$
כלכלה ומדיניות

מנכ"ל ג'יי. פי מורגן: "הביטקוין הוא תרמית"

"הביטקוין יתפוצץ לבסוף, זו הונאה", אמר ג'יימי דיימון בנאום שנשא בפני בנקאים. "הגורל שלו יהיה יותר גרוע מהשיגעון סביב צבעונים במאה ה-17, זה ייגמר רע עבור המשקיעים", הזהיר

שירות כלכליסט 22:5512.09.17

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון מתח הערב את אחת הביקורת החריפות ביותר שנשמעו על הביטקוין, והמטבעות הדיגיטליים בכלל, עד היום.

 

 

 

בנאום שנשא בפני בכירים בענף הבנקאות במסגרת ועידה שאורגנה על ידי ברקליס, דיימון השווה את הצמיחה של המטבע הדיגיטלי עם המאניה מהמאה ה-17 סביב צבעונים - שנלמדת כיום כבועה - וצפה שגורלו של הביטקוין יהיה "דומה ורע עבור המשקיעים".

 

"הביטקוין יתפוצץ לבסוף, הייתי מפטר כל סוחר שהיה מתעסק עם המטבע הזה", אמר דיימון "הביטקוין יתפוצץ לבסוף, הייתי מפטר כל סוחר שהיה מתעסק עם המטבע הזה", אמר דיימון צילום: גטי אימג'ס

 

לדברי דיימון, "הביטקוין יתפוצץ לבסוף, זו הונאה. זה גרוע יותר מצבעונים, ולא ייגמר בטוב", אמר דיימון. הוא הוסיף ואמר כי היה מפטר כל סוחר שמבצע סחר בביטקוין על היותו "טיפש".

 

מחירי הביטקוין ירדו היום ב-2% ל-4,107 דולר, לפי אתר Coindesk.com. מחירי הביטקוין עלו מעל לרמה זו ביום שישי, אך צנחו מאז ב-18% לאחר דיווחים על כוונת  הרשויות בסין למנוע סחר של כל החלפת יותר מ-5,000 דולר בביטקוין במדינה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x