שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מעסיקים

שתי התכונות שמנכ"ל מיקרוסופט מחפש אצל כל מועמד לעבודה בחברה

סאטיה נאדלה הביא את מיקרוסופט לשגשוג מחודש, מה שבא לידי ביטוי גם בגיוס עובדים חדשים. הוא הורה למנהלים בחברה לאתר בראיונות עבודה שני מאפיינים אותם הם מכנים "הצרכים של נאדלה"

שירות כלכליסט 18:1115.09.19

מיקרוסופט חזרה לשגשג תחת הנהגתו של המנכ"ל סאטיה נאדלה. השגשוג הזה בא לידי ביטוי גם בגל גיוסי עובדים. לפי מנהלים בכירים בחברה כשהם מראיינים עובדים פוטנציאלים הם מנסים לאתר מה שהם מכנים "הצרכים של נאדלה".

 

מדובר בשתי תכונות פשוטות אך חשובות שנאדלה מחפש אצל מועמדים. הוא עצמו סיפר על כך בריאיון שהעניק לוול סטריט ג'ורנל ב-2015.

 

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט צילום: יחצ

 

 

1. האם הם יוצרים בהירות?

המועמד שמצליח לעורר בהירות ככל הנראה יבלוט מעל כל שאר המרואיינים. ישנן ארבע דרכים באמצעותן אפשר לחפש בהירות אצל מועמדים לעבודה:

בהירות המחשבה: האם המועמד ענה על השאלות שנשאלו בביטחון וברציונל פשוט שקל לעקוב אחריו?

בהירות בתקשורת: האם המועמד הצליח לבטא בצורה ברורה ומאורגנת את המחשבות שלו? על מנת להימנע מתשובה מבולבלת לשאלה בריאיון עבודה עדיף לעצור לרגע לפני שעונים ולחשוב לא רק על התגובה, אלא גם על האופן שבו תתמכו בתגובה. אימוץ זרם התודעה עד שמגיעים לפואנטה מוביל לרוב להיעדר בהירות.

בהירות הכוונה: ישנן לא מעט הסחות דעת בעת ריאיון עבודה, לכן חשוב להבהיר מה בדיוק אתם רוצים ומחפשים.

בהירות הסיפור: המרואיין מספר סיפור, את הסיפור שלו. לכן חשוב לוודא שהמראיין מקבל תמונה ברורה של מיהו אותו מועמד ומדוע הוא יתאים לתפקיד. עוזר לתרגל את הסיפור מבעוד מועד.

 

2. האם הם מייצרים אנרגיה?

אפשר לזהות בקלות אנשים המייצרים אנרגיה ואנשים השואבים אנרגיה. יצרני האנרגיה הם תוספת מעולה לכל צוות, שכן כולם אוהבים לעבוד איתם. מראיין יכול לגלות האם יושב לפניו יצרן אנרגיה בהתבסס על השאלות הבאות: האם אותו מועמד מדגים ניצוץ, סקרנות, דחיפות ומוטיבציה? (או בראשי תיבות – נסד"ם).

 

לא מדובר בכישורים שאפשר ללמוד, אלא במשהו שבא באופן טבעי. אם כי זה יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, ולכן חשוב להראות שאתם בהחלט יודעים לייצר אנרגיה. כך למשל, גם אם אתם טיפוסים מופנמים אין סיבה שתנסו להתנהג כאילו אתם מוחצנים: האנרגיה לא חייבת להגיע בצורה כל כך בולטת. האנרגיה נוצרת בין השאר באמצעות שינויים בטון הקול, ביטויים קטנים ומכוונים של התלהבות ועל ידי מתן תשובות בהירות ורהוטות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x