$
בארץ

מלחמה בעזה

נתניהו: "ערוכים לכך שהמערכה תימשך גם לאחר מועד פתיחת הלימודים"

בזמן שירי הרקטות מרצועת עזה לא פוסק, ואחרי לווייתו של הילד דניאל טרגרמן, מתכנסת הממשלה לישיבתה השבועית בקריה. נתניהו: "יש לנו סבלנות. תאושר חבילת סיוע יוצאת דופן לעוטף עזה". לפיד: "זה יום שובר לב. מות ילד בן 4 זה בלתי נסבל"

שחר חי, ynet 11:4124.08.14

ממשלת ישראל מתכנסת הבוקר (יום א') לישיבתה השבועית בקריה בתל אביב. הישיבה מתקיימת על רקע מחאת תושבי עוטף עזה, הירי לפנות בוקר מלבנון ומסוריה והנזיפה הפומבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשרי הקבינט. בפתח הישיבה אמר נתניהו: "אנחנו ערוכים לכך שהמערכה תימשך גם לאחר מועד פתיחת הלימודים". הוא פנה לתושבי עוטף עזה והוסיף: "נעשה הכל כדי לעזור לכם לעבור את הימים הקשים הללו, ובישיבת הממשלה הבאה נאשר חבילה יוצאת דופן לסיוע. אנחנו איתכם ונישאר איתכם עד שיושג השקט וגם אחריו".

 

נתניהו הוסיף שצה"ל מעצים את המכות על החמאס ועל ארגוני הטרור האחרים ברצועת עזה. "אני קורא לתושבי עזה להתפנות לאלתר ממקומות שמהם מבצע החמאס פעילות טרור", אמר. "הוכחנו שאין ולא תהייה שום חסינות למי שיורה על ערי ישראל. אנחנו נחושים להשלים את המשימה ויש לנו סבלנות. מבצע צוק איתן ימשך עד שיושגו יעדיו. אמרתי שזה יכול לקחת זמן".

 

בנימין נתניהו בישיבת ממשלה בקריה (ארכיון) בנימין נתניהו בישיבת ממשלה בקריה (ארכיון) צילום: איי אף פי

 

לפני הישיבה התייחס שר האוצר יאיר לפיד למותו של דניאל טרגרמן בן ה-4, שנהרג ביום שישי מפגיעת פצמ"ר בנחל עוז: "זה יום שובר לב לכל מדינת ישראל. זה דבר שאנחנו לא יכולים ולא צריכים לשאת ולסבול, ואנחנו גם לא נישא ולא נסבול. מטרתו של מבצע צוק איתן היא להחזיר שקט לתושבי הדרום. במשך שבועות אמרתי שמוחמד דף הוא בן מוות, ובאותה מידה אני אומר שגם האחראים האחרים למוות ולהרס הזה ישלמו את המחיר. איש אינו חסין – לא הנהגה מדינית, לא הנהגת חו"ל, אף אחד, כי ילדים בני ארבע וחצי צריכים ללכת לבריכה או לגן, ולא למסע הלוויה של עצמם".

  

תושבי היישובים צמודי הגדר מחו במהלך סוף השבוע נגד דבריו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהמליץ להם "לחשוק שפתיים" כי המערכה עלולה "להימשך יותר או פחות". חלקם הקימו מאהל מחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים: "מה יקרה בעוד שבוע? הילד שלי יעלה לכיתה א' או לא? איפה הוא יעלה לכיתה א'? בירושלים? בעפולה? אלה המקומות שהיינו בהם עד עכשיו", שאלה אחת מהם.

 

 

רבים מהתושבים הללו עזבו את הקיבוצים והמושבים במהלך סוף השבוע, בעיקר אחרי מותו של דניאל טרגרמן. היום הוא הובא למנוחות ובלוויה אמר נשיא המדינה ראובן ריבלין: "לאף אחד אין זכות לבקש מכם להישאר כאן".

 

 

גם הבוקר נמשך הירי מרצועת עזה ליישובי הדרום. מ-6:00 בבוקר הופעלו שוב ושוב אזעקות צבע אדום ביישובי עוטף עזה, בין השאר במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ושדות נגב. כמה רקטות ופצצות מרגמה התפוצצו ליד יישובים וכמה בשטחים פתוחים, ונזק נגרם לכבל חשמל. מעט אחרי 9:00 נורו רקטות גם לעבר אשדוד, גן יבנה ומועצת חוף אשקלון. דווח על יירוט בשמי אשדוד. אחרי 10:00 יורטה רקטה מעל שדרות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x