$
בארץ

אושרה הצעת חוק נגד סגירת סניפי בנק

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת ח"כ איתן כבל, לפיה הבנקים יידרשו להודיע למפקח על הבנקים על כוונתם לסגור סניפים 60 יום לפני מועד הסגירה והמפקח יוכל להתנגד לסגירתם

רוני זינגר 16:0706.03.16

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר הצעת חוק המאפשרת למפקח על הבנקים שלא לאשר סגירת סניפי בנק. הצעת החוק שהגיש ח״כ איתן כבל, עליה חתומים שורה של חברי כנסת מימין ומשמאל, מבקשת לשנות את המצב כיום לפיו אין באפשרות המפקח על הבנקים יכולת להתנגד להחלטה של בנק אם לפתוח או לסגור סניפים.

 

כיום הסמכות הנתונה למפקח היא לתת לבנק היתר סניף או לבטל היתר, איך אין לו סמכות למנוע מבנק לסגור סניפים. על פי ההצעה יידרשו הבנקים להודיע למפקח על כוונתם לסגור סניפים 60 יום לפני מועד הסגירה והמפקח יוכל להתנגד לסגירת הסניפים.

 

חדוה בר חדוה בר צילום: דפנה טל

 

כאמור ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את ההצעה שתגיע בקרוב לדיון ואישור בכנסת: "כולנו זוכרים את אמו של שר האוצר מפגינה מול הכוונה לסגור את סניף הבנק שלה בגבעת אולגה, אז כעת נכניס את העניין לפיקוח ולא נאפשר לסגור סניפים רק כי הבנק החליט שזה מתאים לו", אמר כבל והוסיף "הבנקים לא יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ולהחליט על סגירת סניפים שפוגעת בעיקר באוכלוסיות מוחלשות…חשבו על הקשיש שפתאום סגרו לו את הסניף וכעת הוא נאלץ לטרטר את עצמו וגם לשלם עבור נסיעות באוטובוס רק כדי להגיע לסניף החדש…", מסר כבל.

 

עוד חתומים על הצעת החוק גם חברי הכנסת דוד ביטן, יצחק וקנין, דב חנין, עבד אל חכים חאג׳ יחיא, נחמן שי, טלי פלוסקוב, זהבה גלאון משה גפני ואחרים - ייצוג מכלל סיעות הכנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x