משפט

נדחתה ייצוגית של נהג שנקלע לעומסים בכביש

טענת הנהג היתה שדרך ארץ, מפעילת כביש האגרה, נמנעת מלהודיע לנהגים על עבודות בכביש וחסימת נתיבים ונגרמים בכך שורת נזקים: תשלום אגרה, עוגמת נפש, אובדן זמן והנאה

ענת רואה 08:1301.03.17
נהג שהגיש תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית נגד מפעילת כביש 6 חוצה ישראל חויב בהוצאות גבוהות יחסית ותביעתו נדחתה. טענתו היתה שדרך ארץ, מפעילת כביש האגרה, נמנעת מלהודיע לנהגים על עבודות בכביש וחסימת נתיבים ונגרמים בכך שורת נזקים: תשלום אגרה, עוגמת נפש, אובדן זמן והנאה. השופטת דפנה בלטמן קדראי דחתה את עילות התביעה וקבעה כי דרך ארץ מיידעת כראוי את הנהגים על עבודות בכביש ואין להטיל עליה חובות נוספות.

 

כביש 6 מבט מלמעלה כביש 6 מבט מלמעלה צילום: עמית שעל

 

התביעה הוגשה לפני שלוש שנים על ידי זאב גולן באמצעות עו"ד עמוס גבעון. הנהג טען כי נקלע מספר פעמים לעומסי תנועה כבדים עקב חסימת נתיבים בשל עבודות בכביש וכי הוא לא קיבל הודעה על כך, גם לא בכניסות המובילות לכביש, וכך שילם כסף עבור שירות שלא קיבל. התביעה דרשה לפצות כל נהג ב־2,000 שקל, ובסך הכל הוערך הנזק הקבוצתי ב־20 מיליון שקל.

 

לפי הנתבעת, שיוצגה על ידי עורכי הדין יובל גרייבסקי ועמית דר ממשרד יהודה רוה, העבודות היזומות נערכות בשעות הלילה, והודעות על כך מתפרסמות ברדיו, בשירות הלקוחות הטלפוני שלה ובאפליקציות ניווט. השופטת חייבה את התובע לשלם 30 אלף שקל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x