סגור

דובר צה"ל: יש לנו תוכניות פעולה לשינוי המצב הביטחוני בצפון

13 פצועים מירי נ"ט ופצמ"ר מלבנון, אחד מהם במצב אנוש; 15 שיגורי רקטות זוהו לצפון, לא דווח על נפגעים או נזק; צה"ל סיפק 300 ליטר סולר לביה"ח שיפא, חמאס מנע את איסופו; מפרוץ הלחימה: יותר מ-20 מחבלים נעצרו בעזה; וושינגטון פוסט: חמאס התכוון לפלוש עד לגבול יהודה ושומרון

היום ה-37 למלחמה: צה"ל ממשיך להתקדם ברצועה ברקע דיווחים על התקדמות לעסקת שבויים. כלכליסט מעדכן
23:45 - דיווח: ארה"ב תקפה שתי מטרות איראניות בסוריה
חייל האוויר האמריקני ביצע שתי תקיפות אוויריות נגד מטרות איראניות במזרח סוריה. כך דווח ברשת "פוקס ניוז" האמריקנית, מפי גורם ביטחון אמריקני בכיר.
22:45 - "לא נהרוג מאות אלפים בעזה": עימות בממשלה בסוגיית הפגיעה בבלתי-מעורבים
ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר, באופן חריג בקריה בתל אביב, עסקה בשאלת הפגיעה באזרחים בלתי-מעורבים במסגרת תקיפות צה"ל ברצועת עזה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין דיברו על הצורך להפריד בין האוכלוסייה האזרחית למחבלי חמאס שנמצאים על הכוונת של כוחות הביטחון, אולם השר לביטחון איתמר בן גביר הגיב בכעס: "מי שמחלק סוכריות ומעודד רצח הוא מעורב".
22:05 - ארגון אמנסטי אינטרנשיונל מאשים את ישראל ב"חיסול משפחות שלמות" בעזה
יותר ממיליון בני אדם מרחבי העולם חתמו על עצומה של ארגון זכויות האדם "אמנסטי אינטרנשיונל", שקוראת להפסקת אש מיידית בעזה ומאשימה את ישראל ב"חיסול משפחות שלמות". בעצומה נכתב בין היתר כי "הרשויות הישראליות ממשיכות לעשות דה-הומניזציה של הפלסטינים ברטוריקה שלהם, מפציצים מחנות פליטים צפופים, בתי חולים, בתי ספר המנוהלים על ידי האו"ם, מאפיות, מסגדים וכנסיות, כבישים ובתים אזרחיים. בני ערובה אזרחיים המוחזקים על ידי חמאס וקבוצות חמושים אחרות בעזה נותרו בסכנה, וירי רקטות חסר הבחנה לעבר ישראל מסכן אזרחים".
21:15 - האיחוד האירופי גינה את השימוש של חמאס בבתי חולים ובאזרחים כמגנים אנושיים
האיחוד האירופי גינה את "השימוש של חמאס בבתי חולים ובאזרחים כמגנים אנושיים". במקביל, שר החוץ של האיחוד, ג'וזפ בורל, קרא להפוגות מיידיות בלחימה כדי לאפשר פינוי של מאושפזים הזקוקים לטיפול רפואי דחוף, וציין כי האיחוד האירופי מודאג מאוד מהמשבר ההומניטרי ברצועה.
20:55 - דובר צה"ל: יש לנו תוכניות פעולה לשינוי המצב הביטחוני בצפון
ברקע מתקפות חיזבאללה וחמאס בצפון הארץ, דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר כי "לצה"ל יש תוכניות פעולה לשינוי המצב הביטחוני. לא יהיה מצב שתושבי הצפון לא יוכלו לחזור לבתיהם". עוד ציין הגרי כי כוחות של אוגדה 36, יחד עם לוחמים מחיל הים, פשטו על המרינה בעזה. לדבריו, הפשיטה נעשתה כחלק מכיתור העיר עזה.
20:45 - וושינגטון פוסט: חמאס התכוון לפלוש עמוק יותר לשטח ישראל ב-7 לאוקטובר
ממידע ומפות שהחזיקו מחבלים באחת מיחידות חמאס שהשתתפה בטבח ב-7 באוקטובר עולה כי ארגון הטרור התכוון לפלוש עמוק יותר לשטח ישראל, עד לגבול אזור יהודה ושומרון. כך אמרו לוושינגטון פוסט שני גורמי מודיעין בכירים במזרח התיכון ובכיר אמריקני לשעבר המכירים את הראיות.
20:25 - צה"ל תקף מטרות צבאיות של חיזבאללה בשטח לבנון
מטוס קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמה מטרות של חיזבאללה בשטח לבנון, בהן מתחם צבאי שבו מחסן אמצעי לחימה ותשתית צבאית של ארגון הטרור.
20:00 - מעצרים בלב עזה: מפרוץ הלחימה יותר מ-20 מחבלים הובאו מהרצועה לחקירות בישראל
שב"כ וצה"ל הודיעו כי מתחילת הלחימה בעזה נעצרו יותר מ-20 מחבלי חמאס בלב הרצועה והובאו לחקירות בישראל. עוד נמסר כי החקירות של פעילי הטרור ישמשו לקבלת מודיעין עדכני מהשטח לטובת המשך התמרון הקרקעי ולטובת מאמצי הלחימה.
19:45 - גלנט למשפחות חטופים: רק לחץ צבאי יזיז את חמאס, נמשיך עד שנחזיר את יקיריכם
שר הביטחון יואב גלנט נפגש בפעם השלישית מתחילת המלחמה עם קבוצת משפחות חטופים המוחזקים ברצועת עזה. גלנט סקר בפניהן את כלל המאמצים להחזרת החטופים, ואמר: "אנחנו מחויבים להשבת יקיריכם בכל דרך - לא משנה אם זה בפעילות מבצעית או בעסקה. במלחמה הזאת כל מערכת הביטחון עוסקת בשני דברים בלבד - הכרעת החמאס והשבת החטופים". גלנט הוסיף כי "מה שהתחיל להזיז את החמאס זו ההבנה שהם משלמים מחירים. אני מכיר את החמאס עשרות שנים - רק לחץ צבאי יעזור לנו. אין לנו לוח זמנים למלחמה, אנחנו ממשיכים עד שמביאים את החטופים".
19:05 - צה"ל סיפק 300 ליטר סולר לביה"ח שיפא, חמאס מנע את איסופו
אתמול בלילה צה"ל תיאם להעביר סולר לשימוש רפואי דחוף לבית החולים שיפא בעיר עזה. לפנות בוקר כוח של צה"ל הגיע סמוך לבית החולים והניח שם 300 ליטר של סולר למטרות רפואיות דחופות, אך בהמשך הגיעו לצה"ל עדויות כי גורמים בחמאס מנעו מבית החולים לקבל את הדלק, וגורם משיפא אמר לקצין צה"ל בשיחה שהוקלטה כי מנכ"ל משרד הבריאות שתחת חמאס מסרב לאפשר את איסוף הדלק.
18:30 - מספר המובטלים החדשים - כ-100 אלף
מספר המובטלים החדשים מתחילת המלחמה עומד לאחר סוף השבוע על 98.5 אלף, כך עולה מנתוני המובטלים של הביטוח הלאומי. עם זאת הניסיון מלמד שהנתונים מתעדכנים בדיעבד עם הקליטה של טפסים ידניים וממילא המספר נכון ל-11.11 עומד בעצם על 100 אלף.

8 צפייה בגלריה
מלחמת עזה מקומות סגורים בתל אביב, בתי קפה, מסעדות, שוק הפשפשים יפו חנויות סגורות ממון 16.10.23
מלחמת עזה מקומות סגורים בתל אביב, בתי קפה, מסעדות, שוק הפשפשים יפו חנויות סגורות ממון 16.10.23
עסקים סגורים במלחמה
(צילום: שאול גולן)

ממוצע המובטלים בשבוע שעבר (ימים א'-ה') שהוא החמישי של המלחמה עומד על 6,200 ליום. זאת לעומת 5,800 בשבוע שעבר ו-700 בלבד בשבוע הראשון של המלחמה. חלק גדול מהמספר הזה יש לזקוף לחובת החלטת שר האוצר בצלאל סמוטריץ' להעניק הקלות למוצאים לחל"ת, שעודדה מעסיקים להוציא את עובדים לחופש ללא תשלום.
בישראל יש בדרך כלל כ-150 אלף מובטלים, כלומר בלתי מועסקים שמחפשים עבודה, כך ששיעור האבטלה עומד על 3.5%. תוספת של כ-100 אלף מובטלים משמעותה עלייה ל-6% אבטלה. (שחר אילן)
17:55 - כ-90 כתבי אישום מתחילת המלחמה: 14 בני אדם נוספים הואשמו בהסתה לטרור
מאז יום חמישי הגישה הפרקליטות 14 כתבי אישום נוספים בגין גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור, וביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. כתבי האישום אושרו על ידי היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה ופרקליט המדינה עמית איסמן. מתחילת הלחימה הוגשו כ-76 כתבי אישום דומים.
19:25 - חמאס: אנחנו משעים את המו"מ לשחרור החטופים עקב התקיפות על ביה"ח שיפא
ארגון הטרור חמאס הודיע כי הוא משעה את המו"מ על שחרור החטופים בגלל פעולות צה"ל באזור בית החולים שיפא בעזה. כך אמר גורם פלסטיני לסוכנות הידיעות רויטרס.
16:55 - 7 לוחמים נפצעו קל מירי פצמ"ר מלבנון
מדובר צה"ל נמסר, בהמשך להתרעות בצפון הארץ, כי בשעה האחרונה זוהו כ-15 שיגורים משטח לבנון לעבר שטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה ארבעה שיגורים, השאר נפלו בשטחים פתוחים.
כוחות צה"ל תוקפים כעת בארטילריה את מקורות הירי בשטח לבנון. כמו כן, שבעה לוחמי צה"ל נפצעו באורח קל מוקדם יותר היום כתוצאה מירי פצצות מרגמה במרחב מנרה. הלוחמים פונו לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. משפחותיהם עודכנו.
16:35 - אזעקות בקריות ובגליל המערבי
אזעקות נשמעו בקריות ובגליל המערבי, בין היתר בערים וביישובים עכו, כפר מסריק, קריית ביאליק, שלומי ובצת. ממד"א נמסר כי בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים. חמאס לקח אחריות לירי.
16:30 - גורם בארה"ב: דנים בשחרור כ-80 נשים וילדים חטופים - אבל אין שום ודאות שתושג עסקה
גורם בממשל ביידן אישר לרשת NBC כי קיימת אפשרות לעסקה בין חמאס לישראל, שתכלול שחרור של כ-80 נשים וילדים בתמורה לשחרורם של אסירים פלסטינים שנמצאים בידי ישראל. הגורם אמר כי ארה"ב בוחנת אפשרויות אחרות, ואמר בהסתייגות שאין ודאות שכל עסקה מוצעת אכן תצליח.
15:30 - נתניהו: הצענו דלק לבית החולים שיפא - חמאס סירב לקבלו
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בריאיון לרשת NBC האמריקנית כי "הצענו להעביר דלק לבית החולים שיפא בעזה, וחמאס סירב לקבל אותו".
8 צפייה בגלריה
בית החולים שיפא ב עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 10.11.23
בית החולים שיפא ב עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 10.11.23
בית החולים שיפא
(צילום: Bashar TALEB / AFP)
15:26 - מקרון שוחח עם הרצוג, והבהיר: "תומך בזכות ישראל להגנה עצמית"
נשיא צרפת עמנואל מקרון התקשר לנשיא המדינה יצחק הרצוג וביקש להבהיר את דבריו שלשום, כשאמר שישראל "צריכה להפסיק להרוג תינוקות ונשים בעזה". בשיחתו עם הרצוג הדגיש: "תומך באופן חד משמעי במדינת ישראל ובזכותכם להגנה עצמית".
13:58 - חיזבאללה קיבל אחריות לירי הנ"ט לדובב: "תמיכה באחינו ברצועת עזה"
חיזבאללה לקח אחריות על ירי טיל הנ"ט לדובב: "כתמיכה באחינו ברצועת עזה, לוחמי חיזבאללה ירו בשעה 12:25 לעבר כוח לוגיסטי ששייך לצה"ל, שתכנן להציב עמודי שידור ומכשירי ריגול באזור דובב". כתוצאה מהירי נפצעו שישה עובדי חברת החשמל, אחד מהם באורח אנוש וחמישה באורח קשה.
8 צפייה בגלריה
ירי נ"ט מ לבנון לעבר המושב דובב שישה עובדי חברת החשמל נפצעו מלחמה בעזה 12.11.23
ירי נ"ט מ לבנון לעבר המושב דובב שישה עובדי חברת החשמל נפצעו מלחמה בעזה 12.11.23
הירי לעבר המושב דובב
(צילום: REUTERS/Evelyn Hockstein)
13:49 - במקביל לירי לדובב: כמה שיגורי נ"ט נוספים זוהו מלבנון בשעה האחרונה
בשעה האחרונה צה"ל זיהה כמה שיגורי נ"ט נוספים מלבנון לעבר ישראל, במקביל לירי שממנו נפצעו שישה בני אדם, בהם אחד באורח אנוש וחמישה באורח קשה. צה"ל מגיב בירי ארטילרי ללבנון.
13:27 - הנפגעים מירי הנ"ט בצפון: עובדי חברת החשמל
חברת החשמל עדכנה כי האזרחים שנפצעו מפגיעת הנ"ט במושב דובב בגליל העליון הם עובדי החברה. "ירי נ"ט פגע בעובדי חברת החשמל בשעה שעבדו, בתיאום עם כוחות הביטחון, באזור מושב דובב לתיקון קווי חשמל שנפגעו מירי קודם, המספקים חשמל למשקים ומתחמים חיוניים באזור", נמסר.
8 צפייה בגלריה
חילופי אש בגבול לבנון לאחר ירי נ"ט שפצע חמישה עובדים של חברת החשמל מלחמה בעזה חרבות ברזל 12.11.23
חילופי אש בגבול לבנון לאחר ירי נ"ט שפצע חמישה עובדים של חברת החשמל מלחמה בעזה חרבות ברזל 12.11.23
חילופי אש בגבול לבנון לאחר ירי הנ"ט
(צילום: REUTERS/Evelyn Hockstein)

13:21 - מגעים למינוי ראש ממשלת בריטניה לשעבר בלייר כמתאם הומניטרי בעזה
בישראל מקיימים מגעים בשבועיים האחרונים בניסיון להביא למינויו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, לתפקיד מתאם פעולות הומניטרי לרצועת עזה. הגדרת התפקיד של בלייר איננה ברורה עדיין, אך ברור שיעסוק במצב ההומניטרי המחריף ברצועה, בדגש על המצב הרפואי והאפשרות ליציאת פצועים וחולים פלסטינים מהרצועה. משרד הקוורטט למזרח התיכון מעורב בנושא, ובכיר בישראל אמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין במינויו של בלייר, ששימש במשך שנים כשליח הקוורטט למזרח התיכון.
13:16 - מחשש לאירוע ביטחוני: תושבי הגליל העליון מתבקשים להסתגר בבתים
מועצת הגליל העליון מסרה כי תושבי היישובים הבאים מתבקשים להסתגר בבתיהם עקב חשש לאירוע ביטחוני: בשניר, דן, דפנה, מעין ברוך, הגושרים, כפר גלעדי, משגב עם, מנרה, יפתח, מלכיה, בסאסא, ברעם, יראון וצבעון. (
13:04 - מד"א: פצוע אנוש ועוד חמישה פצועים קשה מפגיעת הנ"ט בגבול הצפון
אדם אחד נפצע באורח אנוש וחמישה נוספים באורח קשה מפגיעת טיל נ"ט במושב דובב בגליל העליון. האזרחים שנפגעו עסקו בתיקון תשתיות במקום. אזרח אחד נפצע באורח אנוש וחמישה נוספים באורח קשה.


12:51 - אזרחים נפגעו מטיל נ"ט שנורה מלבנון, צה"ל תוקף בתגובה
מחבלים שיגרו טילי נ"ט לעבר מושב דובב שבגליל העליון. מספר אזרחים נפגעו כתוצאה מהירי. כוחות צה"ל תוקפים בארטילריה את מקורות הירי. מוקדם יותר, כוחות צה"ל תקפו חוליית שיגור שתכננה לבצע ירי מאזור אזרחי בשטח לבנון. במהלך הלילה, כלי טיס מאויש מרחוק של צה"ל תקף חוליית מחבלים שניסתה לשגר טילי נ"ט לעבר שטח ישראל סמוך למטולה.
12:21 - צה"ל: פתחנו צירי פינוי לאזרחים מבתי החולים שיפא, רנתיסי ונאצר בעזה
דובר צה"ל עדכן כי הצבא פתח צירי פינוי למעבר אזרחים מבתי החולים שיפא, רנתיסי ו-נאצר שבצפון רצועת עזה. במהלך הימים האחרונים שוחח קצין בכיר במנהלת התיאום והקישור לעזה כמה פעמים עם מנהל בית החולים שיפא, והציג בפניו את צירי המעבר האפשריים מבית החולים. כוחות צה"ל פתחו ואבטחו ציר המאפשר לאוכלוסייה לנוע רגלית ובעזרת אמבולנסים משלושת בתי החולים.

11:30 - גם היום: המסדרון הבטוח למעבר דרומה עבור תושבי הרצועה יהיה פתוח עד 16:00
דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי הודיע כי גם היום יפעל המעבר הבטוח עבור תושבי צפון רצועת עזה למעבר דרומה בכביש סלאח א-דין בין השעות 16:00-09:00. בנוסף, בין השעות 14:00-10:00 תתקיים הפסקה טקטית זמנית של פעילות צבאית למטרות הומניטריות במחנה הפליטים ג'באליה ועזבת מלין לטובת מעבר לכביש סלאח א-דין. אדרעי קרא לתושבי צפון הרצועה להמשיך לנוע דרומה.
8 צפייה בגלריה
משאיות עם ציוד הומניטרי במצרים, בדרך לרצועת עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 12.11.23
משאיות עם ציוד הומניטרי במצרים, בדרך לרצועת עזה מלחמה בעזה חרבות ברזל 12.11.23
משאיות עם ציוד הומניטרי במצרים, בדרך לרצועת עזה
(צילום: EPA/KHALED ELFIQI)
10:55 - הרמטכ"ל בטיסה מעל עזה למח"ט גולני: "כולם מאחוריכם - עד הניצחון"
הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי טס מעל רצועת עזה, ובמהלך הטיסה שוחח עם מפקד חטיבת גולני בקשר. "תמסור לכל האנשים שלכם - אתם עושים עבודה חשובה, כולם מאחוריכם, כל צה"ל עובד כדי שתתקדמו - עד הניצחון", אמר הלוי.

8 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל הרצי הלוי מלחמת עזה 12.11.2023
הרמטכ"ל הרצי הלוי מלחמת עזה 12.11.2023
הרמטכ"ל הרצי הלוי
(צילום: דובר צה"ל)


09:38 - אזעקה בגליל המערבי
התרעה על ירי טילים הופעלה בגורנות הגליל שבגליל המערבי. מד"א מסר כי לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.
9:09 - צה"ל חיסל מחבלים במחנה שאטי ברצועה, תוך פינוי אוכלוסייה אזרחית
במהלך הלילה כוחות צה"ל פעלו במחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה, חיסלו חוליות מחבלים בכמה קרבות וחשפו תשתיות טרור. באחד הקרבות, לוחמי צוות קרב חטיבתי של גבעתי זיהו אוכלוסייה אזרחית במבנה, ואפשרו לה להתפנות דרך ציר מאובטח. במהלך הפינוי מחבלים ירו לעבר הכוחות, הלוחמים הגיבו באש וחיסלו אותם. בהיתקלות אחרת, הלוחמים חיסלו חוליה שהתבצרה בבית בשכונה, באמצעות ירי והכוונת כלי טיס של חיל האוויר. כמו כן, מטוס קרב תקף מחסן אמל"ח, לאחר שזוהה ממנו שיגור של טיל נ"ט.


8:50 - בדרישה לעונש מוות למחבלים: מיצב ענק עם חבל תלייה הוקם בדיזנגוף
מיצב גדול עם חבל תלייה הוקם בכיכר דיזנגוף בתל אביב, בדרישה לקבוע עונש מוות למחבלים שביצעו את הטבח ב-7 באוקטובר. במקום הוצבו כנפי מלאך המורכבות מתמונותיהם של הנרצחים במתקפת הפתע, כשלפניהן מוצב חבל התלייה עם הכיתוב: "מחבלי טבח אוקטובר לחבל התלייה". המיצב הוקם על ידי מתנדבי תנועת "החזית האזרחית", ללא אישורים, בעקבות סירובה של העירייה לאשר את הקמתו.
8 צפייה בגלריה
 מיצג חבל תליה ענק ב כיכר דיזנגוף בדרישה לעונש מוות ל מחבלים
 מיצג חבל תליה ענק ב כיכר דיזנגוף בדרישה לעונש מוות ל מחבלים
מיצג חבל תליה ענק בדרישה לעונש מוות למחבלים
(צילום: רוזנבאום תקשורת)
7:29 - הוועד היהודי-אמריקני נגד מקרון: "דבריו מקדמים נרטיב אנטי-ישראלי"
הוועד היהודי-אמריקני (AJC) מתח ביקורת על דבריו של נשיא צרפת עמנואל מקרון, שאמר כי ישראל "חייבת להפסיק להרוג נשים ותינוקות בעזה". הוועד הצהיר כי דבריו של מקרון מקדמים "נרטיב אנטי-ישראל של 'רצח עם' ו-'טיהור אתני', שמקודם על ידי תומכיו של חמאס ברחבי העולם ובצרפת בפרט, שלרבים מהם יש היסטוריה של פגיעה ואף רצח יהודים". הוועד הוסיף: "אנחנו קוראים לנשיא מקרון לשקול מחדש את הצהרותיו האחרונות".

8 צפייה בגלריה
חיילים צה"ל עזה מלחמת עזה
חיילים צה"ל עזה מלחמת עזה
חיילי צה"ל בעזה
(צילום: דובר צה"ל)
6:41 - צבע אדום בעוטף עזה
התרעת צבע אדום הופעלה בכיסופים שבעוטף עזה.
6:30 - ארגון הבריאות העולמי (WHO) טען כי "אבד הקשר עם בית החולים שיפא שבעיר עזה"
ארגון הבריאות העולמי (WHO) הודיע כי איבד קשר עם כמה מאנשי הקשר שלו בבית החולים שיפא שבצפון רצועת עזה, והביע "חששות עמוקים" לביטחונם של כל הלכודים במקום בשל הלחימה תוך שהוא קורא להפסקת אש מיידית. בארגון הוסיפו: "אנו חוששים מאוד לביטחונם של עובדי הבריאות ושל מאות מטופלים חולים ופצועים, כולל תינוקות ועקורים שנשארו בתוך בית החולים".
6:00 - פעם נוספת: צה"ל תקף תשתיות טרור בסוריה בתגובה לשיגורים לעבר הגולן
מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו תשתיות טרור בסוריה בתגובה לשיגורים אמש לעבר רמת גולן. לפני כן, עדכן דובר צה"ל כי זוהו שני שיגורים משטח סוריה לעבר ישראל, שנפלו בשטח פתוח באזור הגולן. בתגובה לכך, צה"ל תקף גם מוקדם יותר גם את מקורות הירי.
אתמול - מקור מצרי אמר לרשת הטלוויזיה הקטארית "אל-ערבי" כי משלחת ביטחונית ישראלית תגיע לקהיר לדון בפרטי הסכם שחרור החטופים שבידי חמאס. מוקדם יותר, פירט גורם מדיני את המתווה לעסקה אפשרית לשחרור חטופים, שנמצאת עדיין בדיונים. לפי הגורם, ישנה הסכמה כי ישוחררו עשרות ילדים ואזרחים מתוך 239 החטופים שבשבי חמאס, ובתמורה יהיו כמה ימי הפוגה, יוכנס דלק לרצועה, בתנאי שיגיע ליעד שייקבע מראש וישוחררו אסירים, ילדים ונשים.
לאחר שהופעלה התרעה על חשש לחדירת כלי טיס משטח צפון רצועת עזה, יורט כטב"ם במרחב העוטף. "זוהתה מטרה אווירית חשודה שחצתה לישראל, ומערכת כיפת ברזל יירטה אותה בהצלחה", מסר דובר צה"ל.