סגור
Dun's 100

"קבוצת גבאי תגדיר חווית מגורים חדשה לסטודנטים בפריפריה" - ראיון עם רועי פפר

לבנות בשדרות סוג של קולג' אמריקאי: זאת השאיפה של חברת הנדל"ן, שבשנים האחרונות הרחיבה את פעילותה גם לדרום הארץ. שם, בעיר שדרות, על דרך אריאל שרון יושלם בקרוב פרויקט שיציב סטנדרט חדש של מעונות, שיזכיר את מה שאנחנו מכירים מארה"ב. בקבוצת גבאי רואים בפרויקט לא רק מהלך עסקי, אלא גם משהו שתורם לקהילה. רועי פפר, מנהל שיווק ומכירות בקבוצת גבאי: "מביאים את השלב הבא במעונות הסטודנטים"

מכללת ספיר שבנגב היא מוסד אקדמי שהולך ומתפתח. למרות הריחוק שלה והמתח הביטחוני באזור, סטודנטים רבים (כ- 8000 חלקם גם לא מהדרום) מחליטים ללמוד בה – בגלל רמת הלימודים הגבוהה, כמו גם בגלל שהריחוק עוזר להתרכז בלימודים וגם מפני שאפשר, בעלות נמוכה בהרבה ממרכז הארץ, להתנהל בצורה נינוחה, לגור עצמאית ועדיין לחיות טוב ובהנאה.
קבוצת גבאי, חברת נדל"ן בפריסה ארצית, הפועלת בישראל מזה 40 שנה, זיהתה לאחרונה היטב צורך זה - ומכאן נולד הרעיון לפרויקט גדול וייחודי, הכולל שלושה בנייני מגורים גדולים עם לא פחות מ-630 יחידות דיור פלוס כל חווית המגורים שמסביב. "קודם כל, רצינו לחזק את העיר", מתייחס מנהל המכירות של קבוצת גבאי, רועי פפר לשדרות, העיר בה צפוי להיות מוקם הפרויקט, שנמצא כרגע רגע לפני תחילת הקמה.
5 צפייה בגלריה
רועי פפר - קבוצת גבאי
רועי פפר - קבוצת גבאי
"קודם כל, רצינו לחזק את העיר שדרות" | רועי פפר - קבוצת גבאי
(צילום: יח"צ)

"זיהינו צורך מצד הסטודנטים לפתרונות מגורים נוספים באיזור שדרות והסביבה", מוסיף פפר. "יש המון סיבות לעבור לגור וללמוד בשדרות. כיום שדרות היא עיר שהולכת וגדלה עם למעלה מ-30 אלף תושבים, שחיים באיכות חיים. יוקר המחיה הוא נמוך, ואנשים נשארים עם הרבה יותר ביד. העיר נמצאת במרחק 20-25 דקות נסיעה מבאר שבע ומאשקלון . והכי חשוב - מכללת ספיר - מוסד אקדמי מכובד שמושך אליו אלפי סטודנטים".
פרויקט המעונות בשדרות של קבוצת גבאי נמצא על ציר תנועה ראשי בדרך אריאל שרון בשדרות, מרחק אווירי של 1.5 קילומטר ממכללת ספיר ושל כ-7 דקות נסיעה במכונית (חשוב לזכור שהפקקים בדרום הם לא כמו הפקקים במרכז) וכ-12 דקות נסיעה באופניים. אם תרצו ללכת ברגל זה ייקח לכם פחות מחצי שעה.
"הקירבה למכללת ספיר, הופכת את הפרויקט לאטרקטיבי", מסביר פפר. "עד עתה אין מענה מגורים משמעותי לסטודנטים של מכללת ספיר. כיום יש סטודנטים בעשרות בודדות של חדרים. ,רוב הסטודנטים התפזרו על הישובים והקיבוצים והעיר בבניינים ישנים. זיהינו שהם חייבים פתרון - ומכאן נולד הרעיון של הפרויקט, כמו גם רצון וצורך למצב את חווית המגורים הסטודנטיאלית המקום אחר לחלוטין".
5 צפייה בגלריה
הדמיה מעונות סטודנטים קבוצת גבאי
הדמיה מעונות סטודנטים קבוצת גבאי
"כיום יש סטודנטים שעדיין גרים במכולות והמעונות כוללים עשרות בודדות של חדרים" | רועי פפר - קבוצת גבאי
(צילום: יח"צ)
מעבר למיקום, מה מייחד את הפרויקט הזה ביחס למעונות סטודנטים אחרים?
"רצינו לעשות משהו ברמה גבוהה - מתוך רצון להביא לחיזוק החוויה הסטודנטיאלית בעיר", משיב פפר. "רצינו לתת את החוויה של הקולג' האמריקאי. התכנון הוא מתחם כמו קאנטרי קלאב, שהוא גם מעונות. דירות נופש עם בריכה חדר כושר חדרי חוגים ולמידה ושטחים נוספים לרווחת הסטודנטים כמו גם שירותים נוספים".
מה עוד צפוי להכיל הפרויקט?
"הקמנו מתחם עם בריכה חצי אולימפית חדרי כושר, חדרי לימוד, חדרי חוגים ויוגה, מסעדה גדולה/בר קפיטריה והרבה מסחר. מדובר על אלפי מ"ר המוכוונים כולם לשפר את חווית המגורים של הסטודנטים".
בקבוצת גבאי מדגישים את הסטנדרט הגבוה של פרויקט מעונות הסטודנטים בשדרות . "קיימים קמפוסים דומים בארץ אבל לא ברמה הזאת", מציין פפר. "אף מתחם שאני מכיר, לא מכיל את כל השירותים שסטודנט צריך - כמו במתחם שלנו. כל דירה היא דירה עם כל האבזור הנדרש. אין דבר כזה שירותים משותפים. חווית המגורים שנקנה לסטודנטים - תהיה מקיפה".
5 צפייה בגלריה
קבוצת גבאי
קבוצת גבאי
קבוצת גבאי: "חוויה מקיפה לסטודנטים"
(צילום: יח"צ)
פפר מציין, בין דבריו, גם את השיתוף הפעולה שקבוצת גבאי קיבלה מעיריית שדרות, שתומכת בפרויקט. "בקבוצת גבאי אנחנו מרגישים שהעירייה דואגת לפיתוח של העיר", הוא מציין. "יש הרבה שכונות עם סטנדרט בנייה גבוה בעיר. בעיר יש מתקני תרבות ופארקים, אזורי חינוך ושירות לציבור חדשים - זאת לצד הרבה שטחי מסחר ומשרדים". ההשקעה בכל רחוב ושכונה בעיר ניכרת כמו גם פיתוח סטריפ של משרדים ומסחר עם חברות מובילות שבמקרה נמצא ממש מול פרויקט המעונות.
זהו אינו הפרויקט הראשון של קבוצת גבאי בשדרות. לפני שנתיים היא השלימה אכלוס של פרויקט "בראשיתא" - פרויקט מגורים בשכונת בן גוריון בעיר, הכולל 10 בניינים עם 110 יחידות דיור בסטנדרט גבוה בתמהיל של 3-5 חדרים, כולל דירות פנטהאוז. "הפרויקט היה הצלחה אדירה", מספר פפר. "עד אז הבנייה החדשה למגורים בשדרות הייתה בצפיפות גבוהה במחיר למשתכן. פרויקט בראשיתא הציב סטנדרט חדש של בנייני בוטיק בעיר".
5 צפייה בגלריה
פרויקט "בראשיתא"  קבוצת גבאי
פרויקט "בראשיתא"  קבוצת גבאי
פרויקט "בראשיתא" קבוצת גבאי
(צילום: יח"צ)
לקבוצת גבאי יש כיום כ-1,500 יחידות דיור בביצוע ב- 17 פרויקטים שונים בכל רחבי הארץ. בנוסף, באמתחתה עשרות פרויקטים בהיקף של כ-17,000 יחידות דיור, בשלבי תכנון ובנייה מתקדמים בתל אביב, רמת השרון, הוד השרון, נתניה, פתח תקווה, בת ים, רמת גן, אור יהודה, רחובות וכאמור גם בפריפריה - אשדוד, אשקלון, שדרות ועוד.
ואם כבר פריפריה, אז באשקלון, הקימה קבוצת גבאי לאחרונה ברח' בלפור שני מגדלים יוקרה בני 21 קומות עם 170 יחידות דיור במסגרת פרויקט ARIA ואילו באשדוד היא מקימה, סמוך לחוף לידו, מתחם מגורים, שגם הוא כולל צמד בניינים, עם קצת פחות דירות - 103 יחידות דיור, דירות 3,4,5 חדרים, מיני-פנטהאוזים ופנטהאוזים, כשלצידם צפוי להיבנות בית מלון, "הפרויקט יהיה פרויקט ייחודי שעוד אין כמותו באשדוד כאשר דיירי הפרויקט היוקרתי יקבלו שירותים מלאים מבית המלון ויחיו ממש על חוף הים של אשדוד וזאת עם דירות גדולות במיוחד וסטנדרט שאינו נופל משום מגדל יוקרה תל אביבי". בצפון קבוצת גבאי מתכננת להקים פרויקטים בקריות, בחדרה ובגבעת אולגה.
5 צפייה בגלריה
פרויקט "ARIA" -  קבוצת גבאי
פרויקט "ARIA" -  קבוצת גבאי
פרויקט "ARIA" - קבוצת גבאי
(צילום: יח"צ)
יש הרבה היגיון עסקי ומסחרי מאחורי האסטרטגיה של קבוצת גבאי, להתפרש מהמרכז לפרויקטים באזורי הפריפריה. הפערים בין סטנדרט הבנייה במרכז לסטנדרט הבנייה בפריפריה הצטמצם. לכך יש להוסיף את העובדה כי הפערים במחירי הדירות בין מרכז לפריפריה ממשיכים לגדול. כלומר מעבר לעניין הערכי, נדמה שיש כאן מהלך מחושב מאוד עסקית מצד קבוצת גבאי.
"בזכות הניסיון המקיף והמעמיק שלנו בקבוצת גבאי כיזם וכמבצע", אומר רועי פפר. "חברי קבוצת גבאי יוצרים ערך משותף, מיישמים פתרונות יצירתיים וממשיכים לעמוד ביעדים ולהוכיח את עצמם בכל פרויקט מחדש - וזה כולל כמובן גם את כל הפרויקטים שלנו בפריפריה. "הקבוצה לוקחת אחריות מלאה על התהליך ומבטיחה ללקוחותיה ליווי צמוד וקשב לכל אורך הפרויקט".