$
מחפשי עבודה

ביום שאחרי המגיפה, העובדים חוששים מאובדן הגמישות

סקר של למעלה מ-8,000 עובדים משמונה מדינות שנערך על ידי ManpowerGroup מצא שרוב העובדים סבורים שמשבר הקורונה מסמל את תום עידן העבודה במשרה מלאה מהמשרדים. "לשמחתנו רק חלק קטן מהאוכלוסייה יידבק בנגיף הקורונה, אך 100% מאיתנו יושפעו ממנו"

מעין מנלה 12:3101.11.20

משבר מגפת הקורונה מסמן את תום עידן ה-9:00 עד 17:00 – העבודה במשרה מלאה מהמשרדים חמישה ימים בשבוע, כך סבורים 43% העובדים, שרובם אגב מעדיפים שלושה עד ארבעה ימי עבודה בשבוע. הנושא המטריד ביותר את העובדים הוא החזרה לדרך העבודה הישנה, וכפועל יוצא מכך אובדן הגמישות שזכו לה בעבודה מהבית. עוד נמצא כי נוכח אי הוודאות הכלכלית, הדבר החשוב ביותר לעובדים הוא ביטחון תעסוקתי כאשר 9 מתוך 10 עובדים מציינים שהדבר החשוב להם ביותר הוא שמירה על משרתם.

 

"מה שהתחיל כמשבר בריאות התפתח למשבר כלכלי וחברתי. לשמחתנו רק חלק קטן מהאוכלוסייה יידבק בנגיף הקורונה, אך 100% מאיתנו יושפעו ממנו" אומר אמנון רדר יו"ר ManpowerGroup ישראל "הנתונים מראים לנו כיצד מרגישים העובדים ברחבי העולם לגבי החזרה למקום העבודה – דואגים לבריאותם ולביטחונם התעסוקתי, ויחד עם זאת שואפים לגמישות שתאפשר להם איזון טוב יותר בין חיי העבודה לחיים האישיים. אותם ארגונים שמתעדפים רווחה רגשית וגמישות ויחד עם זאת מפגינים השפעה חברתית בזמנים קשים יהיו אלה שימשכו וישמרו את הטאלנטים הטובים ביותר ועובדיהם יהיו בטוחים בעצמם, בריאים ופרודוקטיביים".

 

אמנון רדר אמנון רדר צילום: רז רוגובסקי

המחקר מראה כי בני דור ה-Z להוטים מאוד לחזור למשרדים על מנת להתקדם ולהתרועע עם קולגות (51%). לעומת זאת, בני דור המילניום מעוניינים בכך פחות (38%). העובדים בני דור ה-X מעריכים את השהייה במקום העבודה כדרך להתמקד ולשתף פעולה הרחק ממטלות משק הבית. עבור 34% מהם הסיבה העיקרית לחזרה למשרדים היא בילוי חברתי ושיתוף פעולה עם עמיתים.

 

גברים מעדיפים יותר מנשים לחזור למשרד. בעוד ש-46% מהגברים שמחים לחזור לעבודה מהמשרדים רק כשליש מהנשים (35%) חשות כך. נשים מדווחות שהן חשות דאגה וחשש מהחזרה לעבודה במשרד. אבות מציינים את בילוי הזמן עם המשפחה כיתרון עיקרי של העבודה מרחוק. אמהות אינן שמחות לגבי החזרה לעבודה מהמשרד וככל שהילד צעיר יותר כך גדל החשש: 61% מהאמהות לילדים בני 0-5, 53% מהאמהות לילדים בני 6-17 ומחצית מהאמהות לבני 18 פלוס חוששות לחזור.

 

עבודה במשרד, ארכיון עבודה במשרד, ארכיון צילום: שאטרסטוק

 

אחד הדברים שעשו הסגרים שהוטלו בעקבות התפרצות הקורונה הוא ההבחנה בין עובדים חיוניים ולא חיוניים. בתוך קטגוריית העובדים החיוניים ישנם גם בעלי מקצוע רבים שאינם זוכים לשכר גבוה כמו עובדי סיעוד, שליחים, פועלי ייצור ועובדי מרכולים. 76% מהעובדים שהשתתפו בסקר סבורים כי יש לשלם שכר גבוה לעובדים חיוניים בעת משבר ו-25% סבורים כי להמשיך לעשות זאת גם בתום המשבר.

 

הסקר, שנערך במהלך חודש יוני השנה מצא גם כי אחד הגורמים המכריעים בחזרת עובדים למשרדים הוא אמון במעסיקים. הסיכוי שאנשים ייתייחסו בחיוב לחזרה למשרדים גדול פי 2 בקרב אלו שסומכים על מעסיקיהם שידאגו לבריאותם מאלה שאינם בוטחים במעסיקים (44% לעומת 23%). יחד עם זאת, יותר מאחד מתוך שלושה עובדים אינם סומכים על מעסיקם שיקבל את ההחלטה הנכונה בכל הקשור לבריאותם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x