$
מחפשי עבודה

שי לחג: בהייטק מעדיפים השנה מתנות ולא תלושים

הסכום הממוצע של מתנה לפסח בחברות טכנולוגיות - 450 שקל; המתנות הפופולאריות ביותר: איי-רובוט, מכונת אספרסו ניידת נטענת ותיק נגד גניבות

מעין מנלה 11:3514.03.18

עובדי ההייטק נהנים כל השנה ממשכורות גבוהות והטבות מפנקות, ואולי בגלל זה בחג הפסח השי שיקבלו צנוע יחסית - 450 שקל בממוצע. השנה, רוב המעסיקים העדיפו לתת מתנה מוחשית ורק 16.5% מהעובדים בחברות הייטק יקבלו תווי קניה, כך לפי סקר שערכה חברת ניהול השכר ומערכות הנוכחות עוקץ מערכות.

המתנות הפופולאריות ביותר הן: איי-רובוט, מכונת אספרסו ניידת נטענת, תיק בובי נגד גנבות, מחבת גריל כפולה (מתהפכת) ושואב אבק דייסון, כך לפי נתונים של הייטקזון לגבי מתנות לחג בכמאה חברות הייטק.

 

70.5% מעובדי ההייטק יקבלו מתנה מוחשית לחג הפסח, 13% יקבלו שובר מתנה והשאר יקבלו תווי קניה. שווי המתנות שיקבלו מרבית עובדי ההייטק (57%) בחברות הלא מאוגדות נע בין 300 ל-500 שקל. 6% מהעובדים יקבלו שי בשווי של פחות מ-200 שקל ו-17% ייהנו משי בשווי של למעלה מ-600 שקל.

 

 

השנה, רוב עובדי ההייטק יקבלו מתנה מוחשית ולא תווי קניה השנה, רוב עובדי ההייטק יקבלו מתנה מוחשית ולא תווי קניה צילום: שאטרסטוק

 

 

"בשנים האחרונות התפתח בהייטק נוהג שבו מאפשרות החברות לעובדים לבחור בין מתנה לתווי קניה, אלא שהשנה אנו רואים שלמעלה מ-70% מהחברות לא מציעות תווי קניה אלא מציעות לעובדיהן אפשרות לבחור רק מבין מבחר מתנות מוחשיות", אומר דגן רונן, מנכ"ל משותף של מועדון הצרכנות הייטקזון. לדבריו, החברות מעדיפות להעניק לעובד מתנה מוחשית, שכן למתנה כזאת יש ערך רגשי גבוה יותר, בעוד שתווי קניה לרשתות המזון "הולכים לארנק" ומשמשים לצריכה השוטפת. למרות כל זאת, מציין רונן כי "מוקדם להספיד את תווי הקניה כאחת האלטרנטיבות למתנה. הצעת מתנות מוחשיות כאופציה נוספת לצד התווים נועדה לתת מענה לעובדים המשתכרים מתחת לממוצע,החברות חשות מחויבות להעניק גם מתנה שוות-כסף לרשתות הקניה, שתאפשר לאותם עובדים לעמוד בהוצאות הגבוהות של הקניות לחג".

 

מקרב החברות שנסקרו עובדי מובילאיי יקבלו את השי הנדיב ביותר בגובה של 900 שקל, במייקרוסופט שווי המתנה לחג יהיה 500 שקל וכך גם בפיוניר. עובדי SAP ייהנו משי בגובה 400 שקל. באורבוטק, סרגון ובטבע-טק המתנה תהיה בגובה של 450 שקלים.

 

בחלוקה לפי ענפים בחברות הפרטיות המובילים בשי לחג הם עובדי ענף הפיננסים שם השווי הממוצע של המתנות הוא 660 שקל ואילו בענפי הסיעוד והשמירה יסתפקו העובדים במאה שקלים בלבד, כך לפי הסקר של עוקץ מערכות. עובדי מעבדות וחנויות סלולר יקבלו שי בגובה של 230 שקל בממוצע, וחבריהם בענפי המסחר והשירותים ייהנו משי גבוה במעט של 270 שקל. בתעשיית המזון השי הממוצע יהיה בגובה של 160 שקל ועובדי המוסכים ותעשיית המתכת ייהנו משי בגובה של 180 ו-190 שקל בהתאמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x