$
בארץ

גולשים ביקשו מכץ אוטובוסים בשבת והוא כינה אותם "שמאלנים" ושלח אותם לבוז'י

ארגון "תחבורה בדרך שלנו" שמנכ"לו חבר הליכוד אומר בתגובה: "דבריו של שר התחבורה מביעים יוהרה ואטימות, זלזול ומעילה בתפקיד 'נבחר הציבור'"

ליאור גוטמן 11:4906.04.15

המחאה הציבורית על העדר תחבורה ציבורית בשבתות גרמה לשר התחבורה ישראל כץ לשלוח גולשים לבקש הסעות דווקא מיו"ר האופוזיציה המיועד יצחק (בוז'י) הרצוג.

 

כץ התנגח עם אחד ממפעילי דף הפייסבוק "ישראל כץ, לוח הטרמפים החם של המדינה, דואג לנו בשביעי של פסח!", שקרא להחלת תחבורה ציבורית בשבתות וחגים וענה לאחד הפוסטים שעלו שם: "תפנה לבוז'י הרצוג שיתחייב שלא לשבת בממשלה שלא תשנה את הסטטוס קוו, מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל, מושכי המשכורות ב'עמותות למען התחבורה הציבורית' הוכח בבחירות האחרונות וקיבל את תשובה הולמת בקלפי".

 

דף הפייסבוק דף הפייסבוק

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: נמרוד גליקמן

 

ארגון "תחבורה בדרך שלנו", אחד מפעילי המאבק לשיפור התחבורה הציבורית בישראל, הגיב בחריפות על דבריו של כץ. בתגובה רשמית שהוציא מנכ"ל העמותה איתי חיים, שהוא במקרה גם חבר ליכוד, נאמר: "אנו רואים בעמלנו ובהישגינו הרבים כשרות למען כלל הציבור, בוואקום אותו מותיר משרד התחבורה. אנו כאן כדי להשפיע ולהביא לשינוי המדיניות התחבורתית בישראל, להעדפת הסעת ההמונים על הרכב הפרטי. אנו מבצעים מעקב על תנאי הנסיעה וההמתנה בתחנות, באמצעות 'פרויקט סרדין', זה כשלוש שנים, המסתמך על דיווחי אלפי נוסעים שמטרתו להוסיף נסיעות בקווים עתירי נוסעים.

 

"אנו פועלים בזירות רבות, מול ועדות הכנסת, משרדי הממשלה הרלבנטיים וקהילות מקומיות. אנו מעדיפים שיתוף פעולה על פני העצמת קונפליקט, אך אמירה אומללה זו הגדישה את הסאה. דבריו של השר כץ מביעים יוהרה ואטימות, זלזול ומעילה בתפקיד 'נבחר הציבור'", אמרו שם, וחתמו בשם סטלה אבידן, יו"ר הארגון, שהיא חברת מרכז ליכוד, המנכ"ל איתי חיים, מנכ"ל הארגון וחבר תנועת הליכוד. שני האישים מעידים על עצמם שהם "בוגרי תנועת בית"ר, דורשים מהשר להתנצל על דבריו בפומבי".

 

מישראל כץ נמסר בתגובה, "התחבורה הציבורית פועלת בהתאם לסטטוס קוו הקיים, מאז קום המדינה, בכל ממשלות ישראל לדורותיהן. אלה הדורשים הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים אינם מייצגים את רוב משתמשי התחבורה הציבורית, אלא עמותות וגופים המזוהים, ברובם עם השמאל ופועלים באופן שיטתי נגד הממשלה, כמו שראינו בבחירות האחרונות. תמוה שאף אחד מגופים אלה לא הפנה שום טענה כלפי מפלגות השמאל שלא הצהירו אפילו במילה אחת שלא ישבו בממשלה שלא תנהיג תחבורה ציבורית בשבתות וחגים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x