תיירות

עד גיל 21 תגיע לירח? כן, אם יש לך 35 מיליון דולר

מבסיס השיגור של תוכנית החלל הרוסית בקזחסטן יכולים מיליונרים לצאת למסע בחלל של 10 ימים. רק שלפני כן הם צריכים לעבור אימונים של שנה. מי שאין לו כסף או זמן לזה יכול להסתפק בסיור לימודי או בסדנת אימונים קצרה

שירות כלכליסט 22:5619.07.15

בסיס השיגור של תוכנית החלל הרוסית, קוסמודרום בייקונור (Baikonur) בערבות קזחסטן, הוא המקום היחיד כיום בעולם שמציע טיסות לחלל לאנשים פרטיים, תמורת 35 מיליון דולר!

 

מאז 2001, שמונה אנשים כבר ממימשו את ההצעה ובילו כ-10 ימים בתחנת החלל הבינלאומית (ISS) יחד עם שני אסטרונאוטים מיומנים נוספים. מקוסמודרום בייקונור שוגר הקוסמונאוט יורי גגארין שהיה האדם הראשון שטס לחלל ב-1961.

 

תיירי החלל לא רק משלמים עבור התענוג סכום גבוה, הם נדרשים לעבור חמישה חודשים של אימונים המתפרשים על פני שנה שלמה, לפני הטיסה. רוב האימונים מתקיימים בעיר הכוכבים במוסקבה, שבה לומדים כל מה שצריך לדעת החל מעקרונות הטיסה ועד לאכילה בהעידר  גרביטציה.

 

המיליונר האמריקאי דניס טיטו שכבר טס לחלל המיליונר האמריקאי דניס טיטו שכבר טס לחלל צילום: איי פי

 

"הם לומדים כיצד להסתדר בחיי היום יום בחלל: כיצד להכין אוכל, ללכת לשירותים, לשמור על ניקיון הגוף ולבצע ניסוים מדעיים ספציפיים", מספר טום שלי, נשיא ספייס אדוונצ'ורס (Space Adventures), החברה שמארגנת את המסעות הפרטיים לחלל. "הם עוברים סימולציות שונות של השיגור והיעדר הגרביטציה, ולומדים מה לעשות אם משהו משתבש".

 

גאי לליברטה, טס לחלל גאי לליברטה, טס לחלל

 

הלקוח הראשון של החברה היה המהנדס והיזם המיליונר האמריקאי דניס טיטו, ששוגר לחלל ב-2001. "לפני שטסתי לחלל, לא היה לי מושג כמה נוח זה יהיה", סיפר טיטו. "אני חושב שאם הרבה אנשים ידעו את מה שאני יודע עכשיו, יהיה לזה ביקוש עצום". לקוח מפורסם נוסף הוא גאי לליברטה, מייסד קרקס "סירק דה סוליי".

 

למי שאין 35 מיליון דולר פנויים ואף פחות מזה, ספייס אדוונצ'ורס מציעה לצפות בשיגור של החללית Soyuz , שמוטסת ארבע פעמים בשנה. החבילה לארבעה ימים עולה 25 אלף דולר סיורים בתחנה ופגישות אישיות עם הקוסמונאוטים, טיסה חזרה למוסקבה ומקומות לינה.

 

חבילה נוספת וזולה אף יותר מציעה חברת סטאר סיטי טורס. עבור 4,600 דולר ניתן לבלות חמישה ימים בתחנת השיגור. המחיר כולל ביקור בבית הספר הבינלאומי לחלל, השתתפות במסיבת עיתונאים עם הקוסמונאוטים, צפייה בשיגור, טיסה חזרה למוסקבה ומקומות לינה.

 

"השיגור הוא מראה יוצא מהכלל, אך מה שמפתיע יותר הוא הקולות והרעידות שחשים בכל הגוף. האנרגיה שמיוצרת היא מדהימה", אומר נשיא ספייס אדוונצ'ורס. 

 

באימונים לקראת הטיסה באימונים לקראת הטיסה צילום: stracity tours

 

קוסמודרום בייקונור, קזחסטאן קוסמודרום בייקונור, קזחסטאן צילום: stracity tours
באימונים באימונים צילום: stracity tours
שיגור חללית חלל מקוסמודרום בייקונור שיגור חללית חלל מקוסמודרום בייקונור צילום: stracity tours
תייר חלל תייר חלל צילום: stracity tours
תייר חלל באימונים תייר חלל באימונים צילום: stracity tours

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x