$
בארץ

סלינגר בחזית חדשה מול חברות הביטוח: דורשת שיוזילו ביטוחי רכב חובה

המפקחת מבקשת מכל חברה להציג את שיעור הרווחיות כדי לבדוק אם התעריף שגבתה סביר; כל חברה תתבקש לבצע הפחתה בהתאם למאפייניה כדי לעמוד במגבלת בג"ץ

רחלי בינדמן 08:0709.08.16

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ממשיכה להערים קשיים על חברות הביטוח. השבוע שלחה מכתב למנהלי החברות בו היא מודיעה להם כי לא תאשר את תעריפי ביטוחי רכב חובה שהעבירו לה לאישור. מדובר במחירים שנתונים לפיקוח.

 

ההתנגדות של סלינגר מגיעה לאחר שבפברואר האחרון יצאה ברפורמה בביטוחי הרכב חובה כאשר הודיעה על עדכון תעריפי חברת הפול, חברה שהוקמה מכוח חוק כדי לבטח נהגים שמתקשים להשיג ביטוח בחברות המסחריות. התעריפים בפול שעד כה היו יקרים מאד עודכנו כלפי מטה דרמטית וזאת על בסיס התחשבות במאפיינים ייחודיים של הנהגים כמו מין הנהג, גילו וקיומה של מערכת בטיחות נהיגה ברכב. הנדבך השני לרפומה קבע כי החל מ-2017 תעריפי כלל החברות יותאמו לתעריפי הפול.

 

מכוניות מכוניות צילום: אוראל כהן

 

 

חשוב להדגיש כי מעטים הצטרפו לביטוח הפול שכן מדובר בגוף ללא מערך שיווק ומוכר רק ביטוח חובה כך שהנדבך המשמעותי הייתה ההפחתה הרוחבית בענף. אלא שחברות הביטוח פנו לבג"ץ ביחס לרפורמה וזה החליט כי הגם שתעריפי הפול אמנם יעודכנו, אסור על המפקחת לכפות רוחבית הפחתת תעריפים על הענף המסחרי אלא רק פרטנית בהתאם לנסיבות. סלינגר כעת מתחכמת ומבקשת מכל חברה להציג בפניה את שיעור הרווחיות שלה כדי לבדוק אם התעריף שגבתה סביר או לא וכל חברה תתבקש לבצע הפחתה בהתאם למאפייניה כדי לעמוד במגבלת בג"ץ.

 

אלא שבפני חברות הביטוח עומדת בעיה: תקנות וינוגרד שמשנות את אופן תשלום התביעות למבוטחים וצפויות לייקר אותן. למרות וינוגרד סלינגר עדיין חושבת שהמחירים שהוגשו לאישורה גבוהים מדי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x