סגור

שתי רקטות נורו אל אשקלון, כיפת ברזל יירטה אחת מהן

תושבי אשקלון נכנסו למרחבים המוגנים לאחר שאזעקה נשמעה ב-21:11. מערכת כיפת ברזל הופעלה. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. מוקדם יותר סגרה ישראל את מרחב הדיג ברצועת עזה לאחר שבלוני תבערה הציתו כ-40 שריפות בשדות יישובי עוטף עזה

שתי רקטות נורו הערב (יום א') מרצועת עזה אל אשקלון - בעיצומה של מתיחות ביטחונית והיערכות נרחבת לקראת יום ירושלים. מערכת כיפת ברזל הופעלה ויירטה את אחת הרקטות. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.
תושבי אשקלון נכנסו למרחבים המוגנים לאחר שהאזעקה נשמעה ב-21:11. אזעקת צבע אדום נשמעה גם בזיקים, יד מרדכי, כרמיה, נתיב העשרה ובמבקיעים.
השיגורים הגיעו בתום יום של אש, עשן ונזקים כבדים לשדות עבר על יישובי עוטף עזה לאחר שכ-40 שריפות שנגרמו מבלוני תבערה כובו. מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן הודיע מוקדם יותר כי בתום שורת הערכות מצב ביטחוניות הוחלט על סגירת מרחב הדיג ברצועת עזה. בתגובה להחלטה מאיימים בעזה להגביר את קצב הפרחת בלוני התבערה.

1 צפייה בגלריה
 יירוט כיפת ברזל מעל עוטף עזה בפסטיבל שדרות
 יירוט כיפת ברזל מעל עוטף עזה בפסטיבל שדרות
יירוט של כיפת ברזל. ארכיון

ההחלטה תיכנס לתוקף באופן מיידי ותימשך עד להודעה חדשה. מתאם הפעולות בשטחים אמר כי הסיבה לסגירת מרחב הדיג היא "הירי הרקטי והמשך הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, המהווים הפרה של הריבונות הישראלית". עוד אמר כי "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי מדינת ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת נגד אזרחי המדינה".
תנועת הרכבות הופסקה בין אשקלון לנתיבות בשל שריפה, אך חודשה בהדרגה בסביבות 16:00 באישור גורמי הכיבוי והמשטרה. מאוחר יותר אותר בלון עם חפץ חשוד ליד מסילת הרכבת באזור גבים.
המתיחות מורגשת גם בירושלים: כוחות משטרה עצרו מוקדם יותר שלושה חשודים במהלך הפרת סדר אלימה בכניסה לאוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים. מהמשטרה נמסר כי מאות מתפרעים יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה. שלושה שוטרים נפצעו. העימותים, החריגים מבחינת מיקומם, התרחשו בכניסה לשערי האוניברסיטה העברית - והיו מעורבים בהם פלסטינים משכונת עיסאוויה.