$
בארץ

ועדת כספים אישרה קיצוץ בתקציב הסיוע למחוסרי דיור

האוצר ביקש לקצץ 24 מיליון שקל בסיוע למחוסרי דיור וכן 22 מיליון ב״סיוע המיוחד״ של משרד השיכון. האישור בכפוף להודעת האוצר שהסכום שקוצץ יוחזר בתקציב 2014

רוני זינגר 11:4224.12.13

ועדת הכספים בכנסת אישרה הבוקר (ג') בקשה של האוצר לקצץ 24 מיליון שקל מתקציב הסיוע למחוסרי דיור וכן קיצוץ של 22 מיליון ב״סיוע המיוחד״ של משרד השיכון.  

האישור התקבל לאחר דיון סוער סביב הבקשה, וסוכם כי האישור יינתן בכפוף לקבלת תשובה מהאוצר שהסכום שקוצץ יוחזר בתקציב 2014 לסיוע למחסורי הדיור במשרד השיכון.

 

ח"כ דב חנין (חדש), שאינו חבר ועדת הכספים, השתתף גם הוא בדיון ופנה לחברי הוועדה: ״טוענים שאין כסף והנה אנחנו רואים שיש כסף שלא נוצל. האנשים צריכים את הכסף הזה, מדובר לא פעם בעניין של חיים ומוות ואני מציע לוועדה לא לאשר את הסעיף הקטן הזה שהוא באמת סכום קיצוץ של כבשת הרש, וזה יעזור לכמה מחוסרי דיור. אני פונה למצפונה של הוועדה שלא לאשר את הסעיף הזה״.

 

הפגנת מחוסרי דיור (ארכיון) הפגנת מחוסרי דיור (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

גם חבר הוועדה ח״כ רובי ריבלין (ליכוד) הצטרף לדברים והוסיף: ״ברמה העקרונית אסור לנו לפגוע בשום פנים בתקציב למחסורי דיור. אנחנו מבקשים לאשר את העברת הכספים שנותרו לשנה הבאה על מנת לאפשר הגדלת התקציב כדי שלא ילך לאיבוד. חובתנו כחברה לדאוג למחוסרי הדיור וחובתנו לא לאשר את הבקשה הזו ולשמר את ה-24 מיליון השקלים האלה״. גם ח"כ סתיו שפיר (עבודה) התנגדה לאישור הסעיף כפי שהוצג.

 

בדיון השתתפה גם מחוסרת דיור שסיפרה לחברי הוועדה על הקשיים איתם מתמודדים מחוסרי הדיור ומחתה על הכוונה לקצץ מהסיוע להם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x