סגור

ביהמ"ש הוציא צו עיכוב הליכים לחברת הדפוס של ענקיות התעשייה - ומינה לה מנהל הסדר

פיוניר לגלופות שהוקמה לפני 46 שנה צברה חוב של כ-11 מיליון שקל; השופטת חנה פלינר: "לקחתי בחשבון את התנהלות בעלי המניות אשר הזרימו כסף לא מבוטל לטובת העסק בעבר, שיעבדו את דירותיהם הפרטיות ונטלו הלוואות, ולא ביקשו עיכוב הליכים אישי"

בית משפט המחוזי בתל אביב הוציא צו עיכוב הליכים לחברת הדפוס הוותיקה "פיוניר לגלופות" שהוקמה לפני 46 שנה ומינה לה מנהל הסדר.
החברה הגישה לפני כשבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה דחופה למתן צו לפתיחת הליכים, לאחר שצברה חובות בסך של כ-11 מיליון שקל.
פיוניר מעסיקה כ-60 עובדים ובקשתה הוגשה במסגרת תיקון הקורונה המאפשר לחברות שנקלעו לקשיים בעקבות המגיפה לקבל הגנה מפני נושיהן וכן לגבש הסדר חוב תוך מינוי מנהל הסדר ולא נאמן.
השופטת חנה פלינר החליטה למנות לתפקיד מנהל ההסדר את עו"ד אהוד גינדס וקבעה כי "יש לתת משקל רב לכך שכל הנושים שהתייצבו לאולם היום תומכים בבקשה ...עוד לקחתי בחשבון את התנהלות בעלי המניות אשר הזרימו כסף לא מבוטל לטובת העסק בעבר, שיעבדו את דירותיהם הפרטיות ונטלו הלוואות, ולא ביקשו במסגרת בקשה זו עיכוב הליכים אישי. לכן דומה כי האינטרס המובהק שעומד בבסיס הגשת בקשה זו, הינה ניסיון למקסם את התמורה לנושים בכל דרך אפשרית, ולכך יש לתת הזדמנות".

2 צפייה בגלריה
השופטת חנה פלינר
השופטת חנה פלינר
השופטת חנה פלינר
(אוראל כהן)
במסגרת הבקשה טענה פיוניר לגלופות, באמצעות עו"ד אביחי נ. ורדי ותום קדם, כי "בעטיו של משבר הקורונה, בעיצומה של כניסת תחרות אגרסיבית בהדרגה לתחום עיסוקה ומומחיותה של החברה (...) היא נקלעה למצוקה תזרימית.
"יודגש, כי כחלק ממאמצי מנהלי ובעלי החברה לנווט את החברה בצוק העיתים, הזרימו בעלי מניותיה מהונם הפרטי סך כולל של 16 מיליון שקל, לרבות שיעבוד נכסים פרטיים שבבעלותם לצורך קבלת מימון עבור החברה במטרה לייצב את פעילותה".

2 צפייה בגלריה
מימין עו"ד אהוד גינדס
מימין עו"ד אהוד גינדס
עו"ד אהוד גינדס
(יריב כץ)

פיוניר לגלופות, הפועלת בחולון, מתמחה בייצור הגלופות עבור דפוס מסחרי לאריזות ומוצרי מזון, שתיה קלה וטואלטיקה. במסגרת הבקשה טענה החברה כי בשלב זה פעילותה נמשכת כסדרה ומשכורות עובדיה המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש משולמות כסדרן. מהבקשה עולה כי מחזור הפעילות של פיוניר לשנת 2021 עמד על כ-21.5 מיליון שקל.
עוד טוענת פיוניר כי "לחברה ישנו ציוד לדפוס הדיגיטלי המתקדם מסוגו, באמצעותו היא מבצעת את כל עבודות הדפוס החל ממוצרים סטנדרטיים כמו פנקסי חשבוניות, הזמנות ועוד לאנשים פרטיים, משרדים ובתי עסק ועד לביצוע עבודות דפוס מורכבות והדפסה על באנרים, פלקטים, הדפסת ספרים (...) על לקוחותיה של החברה נמנים מזה עשרות שנים ענקי תעשיה כגון אסם, תנובה, שטראוס-עלית, חוגלה, קוקה קולה, הנקל סוד, משרדי פרסום, ועוד חברות ויצרניות בגודל בינוני וקטן, אשר עד ליום זה מהוות חלק נכבד מלקוחות החברה".
את הנושה בנק דיסקונט מייצג עו"ד מור נרדיה.