$
משפט

פשרה בתביעה ייצוגית: דלק תשלם 6.9 מיליון שקל ללקוחות

החברה לא העמידה בחלק מהתחנות משאבות בשירות עצמי; לפי הפשרה, הלקוחות לא יידרשו לאתר חשבוניות או חיובי כרטיס אשראי מלפני 9 שנים

תומר גנון 20:3224.08.14

לקוחות חברת דלק לא יידרשו לאתר חשבוניות או חיובי כרטיס אשראי מלפני 9 שנים, כדי לקבל הטבה של תדלוק בשירות מלא במחיר של תדלוק עצמי (פער של 18 אגורות לליטר) בלמעלה מ-30 תחנות. כך פסק ביום חמישי סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בת"א, יצחק ענבר, במסגרת הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה.

 

פסק הדין הוא בהמשך לעמדה שהציג היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפיה אין זה סביר שקבוצת הנהנים מההטבה תוכל לאתר חשבוניות תדלוק מהשנים 2006 ו-2007. חלוקת ההטבה בתחנות, בהיקף של 6.9 מיליון שקל, תימשך 90 ימים ותוענק לציבור המתדלקים עד למיצויה.  

 

תחנה של "דלק" תחנה של "דלק"

 

בתביעה שהוגשה במקור על סך 8.1 מיליון שקל, נטען שדלק גבתה תעריפי בנזין גבוהים מאלו שנקבעו בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים. זאת כאשר לא העמידה לרשות הצרכנים בחלק מהתחנות משאבות בשירות עצמי ובתעריף מופחת, על פי היחס שנקבע בחוק.

 

באפריל 2013 הוגש לבית המשפט הסכם פשרה לפיו דלק תפצה לקוחות בתחנות שבהן לא היו משאבות לתדלוק עצמי. אלא שכאמור אחד מתנאי הסף לקבלת הטבה היה הצגת חשבונית המתעדת תדלוק בין אפריל 2006 ליולי 2007 בתחנות שבהן נטען כי לא היתה משאבה לתדלוק עצמי. היועץ המשפטי טען כי תנאי זה עשוי לסכל את חלוקת ההטבה. הפשרה תוקנה, והשופט ענבר נתן לה תוקף של פסק דין.

 

את דלק ייצגו עורכי הדין אילת גולומב ויונתן קהת ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x