$
משפט

ח"כ מיקי לוי השתמש בקשריו כדי לסייע למשפחת לבנת בתיאום פגישה עם חוקרי יאח"ה

כתב תביעה שהוגש נגד האחים לבנת על ידי בועז בנרוש ואורן בר־ניר, שני מנהלים לשעבר בעסקיו של שי לבנת, מטיל אור על הנעשה מאחורי הקלעים של אחת המשפחות החזקות בישראל

גולן חזני 10:1116.04.19
ח"כ מיקי לוי, מסיעת כחול לבן, הוא חבר הכנסת המדובר בתביעה שהגישו שני מנהלים לשעבר בקבוצת לבנת ואשר המשפחה השתמשה בקשריה עמו כדי שיתאם עבורם פגישה עם חוקרי יחא"ה. "כלכליסט" פנה הבוקר ללוי לקבל את תגובתו, אולם הוא לא השיב עד לשעה זו לפניה.

 

 

 

 

ח"כ מיקי לוי ח"כ מיקי לוי צילום: עומר מסינגר

 

בתביעה שהוגשה בידי בועז בנרוש ואורן בר-ניר, נטען כי בתקופת עבודתם עם שי לבנת, במאבק המשפטי שניהל מול שני שותפיו אמיר אדלר ואיל פדלון, "לבנת שיגר מכתבים רבים למשטרה ולפרקליטות בדרישה לקידום הליכים נגד אדלר ופדלון, ולא היסס לרתום בהקשר זה את קשרי משפחתו עם מי שמכהן כיום כחבר כנסת, אשר שימש בעברו בתפקיד בכיר במשטרה, כדי שזה יתאם פגישה עם חוקרי יחא"ה, פגישה שהתקיימה בנוכחות חבר הכנסת ועורכי הדין, אך לא הניבה את התוצאה המיוחלת של משפחת לבנת".

 

לוי כיהן כסגן שר האוצר לפני שתי קדנציות בתקופה שבה סיעת יש עתיד היתה בקואליציה עם הליכוד. בעבר שימש לוי כמפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל.

 

כתב תביעה שהוגש שלשום נגד האחים לבנת על ידי בועז בנרוש ואורן בר־ניר, שני מנהלים לשעבר בעסקיו של שי לבנת, מטיל אור על הנעשה מאחורי הקלעים של אחת המשפחות החזקות בישראל. בין היתר מתוארת המשפחה כמי שמפעילה חוקרים פרטיים, מקושרת לשלטונות המס באמצעות בכירים לשעבר, ואף הסתייעה בח"כ שמכהן בכנסת היוצאת (מיקי לוי), שהיה בכיר במשטרת ישראל.

 

על פי הנטען בתביעה, משפחת לבנת פעלה להשפיע על שיקול דעתן העצמאית של רשויות החקירה. על פי התביעה, לבנת שיגר מכתבים רבים למשטרה ולפרקליטות בדרישה לקידום הליכים נגד אדלר ופדלון, ולבנת "לא היסס לרתום בהקשר זה את קשרי משפחתו עם מי שמכהן כיום כחבר כנסת, אשר שימש בעברו בתפקיד בכיר במשטרה, כדי שזה יתאם פגישה עם חוקרי יחא"ה, פגישה שהתקיימה בנוכחות חבר הכנסת ועורכי הדין, אך לא הניבה את התוצאה המיוחלת של משפחת לבנת".

 

עוד נטען כי בני המשפחה "ניצלו את קשריהם כדי שנציגים מטעמם ידווחו להם בתום ימי החקירות של אדלר ופדלון, היישר מתוך החקירות. הם ניצלו את קשריהם כדי לקיים פגישות ממושכות עם חוקרי רשות המיסים, לרבות בנוכחות עורכי דינם, כדי לשכנע אותם למליץ על הגשת כתבי אישום, ואף ציידו אותם בטיעון סרק בעניין זה. בד־בבד נקטו במהלכים רבים כדי למנוע מחוקרי רשות המסים לזמן את לבנת להיחקר על החשדות שיוחסו לו במסגרת החקירה הכוללת שנערכה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x