$
רכב

ליאונרדו דיקפריו יפיק סרט על שערוריית זיוף תוצאות הזיהום של פולקסווגן

חברת ההפקה של דיקפריו, אפיאן ווי, יחד עם אולפני פרמונט, רכשו את זכויות ההסרטה לספר שיפורסם על הפרשה. דיקפריו ידוע באהדתו לנושאים סביבתיים

תומר הדר 15:2913.10.15

חברת ההפקה של ליאונרדו דיקפריו, אפיאן ווי, יחד עם אולפני פרמונט רכשו את זכויות ההסרטה לספר שיפורסם על שערוריית זיוף תוצאות הזיהום של פולקסווגן.

 

מגזין "דדליין" מדווח כי השחקן, שידוע בתמיכתו במטרות סביבתיות, רכש את הזכויות לספר שאותו עומד לכתוב ג'ק יואינג, עיתונאי שסיקר את הפרשה עבור ה"ניו יורק טיימס". הספר, עליו כבר קיבל סכום של 6 ספרות מהוצאת הספרים נורטון, יתמקד בתוכנה הלא חוקית שהתקינה יצרנית הרכב הגרמנית במכוניות הדיזל שלה על מנת לרמות את המבחנים שקובעים את רמת הפליטה.

 

הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בעיר וולפסבורג בגרמניה הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בעיר וולפסבורג בגרמניה צילום: בלומברג

 

לפי שעה לא ידוע כמה שילם דיקפריו על הזכויות. אך כאמור נושא איכות הסביבה נחשב קרוב לליבו, בשנה שעברה הוא מונה לשגריר מטעם האו"ם להעלאת המודעות לשינויי אקלים. בנוסף, הוא נוהג במכונית פריוס היברידית של טויוטה. 

 

בינתיים, הדרמה סביב זיוף תוצאות הזיהום נמשכת. אתמול הודיעה פולקסווגן כי תפחית את היקף השקעותיה במותג ב־1.1 מיליארד דולר בשנה. במסגרת זו תיאלץ החברה לאמץ טכנולוגיה חדשה לטיפול בנושא הזיהום שפולטים מנועי הדיזל של מכוניותיה.

 

בהודעת החברה נאמר כי תעבור לטכנולוגיה חדשה במנועי הדיזל שלה "בהקדם האפשרי", כאשר אחד הכיוונים שהיא בוחנת הוא שימוש בטכנולוגיה היברידית וחשמלית. בין השאר, פולקסווגן עשויה להסב את מכונית הדגל של החברה, הפייטון, (שלא זכתה להצלחה ניכרת בעולם) לשימוש בהנעה חשמלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x