$
מחפשי עבודה

מתלבטים מה ללבוש לראיון עבודה? קבלו עצה מאנה וינטור

העורכת המיתולוגית של "ווג", אשר ראיינה אינספור אנשים שניסו להתקבל לעבודה במגזין, מזכירה כי "הבגדים שלכם לא הולכים לעבוד במקומכם", ומסבירה כיצד לבחור מה ללבוש לראיון

שירות כלכליסט 11:2123.03.19

העורכת הראשית של מגזין ווג, אנה וינטור, יודעת דבר או שניים על האופן בו אופנה יכולה לבנות או להרוס את הסיכוי שלכם להרשים מישהו אחר. בפרק מהזמן האחרון של סדרת הוידאו שלו "תשאלו את אנה", כוהנת הסטייל נשאלה על ידי מעריץ מה כדאי ללבוש לראיון עבודה בווג.

 

וינטור, שראיינה אינספור אנשים אשר ניסו להתקבל לעבודה במגזין, סיפרה בתגובה כמה מעניין עבורה האופן בו אנשים מתלבשים לראיון העבודה. לפעמים יש הרגשה שהם לובשים בגדים שהם קנו ממש לפני הראיון, או ערב קודם, ולא משהו שבאמת מתאים לאישיות שלהם ולמי שהם. לדבריה אחת הטעויות הגדולות ביותר שעושים מחפשי עבודה היא ללבוש משהו שלא באמת מייצג את מי שהם. הבגדים שלך, היא אומרת, צריכים להעביר את האופן בו את רואה את עצמך, כי בלי קשר לאיפה מתקיים הראיון, עליך לזכור ש"לא שוכרים לעבודה את המלתחה שלך. "הבגדים שלך לא הולכים לעבוד במקומך", אמרה וינטור.

 

הבגדים שלכם צריכים לייצג את מי שאתם, גם בראיון עבודה הבגדים שלכם צריכים לייצג את מי שאתם, גם בראיון עבודה צילום: שאטרסטוק

 

היא זוכרת גבר צעיר שבא לראיון לבוש שמלה ונושא תיק יד. היא מספרת ששכרה אותו על המקום, ואומרת ש"אתה צריך להתלבש כמו שאתה וככה זה בכל עבודה שאתם מנסים להשיג, לכן לא כדאי לכם לנסות לזייף את מי שאתם", היא אומרת.

 

מחברת רבי המכר בתחום הקריירה ואשת התקשורת סוזי וולש אמרה ל-CNBC שהבגדים שאתם לובשים יכולים להשפיע מאוד על ביצועיכם בראיון העבודה. "הבגדים שלכם משפיעים על איך שאתם מרגישים, ובמהלך ראיון, עליכם להרגיש טוב לגבי עצמכם".

 

לפני שתחליטו סופית על התלבושת שלכם בראיון הקרוב, וולש מציעה לבצע מעט מחקר ולקבל מושג על תרבות החברה וקוד הלבוש, כדי שלא תבלטו מהסיבות הלא נכונות. "אני מכירה בוגר של סנפורד שישב במגרש החניה של החברה ביום שלפני הראיון כדי לראות מה לובשים העובדים בה. הוא מאוד רצה את המשרה - והוא זכה בה".

 

אחרי שתעשו את המחקר שלכם, וולש אומרת שחשוב שתצמצמו את אפשרויות הלבוש לתלבושות שלא מסתירות את הייחודיות שלכם, אך שלא נראות מוגזמות או בולטות מדי. "בסופו של דבר, ושל הראיון, אתם רוצים שאנשים ידברו על הרעיונות שלכם, לא על הבגדים. שימו את זה בראש סדר העדיפויות, ואז מה שלא יהיה, אתם תראו בסדר גמור."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x