$
מחפשי עבודה

לא מתאימים ל-80% מדרישות המשרה לפחות? אל תשלחו קורות חיים

שיטת "שלח לחמך על פני המים" לא מתאימה לחיפוש עבודה שכן היא עלולה 'לשרוף' אתכם בחברות מסויימות בעתיד. בנוסף, מערכות אוטומטיות לסינון קורות חיים פשוט לא יעבירו אתכם לשלב הבא

מעין מנלה 13:4314.02.17

מחפשי עבודה רבים מאמצים אסטרטגיית חיפוש של "שלח לחמך על פני המים" ומפיצים מסמך קורות חיים אחיד למשרות רבות בין אם הם עומדים בדרישות התפקיד ובין אם לאו. האסטרטגיה הזאת, מזהיר גיל שטיינברג, מייסד חממת Age&Work מציאת עבודה לבני 40 פלוס לא רק שאינה יעילה אלא אף עשויה לחבל במאמצי חיפוש העבודה של אותם מועמדים בעתיד. למעשה, שטיינברג טוען כי לפני ששולחים קורות חיים צריך לוודא שאתם עומדים בלפחות 80% מהדרישות של אותה משרה אליה אתם מעוניינים להגיש מועמדות.

"חברות היום מחפשות אנשים עם ספציפיקציה מאוד ברורה בדגש על ניסיון מוכח במה שהם עשו והן גם יודעות להגדיר בין חמש לשמונה מילות מפתח שאליהן הן מחפשות התאמה. זה אומר שבודקים אם יש לך לפחות 80% מהדברים שאנחנו רוצים", אומר שטיינברג. בנוסף, חברות רבות משתמשות במערכות אוטומטיות לסינון קורות חיים אשר עושות בדיקות התאמה בין תיאור המשרה לבין קורות החיים. המערכת מחפשת מילות מפתח בהתאם לדרישות המשרה וחברות רבות אפילו לא פותחות את קורות החיים של מי שלא עבר את הסינון האוטומטי בהתאמה של 80% לפחות. גם כאשר חברה לא משתמשת במערכת סינון אוטומטית לקורות חיים אנשי גיוס יודעים בדיוק מה הם מחפשים למשרה הספציפית.

 

גיל שטיינברג גיל שטיינברג צילום: צביקה טישלר

במקרים רבים מילות המפתח יהיו בתיאור המשרה עצמה, אך לא תמיד. בכל מקרה, אומר שטיינברג, צריך להתאים את קורות החיים לכל משרה וזו מלאכה שלוקחת כשעה וחצי עד שעתיים בכל פעם. זו אחת הסיבות שבגללן אסטרטגיה של "שלח לחמך" לא יעילה לחיפוש עבודה. "מהניסיון שלנו אנשים הולכים לעבוד שעתיים על כל משרה כדי להתאים את קורות החיים. העצה שלנו היא אל תבזבזו שש שעות ביום על משרות שאין בהן הזדמנות עסקית". בנוסף, שליחת קורות חיים למשרות שהמועמד מראש לא מתאים להן עלולה 'לשרוף' את אותו מועמד בחברה בה הוא מעוניין לעבוד. "נניח ששלחתי קורות חיים פעם אחת והמגייסת רואה שאני לא מתאים, שלחתי פעם שנייה ושוב פעם אני לא מתאים, בפעם השלישית, שבה אני דווקא כן בדיוק מתאים אז המגייסת תגיד 'עזבו, אנחנו מכירים כבר את המועמד הזה, אין טעם בכלל לקרוא את קורות החיים", הוא אומר.

חברות רבות משתמשות במערכות אוטומטיות לסינון קורות חיים שפשוט לא יעבירו מועמדים שלא מתאימים ב-80% למשרה חברות רבות משתמשות במערכות אוטומטיות לסינון קורות חיים שפשוט לא יעבירו מועמדים שלא מתאימים ב-80% למשרה צילום: שאטרסטוק

 

 

אנחנו חיים בעידן שבו דונלד טראמפ, שלו אין כלל ניסיון בפוליטיקה הוא נשיא ארה"ב. עד כמה ניסיון הוא באמת רלוונטי היום?

"הטיעון הזה, של דונלד טראמפ זו דוגמא מאוד חריגה שלא תופסת בעולם העסקי. בעולם העסקי צריך מישהו שיודע להביא תוצאות, יש לו ניסיון והוא עשה את זה וברוב המקרים חברות לא רוצות ללמד אותו את התפקיד. מתי זה עשוי להתהפך? במקרים שבהם לא מוצאים מועמדים ואז חברות מוכנות לחפש מועמדים בלי ניסיון. במקום שבו השוק יכול להתפשר כמו למשל בטלמרקטינג שלא מצליחים לגייס כוח אדם חברות מוכנות לקלוט אנשים בלי ניסיון. בתחומים כמו כספים או טכנולוגיה זה מאוד נדיר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x