סגור
חיפוש

דווקא עכשיו: מיומנו של מורה יהודי בתיכון ערבי

איתי גודר, מחנך בתיכון פרר ביפו, סבור שלמרות המהומות - הנס של מורה יהודי בתיכון נוצרי עם רוב מוסלמי ממשיך להתקיים באהבה, בדאגה ובתפילה


ב-03:43 סימסה המנהלת מהא עאבד: "אנחנו בסדר, תודה לאל. איך אצלכם, איתי? תשמרו על עצמכם. אני מתפללת לשלום כולם".
דקה מאוחר יותר, הודעה נכנסת מסגן המנהל מייקל ח'ורי: "הכל טוב, אחי. רק מעצבן שאתה יוצא למדרגות ושומע את השכנים מדברים על הערבים ושצריך לחסל את כולם ביפו. ואני עוד צריך להקשיב. חחחח".
אני מוודא אצל התלמידים שהם ובני משפחותיהם בריאים ושלמים. אחרי מספר דקות שמרגישות כמו נצח אפשר להסדיר נשימה: הכל בסדר אצלם, בינתיים. למרות שאתמול זרקו בקבוק תבערה בעג'מי, היכן שרובם מתגוררים. הם ואני עדיין מאמינים שהנס הזה – מורה יהודי בתיכון נוצרי עם רוב מוסלמי – ממשיך להתקיים באהבה, בדאגה, בתפילה.

2 צפייה בגלריה
מהומות ב יפו ערביי ישראל
מהומות ב יפו ערביי ישראל
מהומות ביפו
(יאיר שגיא)


אולי שמעתם עלינו. רוב הסיכויים שלא, למרות שאנחנו כאן בסביבה כבר משנת 1882. בית הספר סן ז'וזף, המוכר גם בשם "פרר" ביפו. תיכון שקבוצה משמעותית מתלמידיו ניגשת לבחינת הבגרות שגם הילדים שלכם נבחנים בה.
נעשה את זה ברור יותר: בגרות של יהודים, אוקי? תיכון שכרגע עומד על ממוצע בגרות של 100%. תיכון שבוגריו משתלבים באקדמיה הישראלית, בציבוריות המקומית. אנשים צעירים שהכי בעולם רוצים להשתלב ומשתוקקים להרגיש שייכים.
והאמת, זה די עובד לנו. אפילו עכשיו. דווקא עכשיו.
הכותב הוא רכז פדגוגי, מחנך ומורה בתיכון פרר ביפו משנת 2017