזה מוסיפים בחברה שכבות נוספות של תזונה בריאה..
כבר לפני שנתיים החליטו בסלנו להוציא את העוגיות והחטיפים מפינות הקפה, ולהחליף אותם בפירות, ירקות, מעדנים בריאים, אגוזים וגרנולה. מזונות עתירי קלוריות ושומנים יצאו מתפריט ה-Happy Hour של החברה, שנערך אחת לשבוע. במקביל, אחד העובדים בחברה שהוא מדריך ריצה בעצמו, העביר הרצאה מיוחדת על ההכנות לקראת ריצות מקצועיות שבהן השתתף באירופה.
משחק כדורגל פעם בשבוע
סלנו מפעילה קבוצת כדורגל ארגונית שמקיימת משחקים מדי שבוע, ומייצרת הרבה גיבוש ואחווה פנימית בין העובדים החברים בה. בנוסף, מדריכת ספורט מקצועית מעבירה אימונים קבועים לעובדים שזוכים לפופולריות גדולה. "כשנגמרו הסגרים של הקורונה והאימונים שלה חזרו להתקיים, העובדים ביקשו רק אותה״, מספרת שיין. ״היא מכניסה אנרגיות טובות והמון מוזיקה שמחה. היא יודעת למתוח את האנשים עד קצה היכולות שלהם, ולא מוותרת. יש וייב טוב מאוד באימונים שלה".
3 צפייה בגלריה
עובדי סלנו
עובדי סלנו
עובדי סלנו
(אסנת קרסננסקי)
לדברי שיין, אחד האלמנטים החשובים בסביבת עבודה בריאה וספורטיבית הוא האושר שנוצר בקרב העובדים. ״אלו אנרגיות טובות שמופנות לקיומה של סביבה מפרה וחדשנית, לשיתוף פעולה צוותי, ואהבת האתגרים כבסיס להתפתחות אישית במקום העבודה. אנחנו גם עושים ספורט, גם אוכלים בריא וגם עוזרים להפוך את המקום הזה למצמיח מבחינה מקצועית ואטרקטיבי בשילוב כיף״.
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.