$
בארץ

כחלון: "איכזבתי כמה אנשים בנושא מתווה הגז, צר לי על כך"

שר האוצר התייחס להימנעותו מעיסוק בסוגיית הגז עקב קשריו עם קובי מימון, בניגוד להבטחתו מלפני הבחירות - והעריך כי יבוצעו שינויים במתווה; בעניין תקציב הביטחון אמר: "אני בעד חלקים ממתווה לוקר, אבל צריך לתת לרמטכ"ל לנהל את הצבא"

הדס גליקו 20:3408.08.15

"אני יודע שאיכזבתי כמה אנשים בנושא הגז, וצר לי על כך. אני מבין את האכזבה שלהם" - כך אמר הערב שר האוצר משה כחלון בראיון לחדשות ערוץ 2. הוא התייחס להודעתו אחרי הבחירות כי לא יעסוק בסוגיית הגז עקב קשרי החברות שלו עם קובי מימון - מבעלי חברת ישראמקו המחזיקה בכשליש ממאגר תמר - הודעה שעמדה בסתירה לדבריו לפני הבחירות. לדברי כחלון, "כשאמרתי את זה לא ידעתי שאני מנוע מלעסוק בתחום".  

 

שר האוצר הוסיף: "נתתי חופש פעולה לסיעת כולנו בנושא הגז. כל מי שינסה להטיף לי מוסר שלא יטיף. אני היחיד שנאבק במונופולים שסיכן את עצמו ציבורית ופוליטית וממשיך להיאבק". הוא העריך כי יבוצעו שינויים במתווה הממשלתי.

 

משה כחלון משה כחלון צילום: מוטי קמחי

 

בעניין התקציב, שאושר השבוע בממשלה, אמר כחלון: ""אישור התקציב בממשלה ברוב מוחלט למעט בוגי שנמנע הוא הישג חסר תקדים פוליטית. שמרנו על מסגרת תקציבית. הגירעון היה אמור להיות 3.4% מהתוצר, והורדנו אותו ל-2.9%. הכלללים הפיסקאליים נשמרו עד כמה שרק אפשר".

 

הוא הוסיף כי "אני גאה על שנתנו 700 מיליון לחיילי חובה. לקשישים הוספנו 700-800 מיליון שקל למי שמשתכרים היום 2,000 שקל. החינוך קיבל 4 מיליארד והבריאות קיבל 3.7 מיליארד. הגיע הזמן לתת גם לגופים האזרחיים. זה גם גידול טבעי וטייס אוטומטי - אבל גם תוספות חשובות לנושאים האזרחים של מדינת ישראל".

 

בעניין תקציב הביטחון אמר כחלון: "אני בעד חלקים נרחבים ממתווה לוקר, אבל צריך לתת לרמטכ"ל לנהל את הצבא". לדבריו, "חייבת להיות רפורמה בפנסיות התקציביות. אני סומך על הרמטכ"ל, הם יודעים לאן ללכת. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x