סגור

דיווח שוטף
מטחים על המרכז; נתניהו: "המבצע יימשך ככל שיידרש"

המהומות ברחבי הארץ נמשכות: אלות בטבריה, הצתת רכבים באום אל פחם וירי זיקוקים בבנימין; ביתו של סגן מנהיג חמאס ברצועה הופצץ ע"י צה"ל; הרוג ברמת גן מפגיעת רקטה; ביידן שוחח עם נתניהו ואבו מאזן

00:25 - מטחים על המרכז
חמאס איים בירי על תל אביב בחצות - ודקות לאחר מכן האיום מומש: ב-00:09 נשמעה אזעקה בגוש דן עם שיגור מטחים מרצועת עזה. האזעקות נשמעו בזה אחר זה למשך יותר מרבע שעה גם בערים נוספות במרכז, בשפלה, בשומרון, באשדוד ובאזור נתב"ג. בתל אביב ובאזורים רבים אחרים נשמעו הדי פיצוצים. במד"א אומרים כי לא התקבלו דיווחים על פגיעות בעקבות המטחים האחרונים. בזרוע הצבאית של חמאס הודיעו כי שיגרו את מטחי הרקטות לאשדוד ולגוש דן בתגובה להפלת מגדל אל-ג'לאא. שעתיים לפני כן לגלגו בזרוע הצבאית של חמאס ואמרו כי "מוחמד דף החליט להסיר את העוצר בתל אביב למשך שעתיים, בין עשר לחצות".

23:10 - נתניהו: "אין צודק מהמבצע הזה, הוא יימשך ככל שיידרש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב: "יצאנו למבצע אחרי שחמאס, ארגון טרור רצחני, תקף אותנו בטילים ביום חגנו - יום ירושלים - בירושלים", אמר נתניהו. "חמאס תקף אותנו גם בתל אביב ובגוש דן, והמשיך לתקוף אותנו במטחי טילים ביישובי עוטף עזה, שהתושבים שם חיים בגיהינום. אין מבצע צודק יותר. אין אף מדינה שהייתה יושבת בחיבוק ידיים מול איום מוות של טילים.
"אנחנו ממשיכים לפעול בעוצמה ומנחיתים על ארגוני הטרור מכה קשה", אמר נתניהו. "הכוחות שלנו פועלים בצורה משולבת, מתוחכמת וקטלנית גם מהאוויר וגם בזירות אחרות. אבל בניגוד לחמאס, שמכוון לפגוע באזרחים ומסתתר מאחורי אזרחים, אנחנו עושים הכול כדי להימנע ולצמצם ככל האפשר את הפגיעה באזרחים ולפגוע ישירות במחבלים".
ראש הממשלה אמר כי "אנחנו פוגעים בחמאס ובתשתיות הטרור בכל רחבי הרצועה. במבצע מיוחד חסר תקדים אנו משמידים את תשתיות המנהרות של חמאס - לא רק אלה שנועדו להיות נתיבי חדירה לישראל, אלא גם מקומות מסתור למחבלים". הוא פנה לראשי המחבלים ואיים: "אתם לא יכולים להתחבא לא מעל הקרקע ולא מתחת לקרקע. אף אחד לא יהיה חסין. אנו מקריסים את מגדלי הטרור ומשמידים את בתיהם של מפקדי חמאס שמשמשים אותם כמפקדות, ואת בניין התקשורת המשמש את המודיעין הצבאי של חמאס. זה לא בניין תמים".
הוא התייחס גם להתפרעויות בערים ברחבי הארץ, ובייחוד בערים המעורבות: "מה שיש כאן זה דבר חמור ביותר. קבוצה גדולה של פורעי חוק ערבים פוגעים ביהודים, מציתים בתי כנסת, הורסים חנויות של יהודים. לא נסבול זאת וכשאני אומר זאת אציין שוב - לא מדובר בכל הציבור הערבי ולא ברוב, אבל יש פה פעולה של קבוצה משמעותית שאנחנו חייבים להפסיק את פעולתה, ולגנות. כל מי ששותף לזה ומעודד אותם ישלם על כך מחיר כבד מאוד".

11 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו הצהרה מבצע שומר החומות אחרי ירי טילים רקטות על ישראל מ עזה
בנימין נתניהו הצהרה מבצע שומר החומות אחרי ירי טילים רקטות על ישראל מ עזה
נתניהו
(צילום: לע"מ )


22:40 - המפכ"ל על המהומות: "הגבנו למה שיכולנו"
אלות בטבריה, הצתת רכבים באום אל פחם וירי זיקוקים בבנימין. גם הערב (שבת) נמשכות הפרות הסדר וההתפרעויות האלימות ביישובים ערביים ובערים מעורבות בארץ, על רקע מבצע "שומר החומות" בעזה. המהומות החלו עם צאת השבת, ובמשטרה הודיעו על עוצר בלוד, אותה הם מסמנים כנקודת הרתיחה המרכזית, החל מהשעה 19:00.
לשם כך, ולבקשת משטרת ישראל, שר הביטחון בני גנץ האריך את תוקף ההכרזה על "אירוע חירום אזרחי" בלוד ב-48 שעות נוספות. הוא סייר בעיר ומסר למפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי הכרזה המאריכה את תוקף אירוע החירום האזרחי בעיר. גנץ פעל מתוקף הסמכויות שמקנה לו ההכרזה על מצב חירום בעורף. המפכ"ל מסר הצהרה לתקשורת בלוד והבהיר: "אנחנו פרוסים בארץ בעוצמה חסרת תקדים. נבוא בחשבון עם פורעי החוק".
מוקדם יותר הציעו הרמטכ"ל אביב כוכבי וגנץ למפכ"ל סיוע לוגיסטי בניהול האירועים ברחבי הארץ, באמצעות מסוקים לניוד השוטרים ממקום למקום. מוקדם יותר בלשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בשיתוף שב"כ עצרו כ-30 בני אדם, בהם 12 עבריינים מוכרים בלוד. בחיפוש נתפס בידיהם רובה מסוג קרלו.
שבתאי התייחס לטענות ולפיהם האשים את יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר ב"הצתת אינתיפאדה" ואמר כי אינו מתכוון להתייחס לאף גורם ספציפי. לדבריו, "יש גורמים מכל קצוות הקשת הפוליטית שתרמו את חלקם לסיטואציה בה אנו נמצאים כרגע".
הוא ציין כי ישנה רגיעה ביומיים האחרונים בכל רחבי הארץ ואמר: "הגבנו למה שיכולנו. לא ניתן למנוע כל דבר. היום אנו ערוכים ופרושים בצורה יותר חזקה וגדולה עם ריכוז מאמץ וריכוז כוחות כך שיש מענה לכל אותם אירועים, רואים התוצאות בשטח. האירועים נרגעים, לדעתי הלכי הרוח יירגעו. כל פורעי החוק מהימים הקודמים, בלינצ'ים, בהשחתת הציוד, נבוא איתם חשבון. עד עכשיו יש הצלחות מצוינות בנושא הבאתם לדין של חלק גדול מכל אותם מבצעים של אותם אירועים".


11 צפייה בגלריה
כוחות ביטחון ב לוד
כוחות ביטחון ב לוד
כוחות ביטחון בלוד
(AFP)


21:30 - צה"ל: מהבוקר זוהו 278 שיגורים מעזה - כ-40 מהם נפלו ברצועה
דובר צה"ל מסר כי מהשעה 07:00 בבוקר זוהו כ-278 שיגורים מעזה לישראל. כ-40 שיגורים נפלו בשטח הרצועה. "לוחמי ההגנה האווירית יירטו עשרות רבות של רקטות על פי מדיניות היירוט", מסר דובר צה"ל.
19:55 - נתניהו לביידן: "תודה על התמיכה הבלתי מסויגת בזכות להגן על עצמנו"
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא ארצות הברית ג’ו ביידן. מלשכת רה"מ נמסר כי הוא עדכן את הנשיא בהתפתחויות ובפעולות שישראל נקטה ומתכוונת לבצע. "נתניהו הודה לנשיא על התמיכה הבלתי מסויגת של ארה״ב בזכות שלנו להגן על עצמנו והדגיש שישראל עושה הכל כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים" .
ביידן שוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. השנים דנו על ההתפתחויות האחרונות בזירה הפלסטינית והאזורית. מוקדם יותר הודיעה לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ביידן שוחח עם נתניהו, ש"הודה לנשיא על התמיכה הבלתי מסויגת של ארה"ב בזכות שלנו להגן על עצמנו".
18:10 - מטחים לדרום ולשפלה: אזעקות באשדוד ונתיבות
הירי מעזה נמשך: אחרי המטחים הכבדים למרכז הארץ בצהריים, סמוך לשעה 18:00 הופעלו אזעקות ברחבי השפלה ובדרום - תושבי אשדוד, נתיבות, קריית גת, גן יבנה ויישובים רבים גם בעוטף עזה נכנסו למרחבים המוגנים. טרם דווח על פגיעה או על נפגעים בגוף. שיגור הרקטות לעבר הדרום נמשך דקות ארוכות, גם כעת. הג'יהאד האיסלאמי קיבל אחריות על מטח הרקטות.
המטחים הכבדים נורו זמן קצר לאחר שביתו של סגן מנהיג חמאס ברצועה, חליל אל-חיה, הופצץ על-ידי מטוסי קרב של חיל האוויר. תושבי אשכול הונחו להישאר במרחבים המוגנים "עד הודעה חדשה". מדובר בתקיפה הראשונה שכוונה לביתו של בכיר בהנהגה המדינית, ולא פעיל צבאי של ארגון הטרור. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל תקף את ביתו של של חליל אל-חיה ששימש כתשתית טרור". טרם דווח על נפגעים. הפעם האחרונה שביתו של אל-חיה הותקף הייתה בצוק איתן, אז נהרג בנו. תקיפות היעדים המשמעותיים ברצועה, בהם גם מגדל רב קומות שבו יושבים כלי תקשורת בעזה, מגיעות לאחר שנורו מטחים כבדים למרכז הארץ מרצועת עזה באמצע השבת. אדם בן 55 נהרג מפגיעה ישירה ברמת גן. מדובר במקבץ הירי הנרחב ביותר מרצועת עזה לפחות מאז יום חמישי בצהריים. בחמאס איימו "להרעיד את תל אביב" בתגובה להשמדת מגדל התקשורת.
16:45 - אחרי המטח על המרכז - הופל "הסמל של עזה": צה"ל תקף בצהריים (שבת) את המגדל אל-ג'לאא המפורסם בעיר עזה. בבניין נמצאים מטה רשת אל-ג'זירה, סוכנות הידיעות AP ומטות של תחנות שידור נוספות, והוא סמל ותיק בעיר. שני טילי "הקש בגג" נורו לעבר הבניין לפני שהותקף וקרס בשידור ישיר לעיני כל העולם.
מיד אחרי התקיפה, איימו בזרוע הצבאית של חמאס כי "על אזרחי תל אביב לחכות לתגובתנו שתרעיד אותם". גם בג'יהאד האסלאמי איימו: "המשך תוקפנותו של האויב תגרום לו לשלם מחיר גבוה".


11 צפייה בגלריה
עזה הפצצת מגדל אל-ג'לאא
עזה הפצצת מגדל אל-ג'לאא
הפצצת מגדל אל-ג'לאא
(AFP)


11 צפייה בגלריה
רמת גן נפילה פגיעה ישירה רקטה רקטות טיל טילים טרור חמאס מבצע שומר החומות 7
רמת גן נפילה פגיעה ישירה רקטה רקטות טיל טילים טרור חמאס מבצע שומר החומות 7
נזק ברמת גן מנפילת הרקטה
(צילום: שאול גולן)


15:30 - המטח למרכז הארץ: חופי הים בגוש דן ובשפלה נסגרו למבקרים
בעקבות המטח לעבר גוש דן והשפלה, רשויות רבות הגובלות בים במרכז לרבות הרצליה, תל אביב, בת ים וראשון לציון ומועצות מקומיות בשפלה הורו לסגור את חופי הים שטרם נסגרו למבקרים.
15:15 - רסיס רקטה נפל בספארי ברמת גן - אין נפגעים בקרב המטפלים והחיות
במטח הירי לכיוון גוש דן זוהתה נפילת רסיס בספארי ברמת גן, שיצר נזק בחומת מספר חצרות באזור הקופים. אין נפגעים בנפש בקרב העובדים ובקרב בעלי החיים.
14:45 - נזקים גם בגבעת שמואל
הדי פיצוצים נשמעו בכל רחבי גוש דן, השפלה, השרון ועד אזור בית שמש. במרכז רמת גן נפילה הובילה לנזק רב ואש פרצה, אדם אחד נפצע אנושות ובהמשך נקבע מותו, שני בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן.
מעט לפני 14:00 שוב נשמעו אזעקות רבות, הפעם גם בשומרון, בעלי, וכן בטייבה - שם נרשמה נפילה. סביב 14:10 נורה מטח נוסף, ואזעקות נשמעו גם באלפי מנשה וקרני שומרון.
בגבעת שמואל נפגעו כמה בניינים וכלי רכב עלו באש. אחרי המטח הראשון - עשן היתמר ליד נתב"ג ובראשון לציון, ליד איקאה. נפילות של חלקי טילים או מיירטים נרשמו בין היתר בחולון, גבעת שמואל, יבנה, מושב גינתון, כפר חב"ד, ליד ניר צבי ובשדות דן. לא ידוע על נפגעים במקרים אלה.
14:30 -המטח למרכז: נפילות גם ביישובים בחבל מודיעין ובאזור לוד
דווח על נפילות במושב גינתון, כפר חב"ד, ניר צבי ושדות דן. לא דווח על נפגעים.
14:25 - הרוג מרקטה ברמת גן
נקבע מותו של פצוע בן 50 שנפגע מנפילת רקטה ברמת גן. זהו ההרוג העשירי מאז תחילת ההסלמה.
11 צפייה בגלריה
רמת גן נפילה פגיעה ישירה רקטה רקטות טיל טילים טרור חמאס מבצע שומר החומות 1 חדש
רמת גן נפילה פגיעה ישירה רקטה רקטות טיל טילים טרור חמאס מבצע שומר החומות 1 חדש
פגיעת רקטה ברמת גן
(צילום: מיכל נאמן )
14:10 - צה"ל על התקיפה שבה נהרגו שבעה ילדים: "בדירה היו בכירים בחמאס"
דובר צה"ל התייחס לתקיפה הלילה במחנה הפליטים שאטי שבה נהרגו שבעה ילדים ומסר: "במהלך הלילה צה"ל תקף מספר בכירים בארגון הטרור חמאס בדירה המשמשת כתשתית טרור במרחב מחנה הפליטים שאטי בצפון רצועת עזה. צה"ל נוקט באמצעי זהירות כדי לצמצם ככל הניתן פגיעה אפשרית באזרחים במהלך פעילותו הצבאית ככל שניתן".
14:05 - לראשונה בסבב הנוכחי, אזעקות בשומרון; שוב אזעקות בגוש דן
לראשונה בסבב ההסלמה הנוכחי, אזעקות נשמעו באזור השומרון, ממזרח לאריאל. אזעקות הופעלו פעם נוספת גם ברחבי גוש דן, בשרון ובשפלה. במקביל נמשכים המטחים לאזור השפלה, ואזעקות הופעלו באזור יבנה. כמו כן הופעלו אזעקות באשדוד, אשקלון ועוטף עזה.
13:43 - נפילות ברמת גן, ראשון לציון ובאזור נתב"ג
רקטות שנורו במטח האחרון פגעו ברמת גן, בראשון לציון וממזרח לנמל התעופה בן גוריון. באזור הפגיעה ברמת גן נגרם נזק רב לרכוש.
11 צפייה בגלריה
נפילה ליד נתבג
נפילה ליד נתבג
נפילה ליד נתב"ג
(צילום: סופי שולמן)
13:45 - מטח של עשרות רקטות אל גוש דן, השפלה ודרום השרון
האזעקה נשמעה בתל אביב, ראשון לציון, נס ציונה, באר יעקב, מקווה ישראל, חולון, יהוד-מונוסון, בת ים, אשדוד, אור יהודה, בני ברק, גבעת שמואל, גבעתיים, פתח תקווה, קריית אונו, רמת גן, סביון ורמת השרון. האזעקה נשמעה גם בנמל התעופה בן גוריון. מערכת כיפת ברזל הופעלה.
12:30 - צה"ל פגע בחוליית מחבלים שתכננה לחדור מלבנון ולבצע פיגוע במטולה
לוחמי צה"ל סיכלו ניסיון פיגוע סמוך לגדר הגבול עם לבנון. הלוחמים זיהו מספר חשודים לבנונים חופרים באדמה וחותכים את גדר הגבול עם ישראל, ירו לעברם והחשודים נמלטו בחזרה לשטח לבנון. מתחקיר ראשוני של האירוע וסריקות במרחב עלה כי החשודים פעלו בצורה מאורגנת, השאירו במרחב הגדר פריטים החשודים כמטענים והתנהלו באופן המעיד כי הייתה בכוונתם לחדור לשטח ישראל ולבצע פיגוע במרחב היישוב מטולה.
12:10 - כיפת ברזל הפילה כטב"מ שחדר מעזה, נבדק אם היה אמור להתפוצץ על מתקן צבאי
לוחמי כיפת ברזל יירטו כלי טיס בלתי מאוייש חמוש שחדר מרצועת עזה לישראל, באזור חבל אשכול. נבדק האם היה אמור להתפוצץ על מתקן צבאי. מדובר צה"ל נמסר כי יחידת הבקרה האווירית הייתה במעקב אחר הכלי עד הפלתו. זו הפעם השישית השבוע שמופל כטב"מ של חמאס והפעם השלישית על ידי כיפת ברזל.
11:30 - הנייה: "נמשיך להגן על העם הפלסטיני ונביס את צבא האויב"
ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, הצהיר כי הארגון ימשיך בהתקפות על ישראל. בהתייחסו להרג המשפחה הפלסטינית בתקיפת מחנה הפליטים א-שאטי אמר כי "ישראל טבחה במחנה הפליטים, כחלק מהטבח שהיא מבצעת לאורך רצועת עזה. אירועים שכאלה מוכיחים את כישלונה אל מול ההתנגדות הפלסטינית" הוא הוסיף: "ישראל אחראית להמשך הפגיעה באזרחים ובבטחונם. ההתנגדות תמשיך להגן על העם הפלסטיני ותביס את צבאו של האויב". בתוך כך, קראה הנהגת חמאס לכלל העמים הערביים והאסלאמיים "למלא את מחויבותם כלפי ירושלים ולצאת לרחובות לאות הזדהות ותמיכה בעם הפלסטיני".

11 צפייה בגלריה
איסמעיל הנייה המנהיג המדיני של חמאס 11.5.21
איסמעיל הנייה המנהיג המדיני של חמאס 11.5.21
איסמעיל הנייה
(צילום: גטי אימג'ס)

09:40 - 15 חשודים נעצרו בגין הפרות סדר בלוד
לוחמי מג"ב עצרו 15 חשודים בהפרות סדר בלוד. במהלך חיפוש בביתו של אחד החשודים, נתפס נשק מסוג "קרלו" טעון במחסנית עם תחמושת. בנוסף, באחד ממוקדי החיכוך בעיר נמצאו תשעה בקבוקי תבערה ושני זיקוקים מוכנים להצתה.
09:20 - התחדש הירי לאשקלון ולעוטף
אזעקות נשמעו באזור אשקלון ויישובי עוטף עזה. עד כה לא דווח על נפגעים בגוף.
08:10 - היום השישי למבצע "שומר החומות" נפתח באש ללא הפסקה מעזה, במקביל להפצצות של צה"ל ברצועה. מתקפות הרקטות נמשכו הלילה (בין שישי לשבת) ללא הרף, ומטחים כבדים כוונו ליישובים רבים בדרום ובשפלה. האזעקות החלו בשעה 00:35 בבאר שבע, באופקים וביישובים נוספים באזור, ובהמשך נשמעו גם באשדוד, אשקלון, גן יבנה וקריית מלאכי. לפחות עשר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, בעוד כמה יורטו על-ידי כיפת ברזל. באשדוד זוהו שלוש פגיעות, בקומה השישית של מגדל מגורים, ליד הנמל ובכביש, אך בכל המקרים לא היו נפגעים בגוף. בבאר שבע נפגע בבוקר בניין מגורים גם כן, אולם גם שם לא היו נפגעים.

11 צפייה בגלריה
תקיפה צה"ל עזה
תקיפה צה"ל עזה
תקיפה של צה"ל בעזה, הלילה
(AFP)

מנגד צה"ל ממשיך לתקוף יעדים ברצועת עזה. הפלסטינים דיווחו הלילה על תקרית חריגה כשלטענתם שישה ילדים ושתי נשים נהרגו בהפצצת בית מגורים בשכונת שאטי בעזה. חמאס לקח אחריות על השיגורים הלילה, וטען כי הם בוצעו בתגובה לאותה הפצצה, ו"כנקמה על מות השהידים".
בינתיים נמשכות ההתפרעויות בערים המעורבות. בין היתר, לוחמי מג"ב ירו ברובה רוגר לעבר חשוד שהשליך בקבוק תבערה לעבר מתנ"ס בלוד, וביפו הושלך בקבוק תבערה לעבר בית של תושבים ערבים בשכונת עג'מי. ילד בן 12 נכווה בפניו ונבדק אם הרקע לאומני. בהמשך הותקף ביפו העיתונאי עמרי מניב על ידי פורעים ערבים ונפצע קל.
07:52 - כ-200 שיגורים לעבר ישראל מאתמול בערב מדובר צה"ל נמסר כי מאתמול ב-19:00 ועד הבוקר ב-7:00 זוהו כ-200 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, מתוכם כ-30 נפלו בשטח הרצועה. לוחמי כיפת ברזל יירטו יותר מ-100 רקטות.
06:51 - חוסיאס מונטנגרו, שביתו נפגע בקומה ה-16 בבאר שבע, סיפר כי הוריו ישנו בממ"ד ולפתע שמעו פיצוץ. "התנפצו כל החלונות. הם הלכו למרחב מוגן ואז שמעו פיצוץ. כל הבית בפנים מפורק".


11 צפייה בגלריה
נפילה של רקטה רקטות טיל טילים ב באר שבע מבצע שומר החומות 1
נפילה של רקטה רקטות טיל טילים ב באר שבע מבצע שומר החומות 1
פגיעת טיל בבאר שבע
(צילום: חוסיאס מונטנגרו)

06:42 - המשטרה מעדכנת כי "פריט רקטי" פגע בבניין מגורים בבאר שבע. לא דווח על נפגעים בגוף.
06:29 - אזעקות צבע אדום נשמעו בכפר עזה ובסעד שבשדות נגב ובשער הנגב.
06:16 - הירי התחדש כעבור שעתיים: אזעקה נשמעה בבאר שבע וביישובי המועצה האזורית בני שמעון.
05:53 - דובר צה"ל מסר כי מטוס קרב תקף אתר של המודיעין הצבאי של חמאס בצפון רצועת עזה.
04:35 - כלי טיס של צה"ל תקף עמדות נוספות של חמאס לשיגור רקטות, בחאן יונס ובעיר עזה. בנוסף, חוסלו שתי חוליות מחבלים של חמאס ברצועה. בצה"ל ציינו כי לתקיפות סייע "מודיעין מדויק".
04:21 - אזעקות צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון.
04:15 - הזרוע הצבאית של חמאס לקחה אחריות על השיגורים האחרונים לעבר אשדוד ובאר שבע. לפי הודעתה, המטחים הינם "תגובה לתקיפת הבית במחנה הפליטים שאטי וכנקמה על מות השהידים בגדה".

11 צפייה בגלריה
נפילה של רקטה רקטות טיל טילים ב באר שבע מבצע שומר החומות
נפילה של רקטה רקטות טיל טילים ב באר שבע מבצע שומר החומות
(צילום: אלי אלקסלאסי)

04:06 - אזעקות בשדרות ובכמה יישובים בעוטף עזה.
04:00 - הפלסטינים מדווחים על שמונה הרוגים - שישה ילדים ושתי נשים - בהפצצה של בית משפחה בשכונת שאטי במערב העיר עזה. לפי הדיווח ברשת "אל-ג'זירה", עוד 15 נפצעו בתקיפה, שבה נהרס כליל בית של שלוש קומות.
03:40 - צבע אדום במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה.
03:32 - מטח נוסף לעבר באר שבע ויישובים בסביבה. רקטה אחת יורטה ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח.
03:22 - אותרו שתי פגיעות נוספות באשדוד, בכביש בעיר וליד הנמל - שם פרצה שריפה. אין נפגעים.
03:04 - המטחים לדרום ולשפלה נמשכים: אזעקות באשקלון, אשדוד, גן יבנה, יבנה, גדרה וקריית מלאכי.
02:55 - פגיעה ישירה בקומה השישית בבניין באשדוד. לא היו נפגעים בגוף, אך עשרה תושבים לקו בחרדה. נזק קל נגרם לכמה בתים.
02:49 - המטחים לאזור באר שבע נמשכים. אזעקה נשמעה גם באופקים.
02:40 - מטח כבד נוסף לעבר אשדוד וגן יבנה.
02:27 - מטח רקטות נוסף לבאר שבע ויישובי הסביבה. לפחות שתי רקטות מיורטות על-ידי כיפת ברזל. במקביל, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמה עמדות שיגור רקטות של חמאס ברצועת עזה, וכן עמדות שיגור תת-קרקעיות נוספות של ארגון הטרור.
02:05 - מטחים נוספים לדרום ולשפלה. אזעקות נשמעו בין היתר באשקלון, אשדוד, גן יבנה וגדרה.
01:50 - העיתונאי עמרי מניב מחדשות 13 הותקף ביפו ומצבו מוגדר קל. פורעים שברו את מראות רכבו וריססו אותו בגז פלפל. "התחילו לבעוט באוטו, שברו את המראה וריססו לי גז פלפל לתוך העין", סיפר מניב. "הצלחתי להשאיר את העיניים פתוחות, ברחתי משם, הגעתי לעמדה של מד"א ושם טיפלו בי".
01:40 - במד"א מסרו כי בעקבות המטחים לבאר שבע ואשדוד לא התקבלו קריאות על נפגעים כתוצאה מירי הרקטות. שלוש נשים נחבלו באורח קל בריצה למרחב המוגן ופונו לבית החולים סורוקה. באשדוד גבר בשנות ה-40 לחייו קיבל טיפול רפואי לאחר שהתעורר בבהלה מהאזעקה וחש בליבו.
01:12 - מטחים נוספים: אזעקות באשדוד, אשקלון, באר טוביה וגן יבנה.
01:05 - צה"ל תקף שלוש עמדות שיגור תת-קרקעיות בצפון הרצועה.
00:24 - צה"ל תקף את משרדו של ראש מנגנוני הביטחון בחמאס בשכונת רימאל בעזה.
00:24 - בקבוק תבערה הושלך לעבר בית ביפו. ילד נפצע נכווה בפניו. נבדק אם הרקע לאומני.
01:00 - אזעקה באשדוד, בגן יבנה וביישובים בסביבה. לא דווח על נפגעים.
00:44 - נעצרו שבעה חשודים בהפרות סדר בערערה שבוואדי ערה ובג'סר א-זרקא.
00:35 - מטח לעבר באר שבע, אופקים והסביבה. 9 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, אחרת יורטה; לא דווח על נפגעים.