סגור

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה: "האוצר גורר רגליים במו"מ"

הסתדרות המורים מאשימה את האוצר בניהול משא ומתן שלא בתום לב על ההסכם הקיבוצי החדש. האוצר: "צר לנו ששוב ושוב בוחרת הסתדרות המורים לנקוט באיומים בהשבתה על פני שיח והידברות"

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה במחאה על מה שהיא מגדירה כ"גרירת רגליים של האוצר במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי". על פי החוק תוכל הסתדרות המורים לנקוט בצעדים ארגוניים בעוד שבועיים מהיום.


הסתדרות המורים נמצאת בלי הסכם קיבוצי מקיץ 2019. בהודעה ששלחה לממונה על יחסי העבודה עו"ד רבקה ורבנר, מנתה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד כמה סיבות להכרזה על סכסוך העבודה: "מבוי סתום במשא ומתן על הסכם קיבוצי; גרירת רגליים וניהול משא ומתן בחוסר תום לב על ידי נציגי המדינה ובאופן שמסכל אפשרות לייצר הסכמות והתקדמות בעת שמרכת החינוך בקריסה; הצגת עמדות וטו של נציגי האומר שמסכלות אפשרות לקיום הידברות". עוד טוענת בן דוד ל"התעלמות גורפת ממצב חוסר כוח האדם המשווע שבו מצויה מערכת החינוך המשית עומסי עבודה ולחצים בלתי מתקבלים על הדעת על עובדי ההוראה".
1 צפייה בגלריה
יפה בן דוד מזכלית הסתדרות המורים 10.8.19
יפה בן דוד מזכלית הסתדרות המורים 10.8.19
יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים
(צילום: ראובן קפוצינסקי)
ייתכן כי הצעד של בן דוד מבטא לחץ מהאפשרות ששוב תתפזר הכנסת ולא יהיה מי שיוכל לחתום איתם על הסכם. במקרה כזה, חיוני לבן דוד ליצור אווירת משבר גם לקראת משא ומתן אפשרי על הסכם זמני לקראת שנת הלימודים הבאה.
ממשרד האוצר נמסר: "צר לנו ששוב ושוב בוחרת הסתדרות המורים לנקוט באיומים בהשבתה על פני שיח והידברות. בימים אלו מקיים משרד האוצר דיונים לגיבוש תקציב המדינה, במסגרתו יוקצו תקציבים משמעותיים למערכת החינוך. משרדי האוצר וחינוך מאמינים שיש לחזק את מעמד המורה בדגש על המורים הצעירים בתחילת דרכם ובגיבוש מנגנונים שיקדמו יוזמה, מצוינות והובלת שינויים. אנו נמשיך לקיים משא ומתן ענייני כל עוד הסתדרות המורים בוחרת לקיימו במטרה להביא לשינוי ושיפור מערכת החינוך".