סגור
שי דוידאי פרופ' בפקולטה למינהל עסקים באוניברסיטת קולומביה
שי דוידאי, פרופ' בפקולטה למינהל עסקים באוניברסיטת קולומביה (צילום: shaidavidai.com)

הפגנת היחיד של הפרופסור הישראלי: "נשיאת אוניברסיטת קולומביה היא פחדנית"

שי דוידאי המכהן כפרופסור למינהל עסקים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, יצא מכליו לנוכח סירובם של נשיאי האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב לצאת בגלוי נגד ארגוני הסטודנטים התומכים בטרור החמאס. "ידע כל הורה בארה"ב שהאוניברסיטאות בארה"ב לא יכולות להגן על ילדיהם בקמפוס". צפו בדבריו הנוקבים של פרופ' דוידאי על המדשאה באוניברסיטת קולומביה

פעילי המחאה נגד ההפיכה המשטרית זוכרים אולי את פרופ' שי דוידאי, כאשר הפגין בחודש יולי בארץ נגד ביטול עילת הסבירות וחטף אגרוף משוטר ללא סיבה. דוידאי הוא פרופסור לפסיכולוגיה חברתית בפקולטה למינהל עסקים באוניברסית קולומביה בניו יורק, ובנם של מקימי יחידת קוצבי הלב בשיבא.
עם פרוץ המלחמה נמצא פרופ' דוידאי בניו יורק, והעביר את פעילותו החברתית למדשאות הקמפוס הניו יורקי, רק שעכשיו הוא מתמקד בסירובם של נשיאי האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב לצאת בגלוי נגד ארגוני הסטודנטים הפרו-פלסטיניים שתומכים בגלוי בטרור החמאס.
צפו כאן בדברים הנוקבים שאומר פרופ' דוידאי, בקמפוס האוניברסיטה, נגד מעסיקיו אותם הוא מכנה "פחדנים". דוידאי מכוון את דבריו בעיקר למינוש שפיק, שהפכה לנשיאה ה-20 של האוניברסיטה, האישה הראשונה מאז הקמתה בשנת 1754. היא גם מכהנת במועצת המנהלים של קרן ביל ומלינדה גייטס.
שפיק שימשה בעברה גם כסגנית נגיד הבנק המרכזי האנגלי וכסגנית נשיא בבנק העולמי.