$
מעסיקים

מנכ"לים מהבית

"אני אוהבת שאפשר לברוח לכמה דקות לים בזמן העבודה מהבית"

קרן לוי, מנכ"לית Payoneer מחקר ופיתוח הייתה טסה פעם בשבוע לפני משבר הקורונה. היום היא מאמינה שאפשר לטוס פחות ולהשיג את אותן המטרות. מרבית עובדי החברה עובדים מהבית אבל היא מגיעה למשרד לפחות שלוש פעמים בשבוע: "חסרים לי האנשים, הדינמיקה שיש במשרד, אז אני מגיעה כדי לנצל את הרגעים שאני יכולה להיות עם מי שנמצא פה"

מעין מנלה 16:3601.01.21
את קרן לוי, מנכ"לית פיוניר מחקר ופיתוח ו-COO פיוניר אינק, אפשר למצוא שלושה ימים בשבוע לפחות במשרדה בפתח תקווה, למרות שמאז פברואר מרבית עובדי החברה הגלובלית עובדים מהבית. "מאוד מהר עברנו לעבודה מהבית כי יש לנו משרדים ב-24 מדינות שונות בעולם. לחלק גדול מהעובדים זה לא היה שינוי דרמטי כי הרבה מהם מנהלים בכל מקרה שיחות מרחוק ובכל זאת, יש ערך גדול להיות קבוצה של אנשים בחדר אחר, לעלות במעלית עם אנשים ולהציג את עצמך, ללכת למטבחון להכין קפה ולעשות את השיחות האלה שבסוף מולידות בריינסטורמינג וגם פשוט מגע אנושי. למדתי על עצמי בתקופה הזאת שאני אוהבת את האנשים שאני עובדת איתם, שחסרה לי הדינמיקה שיש במשרד ושאני צריכה אנשים סביבי", היא אומרת.

 

מה את אוהבת בניהול החברה מרחוק? בעבודה מהבית?

"יש משהו אישי שאני אוהבת וזה לראות את הילדים שלי בנקודות בזמן שלא הייתי רואה אותם אחרת. אני אוהבת גם לראות אותם מתבגרים במיוחד בשנה האחרונה שהייתה שנה של התבגרות מואצת ועד כמה הם מקבלים על עצמם את השינויים. אני אוהבת את העובדה שאני יכולה גם לפעמים 'לגנוב' בריחה של כמה דקות לים. ומצד שני אני כאן, במשרד. אני בוחרת לפחות שלושה ימים בשבוע כן להגיע לפה כדי לנצל את הרגעים שאני יכולה להיות עם אנשי צוות שנמצאים פה במשרד וגם להתאוורר, להתקלח, להתלבש, לצאת מהבית".

 


 

 

ספרי לי על החלטה משמעותית שלא היית מקבלת לולא הקורונה.

"הטיסה האחרונה שהייתה לי הייתה בפברואר. בדיוק רכשנו חברה לפני ההתפרצות הגדולה של הקורונה, חתמנו על העסקה בפברואר ומאז גם לא יכולנו לראות אותם כי החברה בגרמניה. אחד הדברים ששמתי לב השנה זה כמה מתח הכניסו הטיסות שלי גם בתוך הבית וגם כמה זה קשה וקשוח כמעט כל שבוע לסוע לכמה ימים. אז אחת ההחלטות שלי השנה זה לשמור על מודל שהוא כמה שיותר היברידי. לגמרי אפשר לטוס פחות וכנראה גם להשיג את אותן המטרות".

 

במהלך משבר הקורונה, מאז חודש מרץ, גייסה חברת Payoneer 400 עובדים חדשים, רובם בישראל כאשר תהליך הגיוס והקליטה נערך מרחוק. "קשה לאנשים לקבל החלטה לעזוב את מקום העבודה שלהם ולהתחיל במקום אחר כשאין להם ודאות איך יהיה תהליך האונבורדינג, איך תהיה הקליטה וכמה מגע או אפילו היכרות יהיו להם עם המנהלים החדשים. החיבור לחברה שאתה עובד בה ולערכים שלה הם קריטיים לעובדים. אחד הדברים שאנחנו עושים כדי לנסות להקל על העובדים וגם על המנהלים מול העובדים החדשים זה שבכל יום שני אנחנו עושים קליטה של עובדים חדשים. המטרה היא להפגיש אותם יחד שיראו את הקבוצה מסביבם ולכל אחד מהם יש חונך שפוגש אותם בתחילת היום ובסופו. נורא חשוב לנו שהמנהל יפגוש אותם ביום של הקליטה אז המנהלים מגיעים כדי לפגוש את העובדים החדשים".

 

קרן לוי, מנכ"לית Payoneer מחקר ופיתוח, ו-COO פיוניר אינק קרן לוי, מנכ"לית Payoneer מחקר ופיתוח, ו-COO פיוניר אינק צילום: עמית שעל

 

 

מהם הפתרונות הטכנולוגיים שהטמעתם בארגון כדי לאפשר עבודה אפקטיבית מהבית גם לך וגם עבור כלל העובדים בארגון?

"יש לנו משרדים גם בסין וגם בהונג קונג אז הרגשנו את הקורונה די מהר. בסין ובהונג קונג בינואר כבר היינו צריכים להתחיל להעביר אנשים הביתה ודי מהר הוקם צוות קורונה שעבד וצייד את כל העובדים שלנו בלפטופים, דאג לכניסה מאובטחת, כי בסוף אנחנו גם מוסד פיננסי ודאג למי שצריך שנתגבר לו את הקליטה מהבית ואת האינטרנט כך שהיום כולם נמצאים במצב שהם יכולים להתחבר על כל המערכות שלנו מרחוק. גם עובדי מיקור חוץ שיש לנו העברנו אותם בפיליפינים לעבוד מהבתים אז זה נתן לנו קצת ייתרון בשבועות הראשונים אבל בעצם פתרנו את הנושא בן לילה. קצת מפתיע כמה זה היה קל".

 

מה את חושבת שיקרה ביום שאחרי המגיפה?

"אני חושבת שאנשים נורא ינסו לאזן. אני יכולה להגיד שאחד הדברים שפיוניר עשתה המון זה כנסים, נסענו בעצם לפגוש לקוחות שלנו ויזמנו כנסים ב-200 מדינות שונות בעולם. מצד אחד אנחנו רואים איך חלק מהפלטפורמות הטכנולוגית מאפשרות לנו לעשות את זה באונליין, ומצד שני לפני שבוע היה כנס ראשון שלנו בסין, אמיתי והגיעו אלפי עסקים סינים . כשהגיעו התמונות מהכנס כולם הסתכלו על עליהן בכמיהה וגעגועים. אז אני חושבת שהשילוב, הגמישות גם הגמישות המחשבתית, גם הטכנולוגיה שכאן בכל מקרה - השילוב הזה הוא משהו שיהיה כאן כדי להישאר".

 

 

לסדרת מחשבי המנכ"לים.יות של לנובו >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x