$
בארץ

נתניהו בעמק הסיליקון: יפגש בשבוע הבא עם בכירי אפל ומייסד וואטסאפ

ראש הממשלה יבקר בקליפורניה במטרה לחתום עם מושל המדינה על הסכם שותפות אסטרטגי לקידום היחסים הכלכליים בין הצדדים והרחבת שיתוף הפעולה בתחומי האקדמיה, הכלכלה והחדשנות

רוני זינגר 13:4327.02.14

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייגיע בשבוע הבא לעמק הסיליקון שבקליפורניה, שם ייפגש עם בכירי חברת אפל ועם מייסד ווטסאפ, יאן קום.

 

במהלך ביקורו יחתום נתניהו עם מושל קליפורניה, ג'רי בראון, על הסכם שותפות אסטרטגי לקידום היחסים הכלכליים בין ישראל לקליפורניה.

 

מטרת ההסכם היא להרחיב ולחזק את שיתוף הפעולה בתחום התרבות, האקדמיה, הכלכלה, והחדשנות, בדגש על שימור מים, אנרגיה חלופית, הגנת סייבר, ביוטכנולוגיה ובריאות, השכלה וטכנולוגיה חקלאית.

 

נתניהו. ישראל היא המדינה השלישית שהוצע לה שיתוף פעולה עם קליפורניה נתניהו. ישראל היא המדינה השלישית שהוצע לה שיתוף פעולה עם קליפורניה צילום: אוראל כהן

 

על פי ההסכם תתאפשר לחברות ישראליות גישה לרשת החדשנות "IHUB" של קליפורניה הכוללת 16 אשכולות של קבוצות מו"פ, חממות טכנולוגיות, אוניברסיטאות ומעבדות, ארגוני פיתוח כלכלי, קבוצות עסקיות, וקרנות הון סיכון שמרוכזים כולם במקום אחד. ישראל היא המדינה השלישית שהוצע לה שת"פ כזה, שיכלול גם רכיבים הייחודיים לה.

 

ראש הממשלה יפגש גם עם ראשי חברות הנמצאות בעמק הסיליקון ובהן קרן הון הסיכון סאקויה, פלטרוניקס, לינקדין, אייביי ועוד, במטרה לפתח איתם דרכים לקדם שיתופי פעולה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x