$
משפט

ביהמ"ש המחוזי דחה את בקשת הפירוק לאלרן השקעות

בנק רומני טען כי אלרן חייבת לו 4 מיליון יורו. השופט אורנשטיין: "מימוש הסדר הנושים רק יטיב עם הבנק שכן החברה תוכל לעמוד בהתחייבות כלפיהם"

יניב רחימי וזוהר שחר לוי 17:5308.07.14

שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין דחה את בקשת הפירוק שהגיש הבנק הרומני Volksbank Romania נגד אלרן השקעות.

 

שיעור החוב של אלרן לבנק הרומני שנוי במחלוקת והסכום שמגיע לבנק מאלרן גם הוא טעון בחינה וזאת צריכה להתבצע בבתי המשפט ברומניה.

  

לטענת הבנק הרומני, אלרן השקעות חייבת לו כספים מכוח ערבות שנתנה לחברה בת שלה בסכום של כ-4 מיליון יורו. הבנק דרש את מימוש הערבות לנוכח העובדה שחברת הבת לא פרעה את חובה.

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: מוטי קמחי, ynet

 

אורנשטיין התייחס למשמעות של בקשת הפירוק שהוגשה על אלרן השקעות ואמר: "קבלת הבקשה משמעה, פגיעה בצפייה הלגיטימית של נושי החברה ושל בעלי המניות שלה למימוש הסדר הנושים".

 

הסדר הנושים של אלרן כולל השקעה של כ-7 מיליון שקל על ידי בעלי המניות ונמצא כיום בהליך מימוש שבהתאם למתווה שאושר על ידי בית המשפט.

 

מעבר לעובדה שהעמדה לפירעון מיידי של הלוואה של כ-39 מיליון דולר, שחברה בת של אלרן קיבלה מהבנק הרומני, תשמוט את הקרקע תחת ביצוע הסדר הנושים, קבע אורנשטיין בפסק הדין שהדבר יגרום להעמדה לפירעון מיידי של הלוואות נוספות שהחברה נטלה. "מימוש הסדר הנושים רק יטיב עם הבנק שכן החברה תוכל לעמוד בהתחייבות כלפי נושיה", קבע השופט.

 

בסופו של הדיון דחה כאמור בית המשפט את בקשת הפירוק וחייב את הבנק הרומני בהוצאותיה של אלרן בסך 35 אלף שקל.

 

את אלרן השקעות ייצג עו"ד רם ז'אן ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x