שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

רשות המסים: שווי שימוש לא יזקף לרכבי מאגר

ההסכם נוגע רק למכוניות שהשימוש בהם הוא לפעילויות שוטפות של המעביד ואינו מוקצה לעובד כלשהו, ובלבד שלא הוצמד רכב אחר לאותו עובד

תומר הדר 08:1103.11.14

רשות המסים משנה את הוראותיה הנוגעות להטלת שווי שימוש על רכבי מאגר. רכבי מאגר הם רכבים שמעסיקים מחזיקים לשימושם של העובדים, אך בשונה מרכב צמוד - מדובר ברכבים שאינם נלקחים על ידי העובד הביתה ומשמשים גם את משפחתו. מדובר, לדוגמה, ברכבים של טכנאים אשר מגיעים בבוקר למקום עבודתם באופן עצמאי, לוקחים את המכונית לעבודה ומחזירים אותה בסוף היום. יצוין שכיום עובדים המחזיקים ברכב צמוד (כולל, בחלק מן המקרים גם רכבי מאגר) נדרשים לשלם מדי חודש שווי שימוש בגובה של 2.48% מערך הרכב. כך לדוגמה בתלוש השכר של עובד שנוהג במכונית שמחירה הוא 100 אלף שקל מתווסף מדי חודש לסכום הברוטו לחישוב מס סכום בגובה של 2,480 שקלים, שהם 2.48% מערך הרכב.

 

מכוניות ליסינג מכוניות ליסינג צילום: יריב כץ

 

על פי הודעת רשות המסים המיועדת לכל פקידי השומה, ההסכם נוגע רק לרכבי מאגר שהשימוש בהם הוא לפעילויות שוטפות של המעביד ואינו מוקצה לעובד כלשהוא ובלבד שלא הוצמד רכב אחר לאותו עובד.

 

בנוסף, ברשות המסים קובעים כי עובד יכול לקחת את הרכב לביתו פעם אחת בחודש כשהוא נאלץ לעבוד עד שעות הלילה המאוחרות ולכן לא יכול להחזיר את רכבו למקום העבודה. מדובר בימים ראשון עד חמישי בלבד, זאת כדי לוודא שהעובד לא יעשה שימוש ברכב בסוף השבוע. במקרה כזה לא יצטרך העובד לשלם שווי שימוש.

 

איפה הכסף שלנו? כלכליסט מציג את ספר התקציב האמיתי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x