סגור
Dun's 100

גם לכם נגמר מקום האחסון?

אחסון, גיבוי ואבטחת מידע הפכו להיות אחד האתגרים הנפוצים ביותר בבית ובעסק

בימינו קיים גידול בשימוש בדיגיטל לטובת צריכת שירות ברפואה, בנקים, לימודים, פגישות אונליין, ולמעשה בכל תחום כמעט שהופך את המסך ללגיטימי כחלק מחיי היומיום. לכן, כמות התוכן והמידע הדיגיטאלי היא עצומה, ולמעשה, הטרנספורמציה הדיגיטאלית שאנחנו חווים וחיים בשנים האחרונות עוטפת אותנו מכל כיוון.
אם נדמיין שהיינו צריכים לאחסן את כל המידע הדיגיטאלי הקיים בדיסקים הקשיחים במחשב או בשירותי ענן, באופן פיזי בשיטות הישנות שאנחנו מכירים, כדוגמת תמונות באלבומי תמונות, שירים בקלטות טייפ, וידיאו בקלטות, כנראה שלא היינו מוצאים מספיק מקום פיזי בכדור הארץ!
בסוף 2020 קיימים למעלה מ- 44 זטה בייט של מידע. בכדי להבין את משמעות המספר, יש לחשוב על כך שמחשב פיזי מגיע עם נפח ממוצע של 500 גיגה – 1 טרה בייט, אז כמה מחשבים צריכים לכדי לקבל 44 זטה בייט ? 44,000,000,000 – 88,000,000,000 (מיליארד). במצב זה, כמות התוכן העוברת באופן דיגיטאלי גדלה מידי יום במספרים עצומים, וצפייה להגיע ל 175 זטה בייט עד לסוף שנת 2025. כך שאחסון התוכן הדיגיטאלי מהווה אתגר שהפך להיות לגיטימי עבור עסקים וארגונים, ואף עבור צרכנים פרטיים. אנו, כצרכנים פרטיים, נתקלנו לא פעם בהודעת "חוסר מקום בטלפון".
כך שהאתגר הראשון העומד בפנינו מתמקד במקום אחסון. אתגר נוסף העומד בפנינו הוא אבטחת המידע.
אנחנו מאחסנים הרבה מידע בשרתים, בטלפונים ובמחשבים שלנו, וחלקו מידע רגיש וסודי. אחד החששות הגדולים שלנו הוא שיפרצו או יצפינו את המידע שלנו, כפי שראינו לאחרונה שקרה למפורסמים שעלו לחדשות.
הדבר יצר נזק תדמיתי ופגיעה כלכלית משמעותית. בנוסף, בפן האישי, אובדן של טלפון עם זיכרונות ותמונות ללא גיבוי זה דבר לא נעים, לכל הפחות.
תחום ה- Data Storage וה- Big Data הפכו למקצועות ותחומי מומחיות מהסיבות הללו, והעתיד צופה צמיחה משמעותית בתחומים אלו.
2 צפייה בגלריה
איליה שצ'רבן
איליה שצ'רבן
איליה שצ'רבן
(צילום: אלעד גרשגורן)

אנו מתמודדים עם כל המידע הזה באמצעות פתרונות בהם שירותי ענן. אך על אף היתרונות הרבים של שירותי הענן, קיימים לא מעט חסרונות. בסופו של דבר, שירות הענן הינו שרת מרוחק שהמידע שלכן ושל רבים נוספים נשמר עליו. בנוסף, צפויה הוצאה כלכלית לא קטנה, מכיוון שהשירות כרוך בתשלום חודשי קבוע, וכשיש צורך בפתרונות גיבוי ואחסון על גבי הענן בנפחים גדולים, מדובר בהוצאה גבוהה מאוד .
בכדי לתת מענה לאתגרים אלה, חברת בנדא מגנטיק מייצגת ומציעה פתרונות למגוון תחומים, בהם גם עולמות ה- DATA/ בהפצה בלעדית של Synology חברת ה NAS המובילה בעולם, מספקת בנדא מגנטיק פתרונות אחסון מתקדמים בעלויות חד פעמיות משתלמות.
סינולוג'י הינה חברת תוכנה מגובשת ומקצועית , שהתחילה את דרכה כחברת תוכנה. כיום החברה מייצרת לעצמה את התוכנה והחומרה, כך שכלל הפתרונות עובדים באינטגרציה מופתית, ועל כך יעידו מומחי DATA Storage הטובים ברחבי העולם. מכשירי סינולוג'י , כמו גם תוכנת סינולוג'י, ידועים כחברה אמינה מאוד עם מעט מאוד תקלות.
הפתרון NAS תופסים תאוצה בשנים האחרונות, עת יותר ויותר משתמשי קצה ועסקים מבינים את הצורך בפתרון האתגרים הללו. בנוסף, שיפור התשתיות מאפשרת למשתמשי קצה ועסקי SMB להפיק עבודה היברידית בצורה מיטבית.
פתרון NAS של חברת Synology מעניק מענה לאחסון בנפח גבוה, בהוצאה חד פעמית בלבד שמשתלמת לאורך זמן. בנוסף, ניתן לעשות שימוש בתוכנות ייחודיות ללא תשלום חודשי עבור רישוי, המאפשרות גיבוי של הנכסים הדיגיטליים ושירותים במקום אחד., בהם תחנות עבודה, שרתים, מכונות וירטואליות, שירותי SaaS, ועוד.
כמו כן, שימוש במערכות סינולוג'י פותרות את אחת הבעיות המורכבות ביותר של עסקים ואנשי IT רבים, המתמקדת בניהול ה- DATA של סביבת העבודה וארגון. באמצעות אינטגרציה מלאה לסביבות עבודה פנימיות וחיצוניות, יעילות הארגון עולה בצורה משמעותית.
מאת איליה שצ'רבן – מנהל מוצר Synology, בנדא מגנטיק