$
מחפשי עבודה

היכן מנהלי טכנולוגיות רוצים לראות את ילדיהם עובדים? לא בסטארט-אפ

לפי סקר חדש שנערך על ידי קבוצת אנשים ומחשבים אנשי ההייטק ימליצו לילדיהם ללמוד ניתוח מערכות, אבטחת מידע וסייבר, רק 6% ימליצו ללמוד עסקים או ראיית חשבון ואף אחד לא ממליץ לילדיו לפנות להוראה

מעין מנלה 11:1629.07.19

עובדי תעשיית ההיי-טק סבורים ימליצו גם לילדיהם, ללמוד מדעים. ליתר דיוק, הם ממליצים לצעירים ללמוד מערכות מידע או סייבר כעדיפות ראשונה ואחר כך תכנות. חלק ניכר מהמשיבים לסקר שערכה מחלקת המחקר של אנשים ומחשבים בקרב כמה מאות מנהלי טכנולוגיות במשק, שהם עובדי הייטק וותיקים, לא היו מעודדים את הצעירים לעבוד בחברות סטארט-אפ.

 

עוד עולה מהסקר שהעובדים סבורים שהתחום שבו הם עובדים נחשב למתגמל ביותר במשק ,והוא מעניק להם שכר גבוה, ענין רב בעבודה ובמידה גבוהה גם תנאי עבודה טובים. עם זאת, העבודה בתחום לא מעניקה להם יציבות והסיכוי שלהם ליהנות מרווחי אקזיט הוא נמוך. 

מטרת הסקר הייתה לבחון האם אלו שעובדים כיום בענף, היו ממליצים לילדיהם ללמוד את התחום גם כן.

עובדי ההייטק ימליצו לילדיהם ללמוד ניתוח מערכות, אבטחת מידע וסייבר, אבל לא לעבוד בסטארט-אפ עובדי ההייטק ימליצו לילדיהם ללמוד ניתוח מערכות, אבטחת מידע וסייבר, אבל לא לעבוד בסטארט-אפ צילום: שאטרסטוק

 

בתשובה לשאלה, האם תעשיית ההיי-טק נחשבת למתגמלת, ענו 61.8% מהמשתתפים תשובה חיובית. רק 16.31% סבורים שיש כבר תעשיות מתגמלות יותר. 89.21% סבורים שהתעשייה מעניקה תגמול כספי גבוה, 82% סבורים שיש ענין רב בעבודה בתחום. אולם רק 17% סבורים שעבודה בתחום מעניקה יציבות או מקום עבודה קבוע. 33% בלבד סבורים שיש סיכוי גבוה או גבוה מאוד ליהנות מאופציות שניתנות לעובדים עקב סיפורי הצלחה של אקזיטים. בסך הכל 64% סבורים שמקומות העבודה בהיי-טק הם מקומות עבודה נחשקים עם תנאים טובים, ארוחות וכדומה.

 

שאלה אחרת מעניינת, שהופנתה לעובדים שעובדים בענף למעלה מ-10 שנים, היתה: אילו מקצועות הייתם ממליצים לילדים שלכם ללמוד, כאשר הבחירה הייתה בין מקצועות היי-טק, פיננסים וראיית חשבון, רפואה, ומקצעות במדעי הרוח וחינוך.

 

36.5% ממליצים ללמוד ניתוח מערכות, אבטחת מידע וסייבר, 27.5% יפנו את ילדיהם ללמוד הנדסה ותכנות, ואילו 15.9% דווקא היו שולחים אותם ליזמות וחדשנות. 6% בלבד ישלחו את ילדיהם ללמוד עסקים או ראיית חשבון. היתר ממליצים למקצועות שאינם היי-טק, ואף אחד לא היה ממליץ לילדיו ללכת להוראה.

 

בהמשך לכך, עובדי ההיי-טק הוותיקים ממליצים לילדים ללכת לעבוד בחברת היי-טק גדולה, או ארגון גדול בתחום מערכות מידע או אפילו במערכת ממשלתית. רק 20.6% ממליצים להם לעבוד בחברת סטארט-אפ.

 

זה מסביר גם את הנתון הבא: על השאלה "האם היית עוזב מקום עבודה יציב בחברה גדולה על מנת להצטרף לסטארט אפ ולרדוף אחרי חלום האקזיט", 48% השיבו כי הם מעדיפים להישאר במקום עבודה יציב ולא לרוץ לסטארט אפים.

 

כשליש מהמשיבים לסקר הם עובדים בתחום מערכות המידע, ואילו שישית מהם הם תוכניתנים ומפתחים. המשיבים לסקר הם ותיקים בענף, בני 40 – 60 (כ 65%) חלקם מבוגרים אף יותר והיתר צעירים בין 30 פלוס.

 

"תוצאות הסקר מוכיחות שוב כי ענף ההיי-טק עדיין הכי מתגמל, ומקומות העבודה בהיי-טק הם הכי נחשקים" אומר פלי הנמר, יזם ומנהיג אנשים ומחשבים. "אולם יש לשים לב למסקנה שעולה מהתשובות, לפיה למרות התגמול הטוב והסיפוק בעבודה, עובדי ההיי-טק מודעים לכך שיש בעיה של יציבות במקום העבודה. זאת, עקב הדינמיות הרבה של הענף, והשינויים הרבים שנעשים במהירות רבה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x