סגור

יחד ממשיכים
מנכ"ל סודהסטרים: "כשעושים את זה כל השנה זה אמיתי"

אייל שוחט ממליץ לא לערב פוליטיקה, "על החיים ביחד צריך לעבוד כל יום"

מבין 3,000 עובדי סודהסטרים שליש הם בדואים, תושבי מזרח ירושלים, פלסטינים, חרדים ואתיופים. "אצלנו דו־קיום זו אג'נדה אמיתית", אומר מנכ"ל החברה אייל שוחט. ולא רק עכשיו כשיש מתיחות או מהומות. כבר לפני שנים, הוחלט בחברה שעל כל מוצר שלנו מוטבע דגל ישראל מעליו הכיתוב: "יוצר על ידי ערבים ויהודים שעובדים בהרמוניה". אנחנו מתייחסים בכבוד לכולם. רק בשבוע שעבר קיימנו ארוחת איפטר גדולה. במפעל שלנו בלהבים, יש גם מסגד וגם בית כנסת כי אנחנו מכבדים את חופש הדת של כולם. הסוד הוא לכבד אחד את השני, זה חלק מהדנ"א של החברה. המסר של כל המנהלים הוא להתנהג אל כולם כבני אדם".
1 צפייה בגלריה
אייל שוחט מנכל סודה סטרים סודהסטרים
אייל שוחט מנכל סודה סטרים סודהסטרים
אייל שוחט מנכ"ל סודהסטרים
(צילום: תומי הרפז)
שוחט מציין שגם בימים האחרונים כלל עובדי החברה הגיעו לעבודה והתנהלו במנותק ממה שקורה ברחובות הערים: "מתנהגים רגיל. לא עצרנו פעילות ועבדנו כתף אל כתף. כשהמשבר התחיל, היה חשש, כי למרות שהחברה שלנו היא אי של שלום ראינו מראות קשים דרך כלי התקשורת קיימנו ישיבת הנהלה עם מנהלי המפעל והחלטנו להיות קרובים יותר לעובדים בפסי הייצור ובפינות העישון ולשמחתי, לא היו דברים חריגים. העובדים שומרים על הבית ומשאירים את הפוליטיקה מחוץ לגדרות המפעל
עם פרוץ המהומות, שוחט גם שיגר מכתב בעברית ובערבית לכל עובדי החברה ובו הדגיש את החשיבות להיות סבלנים וסובלניים, בין השאר כתב: "אנחנו רואים את התמונות שמגיעות מלוד, מבת ים ומטבריה ומתקשים להאמין. אנחנו יודעים שהמציאות יכולה להראות אחרת. שאסור לתת לקומץ מתפרעים להרוס בשביל כולם. שזה הזמן שלנו להראות לכולם שאפשר לחיות ביחד".
שוחט מספר שאחרי ההודעה ששלח, החלו העובדים להעלות ספונטנית ברשתות החברתיות קריאות לדו קיום. "דווקא זה שלא מתעלמים אלא מעבירים מסרים מקרבים, עוזר. העובדים התארגנו וקיימו הפגנה משותפת לדו קיום בצומת בית קמה "כשעושים את זה כל השנה וזה אמיתי, רואים פירות".