$
משפט

ישראלית החשודה במרמת משקיעים ב-2 מיליון שקל, הוסגרה מצרפת

על פי החשד, האישה הציגה עצמה בשנים 2011-2010 כיועצת השקעות, ובכך שכנעה את קורבנותיה לכאורה להעביר אליה כספים לצרכי השקעה באפיקים שונים. בפועל, כך החשד, הכספים שימשו אותה למטרות אחרות

תומר גנון 19:5617.08.16

ישראלית החשודה במרמת משקיעים בהיקף של כ-2 מיליון שקל, הוסגרה לפני זמן קצר מצרפת לצורך העמדתה לדין בארץ על עבירות מרמה והלבנת הון.

 

על פי החשד הישראלית בת ה-38, ששמה טרם הותר לפרסום, הציגה עצמה בין השנים 2011-2010 כיועצת השקעות, ובכך שכנעה את קורבנותיה לכאורה להעביר אליה כספים לצרכי השקעה באפיקים שונים. בפועל, כך החשד, הכספים שימשו אותה למטרות אחרות. בסוף 2011, כאשר המשקיעים התחילו לבקש חזרה את כספם היא נמלטה לצרפת.

נתב"ג (ארכיון) נתב"ג (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

באפריל 2015 נעצרה הישראלית על ידי הרשויות בצרפת לצרכי הסגרה לבקשת משרד המשפטים. כחודש לאחר מכן הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה לרשויות בצרפת בקשה להסגרתה. לאחר הליכים משפטיים ביהמ"ש העליון בצרפת הכריזה עליה כבת הסגרה. במאי השנה חתם שר המשפטים הצרפתי על צו ההסגרה.

 

ממשרד המשפטים נמסר שהמחלקה הבינ"ל בפרקליטות המדינה פעלה בשיתוף עם פרקליטות מחוז חיפה (פלילי), יחידת הונאה חוף, נציג משטרת ישראל בדרום מערב אירופה וחוליית אינטרפול במטא"ר, מול הרשויות בצרפת לצורך איתורה של החשודה והסגרתה לישראל. התיק מלווה על ידי עו"ד אביטל ריבנר-אורון מהמחלקה לעניינים בינלאומיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x