$
מחפשי עבודה

חברת החשמל, Wix וסיטי - הזדמנויות תעסוקה והכשרה מקצועית בזמן המשבר

בחברת החשמל הגבירו את מאמצי הגיוס, בחברות כמו Wix ומרכז הפיתוח של סיטי לא עוצרים מתוך אמונה שההייטק יהיה הראשון להתאושש - בצל משבר הקורונה יש עדיין חברות שמגייסות עובדים לעבודה מיידית וכאלה שאפילו מגבירות קצב. בנוסף, אפשר לנצל את הזמן בסגר או בבידוד לשידרוג הכישורים החיוניים לקידום הקריירה. ריכזנו עבורכם כמה דרכים להפוך לימונים ללימונדה

מעין מנלה 15:1506.04.20

משבר הקורונה הוביל לפיטורים והוצאה לחופשה ללא תשלום של מאות אלפי עובדים בישראל. אלפי עסקים קטנים מצאו את עצמם נאלצים לסגור את שעריהם ונותרו ללא תעסוקה וללא פרנסה. אבל גם בתוך הסערה והמשבר יש מעט נקודות אור. עבור אותם אנשים שמחפשים עבודה בין אם זמנית, כהשלמת הכנסה או קבועה, ריכזנו כמה הזדמנויות תעסוקה מחברות שממשיכות לגייס כרגיל ואפילו כאלה שמגבירות את קצב גיוס העובדים. כל המשרות הן מיידיות או לזמן הקרוב ותהליכי ההכשרה הגיוס הותאמו להנחיות משרד הבריאות ולתקנות.

 

בנוסף, התקופה הזאת בה אנחנו בבית, לפעמים ללא תעסוקה או תעסוקה חלקית יכולה להפוך להזדמנות לשדרג את הכישורים הנחוצים לקידום הקריירה ואת והיכולות המקצועיות.  עבור אותם אנשים שבחופשה ללא תשלום או שסתם רוצים לנצל את המשבר לשידרוג היכולות והכישורים, מספר חברות ובתי ספר מקצועיים מציעים הכשרות אונליין דווקא בימים אלה.

 

החברות שמגייסות עובדים בצל המשבר:

 

חברת החשמל

חברת החשמל תגייס 80 עובדי רשת וחיבורי חשמל לבתים מיד עם צאת חג הפסח. החברה תגייס עובדים שלהם הכשרה מתאימה לביצוע חיבור חשמל לבתים. העובדים יעברו את המיונים בצורה שונה מהרגיל - את הראיונות הפרונטליים יחליפו ראיונות מקצועיים בצילום חי באמצעות פלטפורמת הוואטסאפ וה-Zoom, את מכוני הגיוס החיצוניים ימירו מבחנים אינטרנטיים הבודקים ידע טכני בזמן קצוב לביצוע משימות נדרשות בעבודת הרשת ותהליכי הקליטה יותאמו במלואם למציאות החדשה. עם סיום הליך הגיוס וקליטת העובדים הם יעברו קורס של חודש בכפוף להנחיות של משרד הבריאות.

 

"בשעות קשות אלו, כשהעולם כולו מצוי בחוסר ודאות ונתוני האבטלה במשק עולים מדי יום - אנו פונים לכל מחפשי העבודה שעומדים בתנאי הסף לגשת למיונים בתפקידי שטח מאתגרים ומספקים שהם ברי משמעות ואופק תעסוקתי - בחירום ובשגרה", אמר עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל.

 

 

 

חצי חינם

רשת חצי חינם מגייסת כ-600 עובדים חדשים למחלקות הרשת, בעיקר עבור מחלקת האונליין.  לרשת דרושים נהגים/ות למחלקת המשלוחים, מקלטים/ות, קופאים/ות, נציגי שירות לקוחות, וסדרנים/יות.

ניתן לצור קשר עם שירן מנהלת משאבי אנוש ולהגיש קו"ח:

054-600-0555

shirand@hazi-hinam.co.il

 

תן ביס

חברת תן ביס מגייסת 400 שליחים באופן מיידי בגוש דן, פתח תקווה ובקעת אונו, הרצליה ורמת השרון, הוד השרון וכפר סבא ונתניה. דרישות הסף לקבלה הן אנשים מעל גיל 18 בעלי רישיון נהיגה. בשל דחיפות הגיוס מתמקדים כעת בבעלי כלי רכב אישיים (אופניים/קורקינט חשמלי/קטנוע) אך ינסו לספק כלים של החברה גם לאלו שאין ברשותם כלים אישיים.

 

"גם בצל משבר הקורונה למעלה מ-70% מהמסעדות מספקות כיום ארוחות באמצעות משלוחים של תן ביס. לאור העלייה הדרמטית בביקוש למשלוחי ארוחות עד הבית לצד מספר פניות הולך וגדל ממסעדות ובתי עסק נוספים המבקשים להצטרף למערך המשלוחים של תן ביס ובמקביל אנו נערכים לגייס לשירותינו 400 שליחים נוספים באופן מיידי (גוייסו כבר מאות). חשוב להדגיש כי לא כמו בחברות משלוחים אחרות, השליחים שלנו מועסקים כשכירים בחברה, מתוקף כך מוענקים להם תנאים סוציאליים מלאים, לצד תעריף שעתי גבוה במיוחד, שבאזור ת"א יכול להגיע גם ל-80 שקל לשעה בשעות העומס", אומרת נורית שקד , מנכ"לית תן ביס.

https://www.takeaway.com/drivers/il

 

עזריאלי.קום

אתר הקניות אונליין של עזריאלי מגייס עובדי מרכז לוגיסטי, נציגי שירות ואנשי פיתוח. "בשבועיים האחרונים גייסנו כ-20 עובדים מגייסים עובדי מרלו״ג נציגי שירות ואנשי פיתוח נוספים למרכז הלוגיסטי שלנו והגדלנו את טווח שעות הפעילות שלו. בנוסף חילקנו את המשמרות במרכז הלוגיסטי לשתי משמרות שונות, על מנת לשמור על הוראות משרד הבריאות ועל מנת להצליח להעניק מענה מהיר יותר לביקושים הרבים, תוך שמירה על רמת שירות מיטבית.

מבחינת ההזמנות אנו רואים גדילה בכמות ההזמנות וגם בגודל הסלים. עשרת המוצרים המוזמנים ביותר באתר כולם בתחום הפארם אך יחד עם זאת, מרבית הלקוחות עברו בימים האחרונים מהצטיידות חירום, לרכישת מוצרי פנאי שינעימו את הזמן למשפחה בבית", אומר עופר ירום, מנכ"ל עזריאלי.קום.

הגשת מועמדות במייל inbalh@azrielidigital.com

 

 Quik

חברת Quik מגייסת עובדים לתפקידי שליחים ומלקטים. לאור המצב והביקוש הגדל גייסו בחברה כ-200 עובדים וממשיכים לגייס כדי לשמור על מערך משלוחים תקין שיעמוד בדרישות. החברה מחפשת בעיקר מלקטים וניתן להגיש מועמדות בטלפון - 079-5599496 או במייל Avigail@quik.co.il

 

Wolt

בימים האחרונים ולאור הביקוש ההולך וגובר של הישראלים למשלוחים, החלו בוולט בגיוס מאות שליחים. כרגע בחברה למעלה מאלפיים שליחים והמספרים רק הולכים וגדלים. את המשרות החדשות מאיישים בין היתר אנשים אשר איבדו את מקום עבודתם המרכזי בשל המצב. השליחים החדשים עוברים הכשרות אונליין לצד גיוס השליחים, נוספו גם עשרות מסעדות לשירות ובוולט ממשיכים לקבל פניות רבות בבקשה להצטרף לאפליקציה.

 

השליחים המגוייסים, עוברים הדרכות באופן וירטואלי (הדרכות שבעבר היו מועברות במשרדי החברה) ובמהלך העבודה עם המסעדות, במקום שנציגי וולט יגיעו פיזית למסעדה, שולחים להם את כל הציוד ומדריכים אותם וירטואלית. עוד טרם יצאו ההגבלות החדשות, השיקה וולט העולמית פיצ'ר חדש בו ניתן לסמן כי ברצונך שישאירו לך את המשלוח מחוץ לדלת. כמו כן, החברה יצאה בתוכנית פיננסית לסיוע לשליחים העצמאים שייכנסו לבידוד, התוכנית החדשה תעודד שליחים לקיים את חובת הבידוד בכך שתאפשר הכנסה גם לשליחים שלא יוכלו לעבוד לאור המצב.

 

השכר הממוצע הוא 80 ש"ח לשעה, כמובן שתלוי בכמות המשלוחים ביום.  

שליח של גט דליברי, מגייסים שליחים שליח של גט דליברי, מגייסים שליחים צילום: גט דליברי

 

Gett Delivery

שירות המשלוחים של חברת Gett המאפשר משלוחים של הכל מדלת לדלת לקוחות פרטיים ועסקיים גם כן מגייס לשירותו אלפי שליחים עקב הביקוש הגובר. השירות מבצע אלפי משלוחים בכל יום בפריסה ארצית והחברה מגייסת שליחי רכב וקטנוע. על מנת להצטרף למערך השליחים יש להיות בעלי רכב או קטנוע ולעבור הכשרה של החברה. התשלום מתבצע לפי קילומטר, שעה ביום ואיזור והממוצע הוא 80 שקלים לשעה לשליח.

 

ורביט

ורביט היא חברת תמלול טכנולוגית, אשר משתמשת בבינה המלאכותית בשילוב עם בינה אנושית על מנת לספק פתרון חכם ומהיר לתמלול מקצועי. טכנולוגיה של ורביט מיושמת אצל למעלה מ-150 לקוחות מתחומי האקדמיה והמשפט, בניהן האוניברסיטאות הגדולות בעולם דוגמת הרווארד וסטנפורד. לחברה יש קהילת מתמללים המונה כ- 15,000 מתמללים בלמעלה מ 30 מדינות בעולם. המעבר המסיבי לשימוש בפלטפורמות אונליין במגוון תחומים, הביא לעליה דרמטית בצורך לתמלול. לכן ורביט תגייס אלפי מתמללים, שיועסקו כפרילנסרים ויתוגמלו לפי דקת תמלול בין 2.5-3 שח לדקה. דרישות קבלה הן מעבר מבחן אינטרנטי, כשתחילת העבודה מיידית לאחר מכן. "אנחנו מקווים שהמשבר יעבור במהרה ונוכל לחזור לשגרה" אומר תום ליבנה, מנכל ומייסד החברה, "אני מקווה שההרשמה לעבודה אצלנו תקל במעט את המצב. אנחנו עובדים קשה כדי לספק כמה שיותר עבודה לכולם".

 

שוז אונליין (shoesonline.co.il)

אתר קניות האונליין הישראלי, שוז אונליין (ShoesOnline), מגייס 10 עובדים באופן מיידי וחמישה נוספים לרבעון הקרוב. המשרות הפתוחות הן לתפקידים של ניהול תוכן באתר, נציגי שירות לקוחות , מלקטים ואורזים לעבודה במשמרות. משבר הקורונה פגע פגיעה קשה בחנויות הפיזיות, אבל ייצר הזדמנות לחנויות האי-קומרס. הבידוד הביתי, סגירת החנויות והקניונים וביטול של ירידי מכירה גדולים שהותירו ספקים עם מלאי של סחורה שאינם מצליחים למכור אותה, הביאו לגידול של למעלה מ- 50% בכמות ההזמנות באתר הקניות הישראלי.

ראיונות העבודה מתנהלים כרגע בשיחות וידאו, תהליך הקליטה של מנהלי תוכן ונציגי שירות לקוחות - הכשרה בבית העובד בכפוף להנחיות משרד הבריאות, קליטה של מלקטים ואורזים - כרגע מגיעים למחסני החברה בנתניה, כל עוד המדינה מאשרת משלוחים.

 

כצט

חברת התרופות והפארמה "כצט" מחפשת עובדים למפעלי החברה בקרית מלאכי, למשרות קבועות של כימאים, פורמולטורים, מזכירת מפעל זמנית, מהנדסים, ראשי צוותים, מבקרי איכות ועובדי ייצור. העבודה היא מיידית ובמקרים מסוימים פתוחה גם לעובדים ללא ניסיון. לפרטים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של החברה: www.cts.co.il

 

קבוצת More

 קבוצת הייזום והבנייה More מגייסת כעשרה עובדים לתפקידים מגוונים חלקם במטה החברה וחלקם באתרי הבניה. חלק מהמשרות הפנויות פנויות כוללות מנהל פרוייקט יזמי, קניין רכש בכיר ורכז גיוס ורווחה. הראיונות למשרות בקבוצה מתקיימים בימים אלה ב-Zoom.

לפניות וקורות חיים: Matank@hmg.co.il

 

MakeOver

חברת הבנייה המתקדמת MakeOver מחפשת עובדים מקצועיים בענף השיפוצים לעבודות בנייה במיידי. כמו כן החברה קולטת עובדים ללא ניסיון ותכשירם מתוך רצון לערבות הדדית. המשרה לתקופה לא מוגבלת ולמינימום של חודש ימים. לפרטים: office@make-over.co.il

 

הזדמנויות בהייטק

 

Wix

וויקס ממשיכה לגייס גם בימים אלו בתהליכי מיון וקליטה מרחוק, על מנת לתמוך בלקוחות, בפעילות החברה ובמועמדים פוטנציאליים. לחברה יותר מ- 150 משרות פתוחות בישראל בתפקידי פיתוח, ניהול מוצר, שירות לקוחות, שיווק, עיצוב, כתיבת תוכן ותרגום.

 

דרך הגיוס של וויקס מעודדת מועמדים מרקעים מגוונים להגיש מועמדות. בחברה לא דורשים השכלה פורמלית או ניסיון בחברות אינטרנט בלבד, ואינם מתבססים על תארים אקדמיים או על שפת תכנות ספציפית. הליך הגיוס מוכוון לתת הזדמנויות לא.נשים שקורות החיים שלהם.ן אינם סטנדרטיים, כאשר הדגש הוא על כישורים, יכולת למידה, מוטיבציה, והתאמה לתרבות החברה.

 

מרכז הפיתוח של סיטי

במרכז החדשנות של סיטי ממשכים גם בימים אלה לגייס עשרות עובדי טכנולוגיה. בסיטי אומרים כי סיטי העולמית מעניקה חשיבות רבה ואסטרטגית למרכז הפיתוח הישראלי.

במרכז מסבירים כי הגיוסים נעשים גם בתקופה כזאת משום שהם חושבים כי למרות נזקי הקורונה,הם מקווים ששוק ההייטק הישראלי והעולמי יתאושש במהרה ויוביל את ישראל ליציאה מהמשבר ומתוך אקט של סיוע לקהילה הם החליטו להמשיך את הגיוסים כרגיל. בנוסף, סיטי מתכוונת גם להתחיל את המחזור ה-10 של אקסלרטור הפינטק שלה, כפי שתוכנן. בתכנית ההאצה של סיטי ישתתפו בקרוב 10 חברות פינטק 

קורות חיים ל: innovate@citi.com  

 

Salesforce

סיילספורס, ענקית הענן וה-CRM ממשיכה לגייס עובדים למגוון רחב של משרות במרכז הפיתוח של החברה בישראל, בדגש על תחומים כמו מודיעין שיווקי מבוסס ביג-דאטה ומופעל על ידי בינה מלאכותית (AI-powered big-data marketing intelligence), ניתוח מידע באמצעות בינה מלאכותית (AI analytics), טכנולוגיית קול (Voice Technology), פתרונות אבטחה ושירותי שטח (security and field service solutions). החברה מציעה כ-100 תפקידי פיתוח שכבר זמינים באתר, כולל בין היתר משרות מהנדסי Big Data, Front-End, Backend, Fullstack, Scala Engineer, Security Engineer, DevOps Manager, QA.

"בתקופה הנוכחית, יותר מתמיד, אנחנו מגייסים מפתחים שמחפשים את האתגר הבא שלהם ורוצים לעבוד בסביבה דינמית ומהירה, על טכנולוגיה שבאמת עוזרת לאנשים", אמר אפי כהן, מנכ"ל מרכז ופיתוח סיילספורס ישראל.

 

פייסבוק

מרכז הפיתוח של פייסבוק ישראל ממשיך בגיוס מואץ של עובדים שיאיישו יותר מ-100 משרות. תהליכי הראיון מתקיימים באמצעות הווידאו וכך גם תהליכי הקליטה של עובדים חדשים, שנמשכים כמה שבועות. כל עובד חדש מקבל לביתו את כל הציוד הדרוש לו לעבודה מרחוק.

בין המשרות בפייסבוק ישראל ניתן למצוא מנהלי פיתוח מנוסים בתחתומים של בינה מלאכותית ו-Machine Learning; מעצבי מוצר בתחתומים של חוויית משתמש, UX, UI ומנהלי מוצר בעולמות של B2C. בנוסף החברה מגייסת גם סטודנטים למשרות התמחות בתחומים של עיצוב מוצר ומחקר של בינה מלאכותית.

 

לייטריקס

חברת לייטריקס מונה כיום כ- 350 עובדים במטה בירושלים, ובמרכזי הפיתוח בחיפה ובלונדון. חרף משבר הקורונה, החברה ממשיכה לגייס למשרות פיתוח ספציפיות: מפתחי אנדרואיד ומפתחי Web.

נכון להיום, לייטריקס מגייסת 4 מפתחי Front End ו- Back End לצוות ה- Web, ובנוסף 4 מפתחי אנדרואיד, כאשר החלוקה היא לשני מפתחים בכירים ועוד שני מפתחים ג׳וניורים. כאדפטציה למצב החדש עימו כולנו מתמודדים החברה עורכת כעת ראיונות טלפוניים וראיונות בזום.

מבחינה טכנית, החלק של כתיבת קוד בראיונות זום נעשה על ידי שיתוף מסך ופתיחת מעבד התמלילים של המפתחים, סביבת פיתוח או כתבן שמותאם לכתיבת קוד.

 

AllCloud

אולקלאווד, חברת פתרונות הענן ממשיכה לגייס עובדים כרגיל וכרגע מגייסת עשרות עובדים. לחברה 260 עובדים במשרדיה בצפון אמריקה , אירופה וישראל והיא מגייסת כרגע עשרות עובדים, בעיקר אנשי Salesforce - ארכיטקטים ומיישמים, אנשי AWS ואנשי מכירות טכנולוגיים.

את כל המשרות הפתוחות ניתן למצוא בכתובת : https://allcloud.io/careers/

 

Autodesk

ענקית התוכנה Autodesk (אוטודסק), מובילה עולמית בפיתוח פתרונות תוכנה דו ותלת מימדיים לתחומי התכנון, העיצוב, ההנדסה ממשיכה לגייס עשרות מתכנתים בישראל. גם בתקופה המאתגרת הזו, ענף הבניה בעולם, כמו בארץ הוגדר כמגזר חיוני. בין אם בניה של בתי חולים, שדות תעופה, בנייני משרדים ודיור על מנת לעמוד בדרישה ההולכת וגדלה של האורבניזציה. אוטודסק ממשיכה להשקיע מאמצים ומשאבים רבים במתן מענה לצרכים אלו. היום יותר מתמיד חברות תכנון ובנייה זקוקות למערכות אלו על מנת לאפשר ניהול וביצוע מרחוק ולייעל את התהליכים ככל האפשר על מנת לחסוך בטעויות ותקלות שגורמות לעיכובים רבים בלוחות הזמנים ומשפיעות על תקציב הפרויקט וחמור מהכל - חיי אדם.

 

בין המשרות המוצעות: Sr. BackEnd Developer,Senior UX Designer ,Data Analyst, Senior Fullstack Developer, Senior Android Developer, Senior iOS Developer, Principal BackEnd Engineer, Office Operations Manager, Senior FrontEnd Developer, DevOps Engineer, .Junior BackEnd Developer ועוד.

 

את רשימת המשרות המלאה ניתן למצוא בעמוד הלידנקדאין של החברה ובדף הייעודי לכך:

Http://autodesk.com/#careers 

 

Forter

 

דווקא בימים אלו Forter מגבירה את מאמצי הגיוס עם עשרות משרות פתוחות ברחבי העולם כאשר שליש מהן בארץ. החברה פועלת בתחום מניעת הונאות סחר מקוון. מדי שנה מעבדת החברה עסקאות סחר אלקטרוני בשווי של יותר מ-150 מיליארד דולרים ומגינה על יותר מ-600 מיליון צרכנים בעולם מפני תרמיות בעת התשלום, השתלטות על חשבונות, ניצול לרעה של מדיניות ועוד. עם לקוחותיה של החברה נמנות ענקיות סחר מכל העולם המשתייכות לרשימת Fortune 500 כמו גם רשתות קמעוניות רבות, סטארטאפים ועוד

 

בין המשרות המוצעות: Senior Data Engineer, Head of Data Science, Senior Back-End Engineer, Precision Team, Senior Infrastructure Engineer (DevOps) ,Senior Full-stack Engineer, Mobile OS (Cyber) Researcher ועוד.

 

את רשימת המשרות המלאה ניתן למצוא בעמוד הלידנקדאין של החברה ובדף הייעודי לכך: https://www.forter.com/careers/

 

 

PlayStudios

מפתחת משחקי הסושיאל גיימינג למובייל פלייסטודיוס ממשיכה לגייס עשרות עובדים גם בימים אלו. הסטודיו התל אביבי של ענקית המשחקים האמריקאית מונה מעל 100 עובדים, אשר ממשיכים לפתח את משחקי הדגל שהחברה ובהם משחק ה- Social Casino המצליח POP! Slots. באתר החברה ניתן למצוא מגוון משרות פתוחות וביניהן: Data Scientist,Game Mate Designer , DevOps TL , Devops Business Manager Senior UA Manager

 

חברת קונטנטסקוור

חברת קונטנטסקוור מגייסת בימים אלו 9 עובדים למרכז הפיתוח בישראל, היושב ברמת גן. המשרות המרכזיות הן משרות פיתוח. עדי עשת, מנהלת הסייט בישראל ומשאבי האנוש אומרת כי "החברה החליטה להמשיך לגייס גם בימים אלה, מכיוון שאתגרי הגיוס בישראל תמיד מורכבים. החברה בגדילה וצמיחה, והביקוש לטאלנטים עולה כל הזמן. אנחנו מאמינים כי למרות המשבר והאתגרים הכלכליים סביבו נכון להמשיך במאמצי הגיוס – הביקוש לעובדים מצויינים לא נגמר אף פעם. גם לא בימים כאלה".

 

eBay

מרכז המחקר והפיתוח של eBay ישראל מגייס 20 עובדים. בין המקצועות הנדרשים:מפתחי Backend – java, מפתחי Full Stack ו-Frontend. כמו כן, יחידת המחקר של החברה מחפשת חוקרים - Applied Researcher למשרה מלאה וגם למשרות סטודנט (תואר שני ומעלה במדעי המחשב). בנוסף, מחפשים ב eBay אנשי אוטומציה מנוסים ואנשי SRE מנוסים.

כל הראיונות מתקיימים באמצעות Zoom, והחברה מקפידה שהמועמדים הרלוונטיים יפגשו כמה שיותר חברי צוות על מנת שיכירו את סביבת העבודה. למרות, המצב המשברי בארץ, כבר היום ניתנו שלוש הצעות שכר, והשבוע יקלטו שני עובדים חדשים לעבודה.

 

לינק למשרות הפתוחות:  http://bit.ly/ebay_il_career

 

Monday.com

חברת מאנדיי מגייסת בימים אלה מאות עובדים בארץ למגוון תפקידי פיתוח, מכירות, שיווק ועוד. הראיונות מתקיימים באמצעות כלים טכנולוגיים המאפשרים את התאמת התהליכים לימים אלו. מאנדיי היא פלטפורמה לניהול צוותים המחברת בין עובדים ותהליכי עבודה תוך יצירת תרבות ארגונית המבוססת על שקיפות. שווי החברה מוערך כיום בכשני מיליארד והיא אחת מחדי הקרן של הייטק הישראלי.

 

KLA ישראל

חברת KLA ישראל העוסקת בבדיקות בתעשיית המוליכים למחצה ממשיכה לגייס גם בימים אלה כ-20 עובדים לתפקידי מהנדסי אינטגרציה, מהנדסי בדיקות בייצור , מהנדסי מערכת ועוד כאשר מרבית הראיונות מתקיימיים באונליין. "השוק שלנו חי ובועט, יצרניות השבבים ממשיכות לעבוד בקצב וזקוקות למכונות המדידה של KLA" אומרת ויקי פלטניק, מנהלת משאבי אנוש ב- KLA. "אנחנו רואים כיצד הלקוחות שלנו בסין חוזרים לשגרה בהדרגה ומעריכים ששווקים נוספים ילכו בעקבותיהם. לכן, הגיוסים אצלנו נמשכים".  

ב- KLA יש היום משרות בתחומים הבאים: בוגרי תואר ראשון בפקולטות להנדסת מכונות, אלקטרוניקה, חומרים ומערכות מידע לתפקידי מהנדסי אינטגרציה ומהנדסי בדיקות בייצור. בוגרי תארים מתקדמים באלקטרוניקה, אופטיקה ופיזיקה לתפקידי מהנדסי מערכת לפיתוח, מהנדסי תעשייה וניהול, בוגרי תואר ראשון, לתכנון ובקרת ייצור. מהנדסי והנדסאי אלקטרוניקה לתפקיד מהנדס שירות ותמיכת לקוחות באתר אינטל בקרית גת.

 

מיקרוסופט

מיקרוסופט ישראל מגייסת 200 עובדים חדשים למרכז המחקר והפיתוח. בחברה מועסקים כאלפיים עובדות ועובדים והיא ממשיכה כרגיל את תהליכי גיוס העובדים באמצעות ראיונות מהבית בוידאו דרך פלטפורמת מיקרוסופט Teams. "בשנים האחרונות קצב הגידול של מרכז הפיתוח והמחקר בישראל ממשיך לגדול באופן משמעותי, וגם בימים אלו יש למעלה מ-200 משרות פנויות של מהנדסי תוכנה, מנהלי מוצר, דאטה אנליסטים ועוד, במגוון קבוצות הפיתוח השונות", אומרת מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. כל עובד שמגוייס ויש לו תאריך עבודה ייקלט וההכשרה שלו תעשה אונליין.

 

Fyber

בחברת Fyber בראשותו של זיו אלול ממשיכים לגייס למחלקות הפיתוח והמכירות. למרות המצב, בתור חברה טכנולוגית הפעילות של Fyber לא נפגעה ולמרות שכלל עובדי החברה עובדים מהבית כבר שבוע וחצי, ממשיכים בחברה לגייס למחלקת הפיתוח בישראל ומחלקות המכירות במשרדי החברה בארה"ב, לונדון ובישראל.

 

Argus

ב-Argus, חברת הסייבר בתחום הרכב, ממשיכים לגייס עובדים חדשים למרות הימים המאתגרים. בחברה, המגנה על רכבים מפני תקיפות סייבר, מגייסים עובדים ללמעלה מעשרים משרות, ביניהן ניתן למצוא: 12 משרות פיתוח (Full stack, Backend, QA, Linux Engineers); משרות מחקר סייבר-רכב; משרות שונות בתפקידי ניהול מוצר, שיווק ומכירות; מנהלי פרויקטים וכן שתי משרות נוספות לתחום התעופה

 

בחברה אומרים כי באופן טבעי רואים האטה כלשהי בקצב הגשת המועמדות ומבקשים להבהיר למועמדים פוטנציאליים כי בחברה העסקים מתנהלים כרגיל וממשיכים בתהליכי הגיוס במלוא המרץ. אלה מתנהלים בימים אלה מרחוק באמצעות שיחות וידאו עם המגייסים הרלוונטיים.

 

SciPlay

חברת הסושיאל גיימינג SciPlay, ממשיכה לגייס בקצב גבוה במיוחד למרות המצב. לחברה יש כ- 50 תקנים פתוחים בסניף הישראלי, ועוד עשרות בארה"ב, כאשר בין התפקידים המבוקשים מגוון משרות טכנולוגיות כגון Server Developer, Mobile Developer, Product Manager, Product Analyst וכן מגוון משרות שיווק וארט.

החברה, שגייסה לשורותיה בשנה שעברה מעל 120 עובדים חדשים מונה היום כ- 450 עובדים במשרדיה בישראל וארה"ב. בימים אלו ולכל הפחות עד אמצע חודש אפריל, כלל עובדי החברה עברו לעבודה מהבית. כחלק מהמהלך ובשל הצורך להתרחב באופן מידי, גיבשו ב-SciPlay תהליך ראיונות מרחוק באמצעות שיחות וידאו. כמו כן, נבנה תהליך קליטה מרחוק לעובדים החדשים שכבר הועסקו, וצפויים להתחיל לעבוד בחברה בזמן העבודה מהבית.

 

"דווקא בימים אלו השחקנים שלנו, שהרבה מהם שוהים בבית, צריכים אותנו יותר מתמיד, ואנו נמשיך לפעול בכל הכוח כדי ספק להם הנאה ורוגע בצל המצב. העברנו את כלל עובדינו לעבודה מהבית בשל הרצון לשמור על בריאותם, ואנחנו ממשיכים לפעול כרגיל עד כמה שניתן - לראיין מרחוק, לגייס, וכמובן לתמוך במשחקים שלנו", אומרת סמנכ"לית משאבי האנוש של החברה, מעין אייזנר רוזנמן.

 

סיימוטיב טכנולוגיות

חברת סייבר סקיוריטי בתעשיית האוטומוטיב, עובדת בשיתוף פעולה צמוד עם יצרני רכב, מגייסת כ-20 עובדים לתפקידים מגוונים: חוקרי חולשות, ארכיטקטי סייבר סקיוריטי, אנליסטים, מפתחי תוכנה בתחום ה-RT – Embedded.

 

בחברה נבנו תהליכי עבודה ותהליכים ניהוליים להפעלת הצוותים השונים באופן אפקטיבי ופרודוקטיבי תוך די עבודה מרחוק - מראיינים באמצעות Zoom ובעזרת פלטפורמות נוספות כמו Coderbyte . תהליך הקליטה מתנהל מרחוק. העובד החדש מגיע לקחת מחשב שכבר מותקן בכל תוכנות השיתוף והעבודה מרחוק, ומתחבר לארגון וירטואלית לעבודה משמעותית עם שיתוף פעולה וירטואלי.

 

Synamedia

בחברת ההייטק Synamedia, המפתחת טכנולוגיות מתקדמות לעולם הוידאו והטלוויזיה, מגייסים עובדים ל-33 משרות פתוחות, רובן משרות פיתוח.

בין המשרות המוצעות: Product Marketing Manager, Webinet Cyber Analyst, Technical Marketing Engineer, Development Group Manager, Senior Full Stack Engineer, DevOps Engineer, Data Engineer .

במרכז הפיתוח של החברה בירושלים כ – 650 עובדים, המפתחים את טכנולוגיות הדור הבא לאבטחה והצפנת שידורי טלוויזיה וסטרימינג, לרבות מלחמה בפיראטיות.

"שוק הוידאו והסטרימינג הוא אחד מהשווקים הצומחים בעולם והקורונה רק הגבירה את המגמה. לכן הגברנו את המאמצים לגייס עובדים מצטיינים שיפתחו טכנולוגיות פורצות דרך שיאפשרו מצד אחד את לייעל את תהליך הוידאו מקצה לקצה, ומצד שני להגן על התכנים המשודרים מפני פיראטים", אומרת יעל פאינרו, מנכ"לית Synamedia ישראל.

 

ללמוד ולשדרג את הכישורים 

 

קורסים מקוונים של מיקרוסופט

Cloud Society היא פלטפורמה חינמית שפותחה במיקרוסופט ומיועדת לאפשר לכל מי שרוצה ללמוד ולהרחיב את עולמות הידע שלו באמצעות מבחר עצום של קורסים, מסלולי לימוד להסמכות, פלטפורמת מנטורינג ואירועים אונליין. מוצעים מעל 101 מסלולי לימוד ו- 1000 קורסים לעולמות הטכנולוגיה, הענן, אבטחת המידע, הבינה המלאכותית ועוד. אלו מתאימים לכל הרמות – החל ממתחילים, מתקדמים ועד למומחים. הקורסים מיועדים למגוון המקצועות בעולם הדיגיטלי: מפתחים, מומחי IT, אנשי כספים, שיווק, מכירות, מנהלי מוצר, מנהלי פיתוח עסקי ומנהלים.

https://cloudsociety.microsoft.com/en/home/

 

נושא חם נוסף שמיקרוסופט מספקת פלטפורמת למידה חינמית עבורו, הוא עולם ה- AI שהביקוש אליו גובר. לשם כך פיתחה שתי פלטפורמות למידה:

1. AI school - פלטפורמה חינמית שמספקת מגוון מסלולי לימוד לעולמות ה- AI ומיועדת למפתחים, לסטודנטים, ול- Data Scientists. ניתן ללמוד את המגוון הרחב של הכלים והשפות המשמשים לפיתוח בינה מלאכותית דרך סט נרחב של מדריכים אונליין, סרטונים ומאמרים שיאפשרו לאנשי מקצוע עם כל רקע ורמה להכנס ולהתמקצע בבינה מלאכותית.

AI School - https://aischool.microsoft.com/en-us/home

 

2. קורס שפותח על ידי מיקרוסופט והפקולטה למנהל עסקים של אוניברסיטת INSEAD בפריז, שמיועד לאפשר לכל מי שמעוניין ללמוד בצורה אפקטיבית ויסודית את מהפכת הבינה המלאכותית שמשנה את העולם. במסגרת הקורס, מומחים מ- INSEAD וממיקרוסופט מעבירים את כל התוכן האקדמי בצורה מקיפה: Machine Learning, Conversational AI, היבטים טכנולוגיים וכלים לאימון מודלים ויישומי AI, דוגמאות של יישומי AI ממגוון תעשיות – בריאות, קמעונאות, חינוך ועוד, והיבטים אתיים ומשפטיים של עולם ה- AI.

https://www.microsoft.com/en-us/ai/ai-business-school?rtc=1.

 

כל הקורסים המועברים דיגיטלית ע"י מיקרוסופט מועברים בצורה נגישה גם לבעלי מוגבלויות, ומתאימים לאנשים ממגוון רקעים ועם רמות שונות של ידע וניסיון.

 

קורס מסחר מקוון מהבית

 

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה מציעה בימים אלו לעסקים הקטנים והבינוניים וכן לציבור הרחב, לרכוש מיומנות בסיסית להקמת עסק מקוון באמצעות "קורס מסחר מקוון". הקורס מחולק ל-8 פרקים, כל אחד מהם באורך של כ-15 דקות. במסגרת הקורס תלמדו את היסודות הטכניים להקמת עסק מקוון, כיצד לבחור באמצעי הסליקה המתאים ביותר, איך לנהל מערך משלוחים וכיצד למנף את המשלוח למכירה הבאה. כמו כן בקורס תלמדו עקרונות של תמחור, זירות מסחר, רגולציה, תקנות, מיסים ושיווק המוצרים לקהלי היעד הרלוונטיים לכם בתוך הזירה הדיגיטלית.

 

הקורס זמין ללא עלות באמצעות הרשמה למערכת הלמידה המקוונת הזמינה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

https://lms.sba.org.il/

 

הכשרה להייטק

חברת Infinity Labs R&D מבית Matrix מציעה פתרון מהיר לעובדים שאיבדו את מקום עבודתם ולסטודנטים. החברה המירה את תוכנית ההכשרה הייחודית שלה לפורמט מקוון וכעת כשמיליוני ישראלים נמנעים מהמרחב הציבורי, מציעה Infinity הכשרה מרחוק ללא עלות במשך שבעה חודשים, שבסיומה יוכלו המשתתפים ליהנות מקריירה מובטחת ולהשתלב בתעשיית ההייטק.

המתאימים לתכנית יעברו הכשרה אינטנסיבית, אשר מעמיקה בתיאוריות וביסודות עקרונות פיתוח תוכנה ומקנה כישורים נחוצים להתמודדות עם עולמות הפיתוח. ההכשרה מתבצעת בקבוצות קטנות במעבדות לימוד מקוונות. הלמידה תתקיים בעזרת אפליקציה ללמידה מרחוק –Brain Fuel, שפותחה פנימית במרכז הפיתוח של Infinity Labs על-ידי המנטורים של החברה. האפליקציה כוללת מערכות בטכנולוגיות אינטרנט מתקדמות ונתמכת בכל מערכות ההפעלה וממשקי המשתמש.

בסיומה של התכנית, בוגריה של Infinity יוצאים אל שוק ההייטק ומשתלבים במגוון תפקידי פיתוח תוכנה הדורשים בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב עם שלוש שנות ניסיון, כשהם מרוויחים את כל התנאים הנלווים המבוקשים שתחום ההייטק מביא עימו. משנת 2014 ועד היום שילבה Infinity בתעשיית ההייטק 1,000 עובדי הייטק חדשים.

 https://lp.infinitylabs.co.il/ref2/?ref

 

 

שיווק בדיגיטל

Digitalent - בית ספר למקצועות השיווק והדיגיטל מציעים סדרה של 14 הרצאות מקצועיות חינמיות בנושאים שונים הקשורים לעולם השיווק והדיגיטל לכל מי שמעוניין.

בנוסף ייעוץ קריירה מיוחד ואישי לכלל תלמידי בית הספר, אלה שכבר נקלעו לקשיים תעסוקתיים ואלה שחוששים מהם. הייעוץ יוענק על ידי מאשה דשקוב, מייסדת ומנכ"לית הבית ספר ללא תשלום. ייעוץ זה מתאים גם לשכירים וגם לעצמאים.

 

Jolt

הסטארטאפ הישראלי ג'ולט, שמציע תכנית אלטרנטיבית ללימודי מנהל עסקים, מקיים מדי יום שיעורים בלייב עם מומחים בינלאומיים. עם החרפת ההנחיות העבירו בג'ולט את הפעילות מהקמפוסים הפיזיים הפרוסים ברחבי ישראל, אל מרחב למידה מקוון. החברה מציעה מנוי חודשי בעלות של החל ב-350 שקלים שכולל מגוון של תכנים והרצאות שנלמדות בלייב בקבוצות קטנות יחד עם תלמידים נוספים מישראל ומבריטניה. “ביצענו התאמה של התכנים והשיעורים מרחוק בצורה שעדיין תשמר את כל האלמנטים האלה שכל כך מזוהים עם שיעורים בג׳ולט" אומר דורון אהרנסון, מנכ״ל הפעילות של ג'ולט בישראל, "אני חושב שבנוסף לחשיבות הגדולה של פיתוח יכולות וכישורים בזמנים אלו, חשוב גם להיפגש בלייב עם תלמידים אחרים. בימים בהם לא ניתן לארח או להיפגש, מפגש כזה של נטוורקינג מרחוק, עם סטודנטים אחרים שלמעשה נכנסים אליך לסלון, הוא בעל ערך ליום שאחרי תקופה זו".

 

Experis

בעקבות גל הפיטורים במשק בשל משבר הקורונה, החליטה גם חברת Experis העוסקת בהכשרת והשמת עובדים לתעשיית ההייטק, לפתוח קורסי הסבה מיוחד להייטק במסגרת תכנית Experis Academy במסגרת הקורס, שימשך כחצי שנה, יוכשרו המשתתפים ללא תשלום לתפקידי פיתוח תוכנה בתחום ה-Full Stack ולאלו שיסיימו אותו בהצלחה יחכה תפקיד פיתוח מובטח בחברת הייטק, בשכר חודשי גבוה ועם כל התנאים הנלווים. החברה פיתחה מודל חדש הדומה לקורסי ה-Bootcamps בארה”ב – הכשרה מהירה ומעמיקה המאפשרת לאנשים ללא רקע וניסיון להיכנס לתחום ההייטק, כאשר בשנתיים הראשונות הבוגרים עובדים בתעשייה דרך Experis ולאחר מכן נקלטים בחברה המעסיקה. https://experis.co.il/academy/

בטל שלח
    לכל התגובות
    x