מחפשי עבודה

"למה לעזאזל אכפת לך מהם התחביבים שלי?": התשובות הכי גרועות בראיונות עבודה

המועמד שהודה כי שיקר בקורות החיים לגבי התואר האקדמי, זאת שאמרה שהיא אוהבת להיות מובטלת כי משלמים לה כדי לא לעשות כלום - והמועמדת שסיפרה כי ניקבה את צמיגי המכונית של האקס

שירות כלכליסט 13:0107.09.19

כל מי שחיפש עבודה בחייו יודע שיש שיטות להשיב בצורה הטובה והחיננית ביותר על שאלות בריאיון עבודה - אפילו על שאלת ה"חולשות" הידועה לשמצה. אבל בדיוק כפי שישנה הדרך הטובה הטובה ביותר ואת התשובות הטובות ביותר - ישנן גם התשובות הגרועות ביותר. באתר ביזנס אינסיידר פנו למנהלי משאבי אנוש, מגייסים ומנהלים בכירים שסיפרו מהחוויות שלהם על התשובות הגרועות ביותר שקיבלו בראיונות עבודה.

 

אלה התשובות שלא כדאי לענות לעולם בראיון עבודה, בהנחה שאתם רוצים להתקבל לתפקיד:

 

"למה לעזאזל איכפת לך?"

בתשובה לשאלה מהם התחביבים שלך.

דניאל קונקל רוברטס, מייסדת Boomer Benefits סיפרה כי היא נוהגת לשאול בראיונות עבודה "ספרו לי קצת על עצמכם מחוץ לעבודה?" לדבריה, התשובה יכולה לספק סימנים למצבו הנפשי והמנטאלי של המועמד או אם מדובר בטיפוס מוחצן או מופנם. היא נתקלה במועמדת אחת לתפקיד מכירות שממש לא העריכה את השאלה. "היא גלגלה עיניים וענתה: 'אני לא מבינה למה המראיינים שואלים שאלות לא רלוונטיות. למה שיהיה איכפת לך מה אני עושה מחוץ לעבודה?" בסופו של דבר המרואיינת התרצתה וניאותה לספק פרטים אישיים, אך מבחינתה של קונקל רוברטס זה היה מעט מדי מאוחר מדי.

ראיון עבודה, כפי שיש את התשובות הטובות ביותר יש גם את התשובות הגרועות ביותר ראיון עבודה, כפי שיש את התשובות הטובות ביותר יש גם את התשובות הגרועות ביותר צילום: שאטרסטוק

 

 

"יש חברות יותר גרועות משלכם"

בתשובה לשאלה מדוע המועמד מעוניין בתפקיד אליו הגיש קורות חיים

"התשובה שקיבלתי: חיפשתי בגוגל ונראה שיש חברות גרועות משלכם שם בחוץ", סיפר וויליאם טיילור, מנהל פיתוח הקריירה ב-MintResume. לדבריו, אותו מועמד הגיע גם באיחור לריאיון ולא ידע לענות על שאלות בנוגע לחברה עצמה. "אין שום תירוץ להיעדר הכנה מראש", מדגיש טיילור. "אם אתה לא יכול לטרוח כדי להשיג את העבודה, איך נדע שתתאמץ בתפקיד עצמו?"

 

המועמדת הודתה תוך כדי התהליך כי היא בעצם הגיעה בשם בעלה, שרוצה את התפקיד

"כששאלתי איך היא תתרום לחברה, היא ענתה שבכלל הגיעה בשם בעלה כי הם חושבים שהוא יהיה מועמד נפלא לתפקיד", משחזר אנאיט צ'אודהורי, מנכ"ל ArgoPrep. "זה היה מאד מבלבל כי לפני היו קורות החיים שלה, והריאיון כבר נמשך כמה דקות לפני שהיא חשפה שהגישה מועמדות בכלל בשם בעלה".

 

טקס סיום באוניברסיטת קיימברידג'. מי צריך תואר כשאפשר להמציא אחד? טקס סיום באוניברסיטת קיימברידג'. מי צריך תואר כשאפשר להמציא אחד? צילום: אי פי אי

 

 

המועמד הודה ששיקר בקורות חיים לגבי התואר האקדמי: "שמתי לב שאחד המועמדים למד באוניברסיטה מסוימת ושאלתי במה היה התואר", נזכר מרטין באסט, מנכ"ל Martyn Bassett Associates. "התשובה שקיבלתי הייתה: זה עדיין כתוב שם? אין לי בכלל תואר. בעבודה הקודמת שלי דרשו מועמדים עם תואר אז המצאתי את זה".

 

מועמד סיפר כיצד ניצח במשחק מחשב של ה-NBA

בתשובה לשאלה על הישגים שהגיע אליהם בזכות עבודת צוות

"לאחר הפוגה שקטה ארוכה, התשובה שקיבלתי הייתה 'כשאני משחק במשחק מחשב של ה-NBA עם החברים שלי, אנחנו צריכים לעבוד יחד כדי לנצח את הקבוצה השנייה", סיפר פיל רישר, הבעלים של Phlash Consulting.

 

לשכת התעסוקה, להודות שהאבטלה הייתה התקופה הטובה בחייך זו לא האסטרטגיה הטובה ביותר כדי להתקבל לעבודה לשכת התעסוקה, להודות שהאבטלה הייתה התקופה הטובה בחייך זו לא האסטרטגיה הטובה ביותר כדי להתקבל לעבודה צילום: שאול גולן

  

מועמדת שסיפרה כמה היא נהנית לחיות על דמי אבטלה כי משלמים לה כדי לא לעשות כלום

בזמן ריאיון למשרת שיווק הבחין המגייס כי המועמדת לא עבדה במשך שישה חודשים, ולכן בירר מה עשתה בתקופה הזו. "היא ענתה בחדווה שהיא פוטרה ונהנתה מתקופה האבטלה שלה, אבל דמי האבטלה עומדים להסתיים בקרוב", סיפר. בהמשך הוסיפה "אני אוהבת להיות מובטלת, שילמו לי כדי לא לעשות כלום. זה היה פשוט נהדר".

 

מועמד שאמר שיעשה את המטלות של העבודה החדשה בזמן העבודה הנוכחית שלו

מגייסת שריאיינה בטלפון מועמד לעבודה מרחוק, וביררה כיצד הוא ישלב את העבודה בלוח הזמנים הנוכחי שלו מספרת: "הוא אמר לי לא לדאוג כי הוא לא עושה יותר מדי בעבודה הנוכחית שלו ופשוט יבצע את המשימות שנבקש ממנו כשהוא בזמן העבודה האחרת". לפי המראיינת, זה הספיק לה כדי לדחות אותו.

 

שתיית בירה זה לא הישג שמדגים כישורים רלוונטיים לרוב העבודות שתיית בירה זה לא הישג שמדגים כישורים רלוונטיים לרוב העבודות צילום: שאטרסטוק

  

"שתיתי 10 חביות בירה"

בתשובה לשאלה מה ההישג הגדול ביותר שלו: אלן מולארקי, סגנית נשיא לפיתוח עסקי ב-Messina Group שמעה לאורך השנים כמה תשובות מוזרות לשאלה "מה ההישג הגדול ביותר שלך עד כה?" אך עדין יש תשובה אחת שבולטת מעל כולם: "היה לילה אחד שהצלחתי לסיים 10 חביות בירה, ולמחרת אפילו לא היה לי האנג אובר".

 

מועמדת שהודתה שניקבה את צמיגי המכונית של האקס

בתשובה לשאלה האם יש משהו שהמגייסת לא יודעת על המועמדת כי אינו מופיע בקורות חיים

המועמדת ענתה: "האקס שלה הוציא צו הרחקה נגדי אחרי שחתכתי לו את הצמיגים כי החרא בגד בי".

 

"אני סקסי מדי ואנשים לא יודעים להתמודד עם זה"

בתשובה לשאלה מהן החולשות שלך

התשובה אולי הכי לא הולמת לשאלה הבסיסית מה החולשה שלך. "המועמד, שהתראיין למשרה של מלצר, ענה: אני סקסי מדי ומרבית האנשים לא מצליחים להתמודד על זה. זה יוצר בעיות".

 

יש מועמדים שחולמים לשבת כל היום מול הטלוויזיה, ושישלמו להם על כך יש מועמדים שחולמים לשבת כל היום מול הטלוויזיה, ושישלמו להם על כך צילום: שאטרסטוק

  

מועמדים שהודו שהדבר שהכי מעניין אותם הוא לשבת כל היום על הספה ולצפות בטלוויזיה

שני מועמדים בשני ריאיונות לתפקידים שונים ענו על השאלה: "מה תהיה עבודת החלומות שלכם?" בתשובה מאכזבת וחסרת השראה. "הם אמרו שעבודת החלומות שלהם היא לשבת כל היום על הספה ולצפות בטלוויזיה. באחד המקרים מדובר היה בגבר ובמקרה השני באישה, ושניהם ענו ברצינות", סיפר המגייס. הוא ניסה לתת להם דרך לצאת מזה כששאל אם הכוונה היא שהם רוצים להיות מבקרי טלוויזיה, אך שניהם שללו את האפשרות, ואמרו שהם רוצים שישלמו להם כדי לשבת כל היום ולצפות בטלוויזיה.

 

המועמד שרצה להישאר להסתובב במשרד אחרי הריאיון ולשתות בירה

"המועמד שאל אותי אם זה בסדר אם יקח בירה מהמקרר המשרדי ויישאר קצת במשרד", סיפר מנהל הגיוס המופתע. "הלסת נשמטה לי מסיבות מובנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x