$
רכב

בלעדי לכלכליסט

ראש הממשלה מתכונן למכונית היוקרה הבאה

משרד ראש הממשלה פנה בשבוע שעבר ליבואני מכוניות יוקרה כדי לשדרג את רכב השרד הצמוד שנמצא בשימושו של בנימין נתניהו מאז 2010. תהליך בחירת הרכב, ייצורו ומיגונו צפוי להימשך לפחות שנתיים

תומר הדר 06:4709.09.14

משרד ראש הממשלה החל בתהליך להחלפת מכונית השרד הצמודה של ראש הממשלה, כך נודע ל"כלכליסט". בשבוע שעבר פנו נציגי המשרד לכמה יבואני מכוניות יוקרה בבקשה לקבל רכבים לנסיעות מבחן, כולם ממגוון הדגמים הבכירים ביותר שמוצעים כיום לצרכן הישראלי על ידי יצרני רכבי היוקרה, כמו מרצדס S קלאס, ב.מ.וו סדרה 7 ואאודי A8.

 

המכונית שנמצאת כיום בשימושו של ראש הממשלה בנימין נתניהו היא אאודי A8 מסדרת סקיוריטי. מדובר בדגם מיוחד המיועד לשימוש של ראשי מדינות, טייקונים ואוליגרכים, שנוספו לו תוספות מיגון שאינן מוצעות ללקוחות רגילים.

אאודי A8 סקיוריטי מצוידת במנוע בנפח 6.0 ליטרים, תא נוסעים ממוגן, גחון ממוגן בפני מטענים, ומערכת המספקת אוויר צח ליושבי הרכב במקרה של ניסיון השתלטות באמצעות גז רעיל. מחירה של A8 סקיוריטי רגילה לצרכן בחו"ל עמד בשעתו על כמעט 700 אלף דולר לפני מס.

 

מרצדס S קלאס מרצדס S קלאס

 

האאודי הממשלתית משמשת את נתניהו מאז 2010. במונחי ראשי מדינות מדובר בפרק זמן ארוך במיוחד שבמהלכו היא נסעה מאות אלפי קילומטרים, ולכן המשרד החל בהליך ההחלפה שלה.

 

נסיעות המבחן הנערכות בימים אלה על ידי נציגי משרד ראש הממשלה הן רק השלב הראשון בשרשרת ארוכה של בחינות היתכנות הכרוכות באפיון רכב עבור ראש הממשלה. תהליך אפיון הרכב החדש צפוי לארוך כשנה וחצי עד שנתיים. לאחריו רק יתחיל תהליך הייצור של הרכב והתאמתו לדרישות הביטחון הייחודיות של מדינת ישראל, שייקח עוד כמה חודשים עד שנה. בשורה התחתונה, השימוש באאודי הממשלתית הנוכחית צפוי להימשך עד סוף 2016 לפחות.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", משרד ראש הממשלה אינו היחיד המתעניין בימים אלה במכוניות יוקרה. רק לפני ארבעה חודשים החל מנהל הרכש הממשלתי בביצועה של בדיקת היתכנות לשישה רכבי יוקרה משוריינים המיועדים לשימוש נשיא המדינה ואח"מים נוספים. כמו כן, לפני כשבועיים הצטייד משרד החוץ בשש מכוניות מרצדס מוארכות בתצורת לימוזינה לשימוש מדינאים המבקרים בישראל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x