$
מחפשי עבודה

איך לכתוב קורות חיים מעולים על פי גוגל

מנהל משאבי האנוש של ענקית החיפוש, לאזלו בוק, מסביר איך תוכלו להרשים מעסיקים פוטנציאליים עוד לפני ראיון העבודה

שירות כלכליסט 11:1230.04.14
לאזלו בוק, ראש כוח האדם בגוגל, המחלקה שמעסיקה 100 עובדים חדשים בכל שבוע, פירט בראיון שהעניק בשבוע שעבר לתומאס פרידמן ב"ניו יורק טיימס" מספר עצות ותובנות שיעזרו לכל המעוניינים בעבודה חדשה להרשים מעסיקים פוטנציאלים. באתר של המגזין טיים פרסמו כמה מהנקודות המרכזיות שלו.

1. היו ספציפיים בקורות החיים

בוק טוען שקורות החיים של אנשים רבים הם עמומים מדי. על כן, הוא מציע לספק פרטים ספציפיים לגבי הניסיון הקודם על מנת לעזור להמחיש את ההישגים שלכם. "מרבית האנשים כותבים בקורות החיים משפטים כמו: 'כתבתי טורי דעה בניו יורק טיימס', אך עדיף לכתוב: 'פרסמתי 50 מאמרי דעה לעומת ממוצע של שישה עבור מרבית הכותבים, זאת לאחר שפיתחתי תובנות עמוקות בתחום המדובר במשך שלוש שנים'".

 

קורות חיים קורות חיים צילום: שאטרסטוק

 

2. ציינו קורסים מורכבים שלמדתם באוניברסיטה ולא ציונים גבוהים

בוק טוען שציון נמוך יחסית בקורס מאתגר ירשים יותר את המעסיקים מציון 100 בקורס קל. לדבריו, ציון נמוך יותר במדעי המחשבים בכל זאת ישפיע יותר מציון גבוה בספרות "מכיוון שזה מצביע על מחשבה קפדנית ותואר מאתגר יותר".

 

3. בראיון עבודה הסבירו את דרך המחשבה שלכם

בדומה לקורות חיים, בוק טוען כי גם בראיונות עבודה פירוט הוא חשוב. מעסיקים מעוניינים לדעת מה עובר בראשו של עובד פוטנציאלי כדי לראות האם הוא יידע לפתור בעיות בתפקיד. לפיכך בוק ממליץ להשתמש במבנה הבא כדי להסביר למעסיק את הניסיון שלכם: "מה שאתם צריכים לומר הוא 'הנה התכונה שאני הולך להדגים', 'הנה סיפור שידגים זאת', 'בצורה זו הסיפור מדגים את התכונה המדוברת'. שימוש בשיטה זו מדגים את היכולת של העובד לחשוב בהיגיון ובכך מאפשר למעסיק לבחון את הביצועים שלו בצורה ביקורתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x