שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

מה לעשות אם הציעו לכם קידום בלי העלאה בשכר

בדרך כלל כשמקדמים עובד לתפקיד בכיר יותר עם יותר אחריות מציעים גם תוספת שכר. עם זאת, יש חברות שמציעות קידום אבל "שוכחות" להעלות יחד איתו גם את המשכורת

שירות כלכליסט 12:3010.09.19
לקבל הצעה לקידום זה עניין גדול. בין אם חיכיתם לזה או לא, קידום הוא אחת הדרכים העיקריות להעלות את הקריירה שלכם דרגה. בהרבה מהמקרים קידום מגיע עם טייטל חדש, יותר אחריות ועלייה בשכר. אך גם קורה הרבה שחברות "מוותרות" על העלאת השכר בתקווה שהעובד פשוט יעריך את הצעתן. אם אתם עומדים מול סיטואציה כזאת או חוששים שזה יקרה לכם בעתיד, הנה מה שעליכם לקחת בחשבון כשמציעים לכם קידום ללא העלאת שכר.

 

אל תקבלו את ההצעה מיד

קודם כל קחו בחשבון שאתם לא חייבים לקבל את ההצעה על המקום. כשההצעה מוצגת לכם, אימרו תודה והראו את הוקרתכם, ואז בקשו את הפרטים בכתב. חשוב שהכל יהיה כתוב באופן המפורש ביותר האפשרי, כדי שלא יישארו דברים פתוחים אחרי שקיבלתם את ההחלטה. ברגע שקיבלתם את פרטי המשרה, קחו 24 עד 48 שעות לעבור עליהם. אולי תרצו לשאול מישהו בכיר מכם לגבי דרישות התפקיד החדש, או יועץ כלכלי שיאמר לכם האם העלאת שכר היא באמת משהו שישפיע על מצבכם הפיננסי הנוכחי. אבל מה שלא תעשו, אל תקבלו את ההצעה על המקום. חשוב לקחת זמן כדי לחשוב על זה. רק בגלל שהציעו לכם קידום, לא אומר שאתם חייבים להסכים.

 

 

 

 

עשו מחקר

בזמן הארכה שלקחתם כדי לשקול זאת, עשו מחקר כדי להבין טוב יותר מה משמעות הקידום עבורכם. האם הוא יכול להיות תחנה בדרך ליעד? האם תחומי האחריות החדשים ישתלמו לכם בטווח הארוך? האם זה שווה את הניסיון גם ללא העלאת השכר? בידקו באתרים כמו Glassdoor, ו-AllJobs וראו מהי המשכורת הממוצעת עבור עובד בתפקיד זהה. אם הסטנדרט הרווח גבוה בהרבה מהשכר הנוכחי שלכם, שווה בהחלט לשאת ולתת. חשוב להכיר בערככם עבור החברה ולפעול למען קבלת השכר שמתגמל אתכם כראוי. אם הציעו לכם קידום, סביר להניח שאתם אנשים הישגיים, ולכן מגיע לכם לקבל העלאה על העבודה הטובה שאתם עושים.

 

ערכו משא ומתן

אם תחליטו לקחת את הקידום אבל לא הציעו לכם העלאת שכר, התכוננו למו"מ. עשיתם מחקר, אז צריך להיות לכם מספר בראש שישקף את התגמול הראוי ביחס לעבודה שלכם לאחר הקידום. קיבעו פגישה או שילחו מייל והודו לבוס שלכם על הקידום. או אז שאלו האם החברה יכולה גם להעלות לכם את השכר כך שיהלום טוב יותר את דרישות תפקידכם החדש. הסבירו שאתם נלהבים מההזדמנות ויודעים שתוכלו להמשיך לעזור לחברה להצליח בתפקידכם החדש. בזמן שאתם מחכים לתשובה, התחילו לחשוב על תגובתכם אם הבוס יאמר "לא".

 

אל תקבלו את ההצעה על המקום ונהלו משא ומתן אל תקבלו את ההצעה על המקום ונהלו משא ומתן צילום: שאטרסטוק

 

 

חישבו על צעדיכם הבאים

אחרי שביקשתם העלאה שתלווה את הקידום, כמה דברים יכולים לקרות. הבוס יכול לומר "כן", ותוכלו להיכנס בקלות לתפקידכם החדש. הבוס יכול גם לחזור אליכם עם מספר ביניים, בין משכורתכם הנוכחית לזו שביקשתם. חישבו על כך לפני שתענו בחיוב. אם אתם מרגישים בסדר עם ההצעה, קבלו אותה. אם לא, יש כמה דברים שתוכלו לעשות.

אם המספר שהבוס מציע נמוך לכם מדי, שיקלו את אפשרויותיכם. תוכלו לקבל את ההצעה אך לבקש גם יותר זמן חופשה או ימי עבודה מהבית, ואולי אפילו בונוס שנתי. תוכלו לבקש לדון בנושא מחדש אחרי שלושה או שישה חודשים בתפקיד החדש. יש עוד דברים שאפשר לשאת ולתת לגביהם, מעבר לשכר עצמו. תוכלו גם לסרב לקידום, ולומר שאתם מרגישים טוב בתפקידכם הנוכחי ורוצים להמשיך לחזק את מיומנויותיכם לפני שתעברו הלאה.

 

אבל אולי כדאי לכם לחשוב האם החברה שאתם עובדים עבורה אכן מתאימה ליעדי הקריירה שלכם. אתם עובדים קשה וראויים לשכר שהולם את תרומתכם, ואם זה לא יכול להתממש בחברה הנוכחית, אולי כדאי לכם לחשוב על לעבור הלאה.

 

הדבר האחרון שיש לשקול הוא האם הקידום יוכל לעזור לכם למצוא עבודה טובה יותר במקום אחר. אם יש לכם תואר משרה יוקרתי יותר, תוכלו להגיש מועמדות לאותה עמדה גם בחברות אחרות, בהן תוכלו להרוויח יותר. כמובן שלא תמיד טוב לקפוץ מחברה אחת לאחרת, אבל זה יכול לעזור לכם להעלות את השכר שלכם ולקדם את הקריירה הרבה יותר מהר מלהישאר באותה חברה במשך שנים.

 

אבל מה שלא תעשו, הכירו בערככם. אם אתם עובדים טובים ומוצע לכם קידום, אז גם מגיעה לכם העלאה. קחו זמן לשקול את כל האפשרויות לפני שתענו בחיוב להצעת הקידום, כדי שהקריירה שלכם תוכל לשגשג באמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x