סגור

משרד הכלכלה מציע להשקיע מיליונים במיזמי חדשנות להשבת מובטלים לעבודה

המשרד פרסם קול קורא לפרויקטים של חדשנות מתחומי ההייטק, היזמות החברתית ועוד ומוכן לממן אותם בהיקף של עד 3 מיליון שקל. בסך הכלל ישקיע המשרד 10 מיליון שקל. המטרה הישירה: השמה של מובטלי קורונה. המטרה העקיפה: אקוסיסטם של חדשנות בתחום התעסוקה

זרוע העבודה במשרד הכלכלה פרסמה החודש קול קורא שבו היא מזמינה הצעות לפרויקטים של הייטק וחדשנות להשבת מובטלי הקורונה לעבודה.
הזרוע מוכנה לממן את הפרויקטים בהיקף של בין רבע מיליון שקל ל-3 מיליון שקל, ללא תביעה לזכויות או בעלות. בסך הכל מציעה לממן פרויקטים בהיקף של 10מיליון שקל. גובה השתתפות המשרד יכול להגיע עד 75% מעלות הפרויקט.
יש שני קהלי יעד עיקריים לאפליקציות ולפרויקטים הנוספים שיפותחו. אחד הוא מובטלים, שאיבדו את עבודתם בקורונה ואינם מועסקים למעלה מצי שנה. השני הוא אוכלוסיות היעד הרגילות של זרוע העבודה: חרדים, ערבים, נשים, יוצאי אתיופיה, צעירים, מבוגרים ונכים. מצבן התעסוקתי של רוב האוכלוסיות האלו החמיר במשבר הקורונה. ההצעות צריכות להציע דרכים חדשות לאחד התחומים הבאים: איתור מובטלים, אבחון שלהם, ליווי והשמה תעסוקתיים.
2 צפייה בגלריה
אורנה ברביבאי שרת הכלכלה
אורנה ברביבאי שרת הכלכלה
אורנה ברביבאי, שרת הכלכלה
(משרד הכלכלה והתעשייה)
הפרויקטים יכולים להיות אפליקציות, למשל כאלו שיעזרו לאתר אוכלוסיות מובטלים שהיום הזרוע לא מגיעה אליהן, איתור מעסיקים פוטנציאליים או ללוות את תהליך ההשמה של המובטלים. הם יכולים להיות חדשניים גם במובנים אחרים למשל מודלים עסקיים של השמה, שיטת אבחון חדשה של התאמה לעבודה לאוכלוסיות יעד דוגמת חרדים או ערבים ועוד.
מלבד ההתמודדות הישירה עם אבטלת הקורונה ואוכלוסיות היעד, לקול הקורא מטרה נוספת של יצירת אקוסיסטם של הייטק בתחום התעסוקה והמאבק באבטלה.
2 צפייה בגלריה
יוליה איתן משרד העבודה והרווחה
יוליה איתן משרד העבודה והרווחה
יוליה איתן, משרד הכלכלה
(צילום: חורחה נובומינסקי)
ראש מנהל תעסוקת אוכלוסיות בזרוע העבודה, יוליה איתן, אומרת שזה רק הקול הקורא הראשון ומתוכננים נוספים. המענק יינתן תמורת עמידה ביעדים, ללא דרישה של המדינה לזכויות במוצר או לבעלות בחברה. לדבריה, עד היום כבר נרשמו כ-1,000 כניסות ביום לדף הרשת של הקול קורא. המועד האחרון להגשה הוא 5 באוגוסט אבל ייתכן שהוא יוארך בשבוע.
"אנחנו מנסים לפרוץ את המודלים של המוכר והידוע ולהזמין לשדה של התעסוקה מוחות חדשים ואנרגיות חדשות, כאלה שבעבר לא ידעו לעבוד מול הממשלה. יצרנו דרך קלה לעשות את זה", אומרת איתן ומציינת שמבחן מרכזי להצעות שיוגשו יהיה המעשיות והישימות שלהן והאפשרות ליצור השפעה משמעותית בשדה התעסוקתי. "זה צריך להיות משהו שאפשר לצאת איתו לדרך", היא מדגישה.
שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, כי המטרה "היא לחזק את הקשרים הענפים עם יזמים ובעלי עסקים כדי להבטיח הכשרה רלוונטית ותעסוקה הולמת לדורשי העבודה".